Saç Konusu

Users who are viewing this thread

Hobeto13

Section Moderator
Arkadaşlar,

Her ne kadar bu işte yeni olsam da yaklaşık 6 aydır bir saç uzatma girişimi içerisindeyim. Ancak halen yeterince uzun olduğunu düşünmüyorum, uzunla kısa arasında. Bu ana kadar saçım dağınıkken hiç sorun yaratmıyor gözlerime girmiyordu. (Yine de gözlerim tam gözükmüyor gibiydi) Şuanda dağınık bırakamıyorum saçları, ayırmak zorunda kalıyorum. Ancak bir türlü düzgün bir saç stili yaratabilmiş değilim. Bu konuda sizden yardım almak istiyorum.

Ayrıca yine bir sorunum daha var bu konuda. Saç dökülmesi. Bu yaşlar için çok erken olmasına rağmen saçlarım uzadığından itibaren dökülmeler arttı. Bir de kısa saçlı iken saçlarım epey gürdü ve çok az dökülürdü. Şuan da gür duruyor ancak ayırdığımda hafif bir seyreklik görülüyor. Ben bunu doğal karşılasam da ailem özellikle garip buluyor. Doktora gitmeyi düşünüyorum ama bunun sebebi saçın uzun olması olabilir mi?

Tüm bunlar dışında saç konusunda genel bir konu da olabilir elbette, aslında ben yine de kendi sorunlarım için açtım ancak bu konuda başka sorunu olan varsa belirtebilir. Birbirimize yardımcı oluruz.  :smile:

Ben de malum yaz tatili dolayısıyla uzatma girişiminde bulundum. Saçlarım tam olarak kıvırcık değil, ama kesinlikle düz de değil.En azından kısayken çok kıvırcık gözükmüyor. Uzayınca fark ediyorsun ki, kafanda artık hakim olamadığın, Amazon ormanlarına benzer bir kıl yuvası var. Belki uzun olduğunda daha kolay fark ediliyor ama evet, saç uzayınca daha çok dökülüyormuş gibi hissediyorsun.
Beyler size tavsiyem, spermlerinizi öyle bir ayarlayın ki, çocuklarınızın saçı benim gibi olmasın. Kısayken, uzun halinden çok daha kötü duruyor saçlarım. Sonra benim gibi idare ile uğraşmamak için saçlarına kıymasınlar :sad:

hobeto13 said:
Ayrıca yine bir sorunum daha var bu konuda. Saç dökülmesi. Bu yaşlar için çok erken olmasına rağmen saçlarım uzadığından itibaren dökülmeler arttı. Bir de kısa saçlı iken saçlarım epey gürdü ve çok az dökülürdü. Şuan da gür duruyor ancak ayırdığımda hafif bir seyreklik görülüyor. Ben bunu doğal karşılasam da ailem özellikle garip buluyor. Doktora gitmeyi düşünüyorum ama bunun sebebi saçın uzun olması olabilir mi?
Saçımı uzattığımdan beridir saçım dökülüyor, doktorluk durum değil uzun saçdan kaynaklanıyor.Saçımı ne kadar uzatsamda uzun saçım kıvırcık olduğu için hala aynı durumda duruyor bunu düzeltemiyorumda  :roll:

Bir de bazı küçük teller de alttan alttan çıkıyor. Aynadan incelediğimde fark ediyorum. Yine benim saçlarım da düz ile kıvırcık arasında ama böyle tam kıvırcık değil. Sadece bir kaç tel kıvrılıyor bir süre sonra. Bir anda Angus Young'ın hafif kısa modeline benziyor. Biraz daha uzatsam daha rahat olacak ama yok işte. Bu işi hızlandırmanın bi yolu olsa.  :???:

Benimki seninkinden biraz daha uzun sanırım, güzel güzel geçiniyoruz. Duştan sonra saçlarını arkaya tararsan kuruduğunda önüne gelmiyolar. Dağınık gibi duruyor bende biraz da karıştırınca, hoş oluyor.

Saçımı yıkayınca böyle birşey oluyor bu kestirirkenki hali şimdi dahada fazla oldu.
1043865_10200865611535149_1561459405_n.jpg
Tek sıkıntım kuruyken arkası o kadar fazla gözükmüyor.

Tresan anti kepek saç şampuanı var bitkisel alman malı.Onu kullanabilirsiniz 1 senedir kullanıyorum hiç bir sorun olmadı.Dökmeyidi önlüyor tabi dökmenin asıl sebebi birazda stres.Onuda kendiniz ayarlayın  :razz:

http://www.tresan.com/bitki_t.asp

Peki şöyle tam uzamaya yakın 6 aylık bir saç için uygun bir saç modeli önerebilir misiniz? Ne yapsam çok yapmacık duruyor. Arada inek yalamış gibi durduğunu düşünüyorum. Ne yapsam kararsızım.  :smile:

hobeto13 said:
Peki şöyle tam uzamaya yakın 6 aylık bir saç için uygun bir saç modeli önerebilir misiniz? Ne yapsam çok yapmacık duruyor. Arada inek yalamış gibi durduğunu düşünüyorum. Ne yapsam kararsızım.  :smile:
Kabart az saçlarını bide önünü elinle yukarıya doğru ittir çok seksi oluyor

Kulaklar, hürriyetini ilan etmiş.
Saçım oldukça düz, uzunluğuda yatınca gözümü 1-2 santim geçiyor, kısayken dökülme yoktu. Uzun saçtan dolayı sanırım, takılıyor ediyor felan.

