[S] Prophesy of Pendor v3.7063 - Türkçe Dil Desteği Çalışması

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Rakun94

Sergeant
Herkese merhaba arkadaşlar,

Sizin de bildiğiniz gibi gün geçmiyor ki, başka bir M&B: Warband moduna daha Türkçe yama yapılmasın. Öncelikle bu konuda emek ve uğraş veren forumdaşlarıma tebrik ve teşekkürlerimi sunarım, hepiniz iyi ki varsınız, adamın dibisiniz. Ben de bu olayın üzerine en çok beğendiğim, en çok vaktimi geçirdiğim mod olan Prophesy of Pendor modunu, aşağı yukarı üç haftaya yakın bir süre önce çevirmeye başlamaya karar verdim. Dil dosyaları arasında hayli uzun metinler olmasına rağmen yılmadım, ayaktayım, fakat üç haftadır beş kilo aldım. Bu konuyu da çeviriyi yapmaya devam ederken hem sizlerle gelişmeleri paylaşabilmek hem de kendimi motive edebilmek için açtım. İyi dileklerinizi eksik etmeyin.

İlerleme;

Dosya adı  /  Yüzde / Satır Sayısı / Uzunluk

factions_________/ %100 / 70 / 2383
game_menus____/ %100 / 790 / 62031
info_pages______/ %100 / 25  / 53802
item_kinds______/ %100 / 2335 / 103054
item_modifiers___/ %100 / 44  / 1045
parties_________/ %100 / 207  / 6695
party_templates _/ %100 / 151 / 6728
queste_________/ %100 / 75  / 4146
skills___________/ %100 / 85 / 5303
skins___________/ %100 / 32 / 1131
troops__________/ %100 / 2080 / 83060
quick_strings_______/ %100 / 2546 / 241609
dialogs____________/ %100 / 3566 / 492451
game_strings_______/ %90 / 4564 / 757721

Prophesy of Pendor Özellik Tanıtımı

*Kılı kırk yararak hazırlanmış hayali ordular, onların kültürleri ve çatışmaları
*Benzersiz, yeni ve genişletilmiş Karakter Geliştirme Sistemi – Pendor
*Yeni savaş yapay zeka sistemi
*Geliştirilmiş hedefler
*Geliştirilmiş ve Detaylı Ekonomi ve Geliştirme İnşa sistemi
*Derin Hikaye
*İkincil Gruplar – Bazılarını yok edecek, bazıları ile müttefik olacak, bazılarından korkacaksınız.
*Daha fazla Olay
*Daha fazla Görev
*Dinamik rivayet sistemi
*Hikayeyi hayata geçiren bir sürü benzersiz ordu.
*Dinamik Sohbet Sistemi
*Sayısı arttırılmış Yoldaşlar ve birbirinden farklı hikayeleri
*Bir mülk sahibi olduğunuzda “Nefeskesen Görev” sistemi
*Yeni Krallık Yönetim sistemi
*Dinamik Olaylar Sistemi
*Yepyeni ve eşsiz eşyalar (Yüzlerce)
*Geliştirilmiş Zafer Şartları
*Özel Eşyalar
*Özel Kahraman düşmanlar ve onların ikincil grupları
*Yepyeni sesler
*Yeni müzikler
*Çeşitli karşılaşmalarda seslendirme sanatçılığı
*Belki en eğlenceli özellik Şovalyelik Nişanları – Önceden hazırlanmış nişanlar ve Oyuncunun kurabileceği nişanlar. ( Nişan: Sadece onurlu şövalye birliklerinden oluşan bir düzen)
*Mütevazı bir Hayal dünyası… doğaüstü olaylara referanslar
*Warband için en detaylı dönüşüm modu.
*Mod ZOR olması için tasarlanmıştır – Yalnızca tecrübeli oyunculara önerilir.

Prophesy of Pendor v3.7063 Orjinal Sayfası

Bu da benim oluşturduğum bir video:

Arkadaşlar şöyle yeni bir olay başlattım.Bir yandan modu çevirirken diğer yandan modu anlatan parça parça hikayeleri Türkçe'ye çevirip burada paylaşacağım.Bir bakın, hoşunuza giderse ona göre devam edeceğim.

https://www.mediafire.com/?dujya3ml65aa52u

Birkaç ekran görüntüsü (Yapım Aşaması);

Diev Wodenssen
29pqe55.jpg

Mettenheim'lı Frederick
24qq22q.jpg

Kuş Bakışı
alqmo7.jpg

Eşya Havuzu 1
34e3j13.jpg

Eşya Havuzu 2
209gbqf.jpg

En son eklenen ekran görüntüleri;

Giriş seçenekleri

2lkte9k.jpg

Saygıdeğer bir hekim seçeneği

2vct1ea.jpg

Bir yoldaş

16c2ghw.jpg

Her seferinde farklı bir rivayet anlatan handaki insanlar
Ancak burada anlatacak bir şeyi kalmamış :smile:

34q0apt.jpg

Son olarak bir haydut karşılaşması

14tn0w4.jpg

Bir süreliğine tatmin eder umarım :smile:

Eğer çözünürlük gözünüze kötü görünürse şimdiden özür dilerim, yıl 2016 ama bende hala 720p monitör var.