''Saç platformu'' gibi bir şey bulamadım, buraya yazayım dedim.

Marouane_Fellaini_2_967222a.jpg

Şu arkadaşın aynısı, daha uzun saçlarım var. Elidor bukle serisi şampuan - saç kremi - saç maskesi kullanıyorum. Saçımı yıkadıktan üç gün sonra yağlanıyor, kepekleniyor. Burası normal, ancak özellikle saçın orta noktası (spiralin başladığı yer) olmak üzere kafam kaşınmaya başlıyor. Bu her zaman üçüncü gün/yağlandığı zaman oluyor. Sorun ne olabilir ?

Yaa karıştırmayın şöyle platformsal platformu. Megadeth.!

Benim saçlarım dalgalı ve şu an çok uzunlar,malum üniversite :smile:
nitekim 2 günde en geç 3 günde 1 saçlarımı yıkarım,bizim King Moderatör'e katılıyorum,arkaya doğru at paşam,at onları,ama sıkıntı şu benim gibi dalgalı kıvırcıkımsı saçlar varsa,tarasanda çaresi yok,saçlarını sık sık yıkamanı ve uzun saçın bakım istediğini hatırlatmak ve bu söylenilenleri kulağına küpe olsun diye değil yapman gerektiğini anladığını düşünüyorum,yapmazsanda sorun sendedir.

Saçlarına bak,bak derken aynaya gidipte bakma,bakım yap,ben amway sabunu ve amway saç bakım kremini kullanıyorum,eskiden benimde dökülürdü,bunu kullanınca eskiye nazaran azalmalar oldu,uzun saç dökülür.

Dies Irae said:
Benimki seninkinden biraz daha uzun sanırım, güzel güzel geçiniyoruz. Duştan sonra saçlarını arkaya tararsan kuruduğunda önüne gelmiyolar. Dağınık gibi duruyor bende biraz da karıştırınca, hoş oluyor.

Deri hastalığı falan olmasın da sıkıntı değil. Bana kalsa her gün yıkarım ama bi kabarıyor, bi çöküyor falan. Bi gün maymun gibi dolaşıyorum yıkadıktan sonra. İkinci gün düzeliyor.

Saçlarımı arkaya tararsam çok acayip sonuçlar alabilirim, tarağı değdirdiğim gibi zaten her tel bağımsızlığını ilan ediyor (kabarıyor-dağılıyor) . Öne gelmesi sıkıntı değil. Bakım istediğini anlıyorum da, kuaföre gitmeye korkuyorum. Bölgemde beni dükkanına alacak kuaför yok. Ayrıca riskli, hiç bir zaman dediğini yapmıyorlar.

Güvenebileceğin bir berberin olmasında yarar var. Bir şekilde birini denemen lazım.

Normalde saçın 2 ayda bir en azından kestirilmesi lazım kırık oluşmaması için. Gerçi kıvırcık saç biraz sıkıntılı görünüyor kestirme açısından ancak saç saçtır. İlerde çok problem yaşayabilirsin.

3. gün kaşıntı oluşması gayet normal zaten. Hatta 3 günde bir yıkaman ne kadar güzel, benim saçım ince telli olduğundan daha gecesinde yağlanıyor ve uyurken saçma sapan bir hal alıyor. O yüzden mecburen her gün yıkıyorum, en kötü 2 günde bir yıkıyorum.

Big Mike said:
3. gün kaşıntı oluşması gayet normal zaten. Hatta 3 günde bir yıkaman ne kadar güzel, benim saçım ince telli olduğundan daha gecesinde yağlanıyor ve uyurken saçma sapan bir hal alıyor. O yüzden mecburen her gün yıkıyorum, en kötü 2 günde bir yıkıyorum.

Aha ben. Her gün saç mı yıkanır? Ben de seninle aynı kaderi paylaşıyorum.

SilentDurdt said:
Aha ben. Her gün saç mı yıkanır? Ben de seninle aynı kaderi paylaşıyorum.
Cidden çok eziyetli, her sabah her sabah. Yağlanmasını geçtim, nasıl uyuyorsam artık saçımın bir kısmı kalkıyor bir kısmı inik, düzelmiyor da yıkamadan. :lol:

Saçlarım uzun ve kepek sorunum var. Birçok şey denedim ama çözüm bulamadım. Acaba psikolojik olabilir mi? Yani stres saçları veya kepek sorununu etkiliyor mu?

Beslenme bile etkileyebiliyor,biliyorsunuz.Saç sorunlarının çoğunun stresten kaynaklandığı belirtiliyor.Genetik yapınız ile alakılıdır belki de ?

Mesela bende beyaz saç var(çok olmasa da),aynı sorun anne tarafımda da var ayrıca ablamda da bulunuyor.

Back
Top Bottom