Mod bana ait değildir. Sadece Türkçe çevirisini yapıyorum.

Bu modun herhangi bir şekilde değiştirilmesine izin verilmemektedir ve her düşünsel hakkı saklıdır.  --

Saxondragon ve Prophesy of Pendor Geliştirme Ekibi.

Hepinize iyi günler, iyi oyunlar :smile:

Çok güzel bir mod'a güzel bir çalışma geliyor gibi.Başarılar bakalım.

Modu yeni keşfettim ve oynamaya karar verdim tam "yahu buda ingilizce oynanmazki" dedim ve konunu gördüm. Şimdi heyecanla beklemeye koyuldum kardeşim kolay gelsin.

Dubbio said:
Modu yeni keşfettim ve oynamaya karar verdim tam "yahu buda ingilizce oynanmazki" dedim ve konunu gördüm. Şimdi heyecanla beklemeye koyuldum kardeşim kolay gelsin.

Pala said:
Çok güzel bir mod'a güzel bir çalışma geliyor gibi.Başarılar bakalım.

omerfaruk42 said:
Başarılar

Hepinize vakit ayırıp yorum yaptığınız için teşekkür ederim. Destekleriniz çok güzel bir duygu yaşatıyor insana. Hayal kırıklığına uğratmayacağım bekleyenleri, şu anda dahil çeviriye devam ediyorum. Başka türlü bitecek gibi değil zaten, çok sağ olun. :smile:

Ben bu modu reformistte görmüştüm hoşuma gitmişti. Hemen çıkarda oynarız türkçe.Kolay gelsin bu arada.Başı rılkar

Destekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Bugünlük uyuma vakti geldi sanırım gözlerimi açık tutamıyorum, yarın pazar, yarın devam edeceğim mis gibi. Çabucak çıkmasını ben de çok isterim ancak uzun metinleri çevirdikten sonra bir de oyun içinde doğrulamasını yapıyorum çünkü gözden kaçan şeyler olabiliyor. O yüzden biraz zaman alıcı oluyor.  :dead:

Türkçe Forumda pek çevirme çalışmaları göremedim, umarım başarılı bir çalışma ortaya çıkartacaksın. Bölümün böyle şeylere ihtiyacı var.

Partizanes said:
Türkçe Forumda pek çevirme çalışmaları göremedim, umarım başarılı bir çalışma ortaya çıkartacaksın. Bölümün böyle şeylere ihtiyacı var.

Teşekkürler desteğiniz için. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum, zaman verip kimseyi bekleyişe de sokmak istemiyorum çünkü ben bunu bitirene kadar kim öle kim kala :smile:

Ayrıca, beklerken belki eğlenceli olur diye yeni bir uygulama başlattım arkadaşlar. Açıklama ekran görüntülerinin hemen üzerinde, hoşunuza giderse haber verin. Devamını göndereyim.

Partizanes said:
biz neyük la 3 tane çevirim var(ekibinde olduğum falan)

Merhaba sevgili forumdaşlar,

Çeviri çalışmalarım tüm hızıyla devam etmektedir. Şüphesiz ki ekran görüntüleri hepimizin en sevdiği kısım, ancak modu oynamamış arkadaşlar için onlar daha oynamadan yoldaşların konuşmalarını, karakterimizin hikayesini seçtiğimiz bölümleri ve daha nicelerini öylece ortaya atmam spoiler tagiyle birlikte olsa bile hoş olmayabilir. İnsanız sonuçta rahat duramayıp tıklıyoruz.

Mesela böyle

Ayrıca, ben bir yandan çevirirken diğer yandan dil dosyalarının şu anki haliyle çeviriyi test edip göze abes görünen rahatsızlık veren metinleri gönüllü olarak inceleyecek ve modu daha önceden oynamış biri var mıdır?

Merhaba arkadaşlar,

Konuyu an itibariyle güncellemiş bulunuyorum. Şöyle de bir haberim var 18 Mart tarihindeki İtalyanca sınavım ve ertesi günün doğum günüm olması nedeniyle çalışmama 2 günlük ara veriyorum. Umarım yeni ekran görüntüleri hoşunuza gider, sağlıcakla kalın ve anlayışınız için teşekkürler :smile:

Rakun94 said:
Merhaba arkadaşlar,

Konuyu an itibariyle güncellemiş bulunuyorum. Şöyle de bir haberim var 18 Mart tarihindeki İtalyanca sınavım ve ertesi günün doğum günüm olması nedeniyle çalışmama 2 günlük ara veriyorum. Umarım yeni ekran görüntüleri hoşunuza gider, sağlıcakla kalın ve anlayışınız için teşekkürler :smile:

sıkıntı değil hocam doğum günün kutlu olsun şimdiden :grin:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom