Open Rx580 Warbandın gereksiz kasması

Users who are viewing this thread

erkan1453

Recruit
Arkadaşlar merhaba Sistemim Warbandı rahat kaldırması gerekirken kasma problemi yaşıyorum hızlı savaşta 200v200 atıyorum oyun kasmaya başlıyor
sistemim yeterli düzeyde fakat kasmasını anlayamadım directx7e aldım yine devam ediyor sorunu bir türlü çözemedim böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu
dikey senkronizasyon falan kapalı fps 30lara kadar düşüyor Bannerlord kasma yaşamıyorum Warbandta yaşıyorum anlayamadım sorunu yardımcı olan olursa sevinirim

Belki sorun işlemcidendir. Oyunu pencere modunda başlatıp kasarken görev yöneticisinden CPU/GPU kullanımlarını bi kontrol et derim.
Ayrıca fazla ısınmadan da kaynaklanıyor olabilir. Şuradan speccy indirip aynı şekilde kasma yaşarken ekran kartının işlemcini vs sıcaklıklarını kontrol edebilirsin. Anakartı boşver onu yanlış gösteriyor. benimkini normalde 118 falan gösteriyor :smile:

Belki sorun işlemcidendir. Oyunu pencere modunda başlatıp kasarken görev yöneticisinden CPU/GPU kullanımlarını bi kontrol et derim.
Ayrıca fazla ısınmadan da kaynaklanıyor olabilir. Şuradan speccy indirip aynı şekilde kasma yaşarken ekran kartının işlemcini vs sıcaklıklarını kontrol edebilirsin. Anakartı boşver onu yanlış gösteriyor. benimkini normalde 118 falan gösteriyor :smile:
Sıcaklıkların hepsine baktım işlemci 55 60 derecelerde geziyor ekran kartı 49 derece fan bile açmıyor sorun parça ile alakalı olsa Bannerlordta kasmazmıydı sorunun sistemsel olduğunu sanmıyorum bf1 gta5 gibi oyunları kasmadan oynuyorum bu sistem ile.

Yardımın için teşekkür ederim ama çoğunu yaptım %15 20 arası işlemci kullanımı var ekran kartıda o civarlarda kullanmıyor gibi bir şey anlaymadım ama yorumun için tekrardan teşekkür ederim.

Bannerlord yeni bir oyun ya yeni donanımla daha iyi çalışıyor olabilir. Bi deşuna bak işlemci çekirdekleriyle ilgiliolan en üstteki. Belki senin makine de tek çekirdek kullanıyordur sadece.

Arkadaşlar merhaba Sistemim Warbandı rahat kaldırması gerekirken kasma problemi yaşıyorum hızlı savaşta 200v200 atıyorum oyun kasmaya başlıyor
sistemim yeterli düzeyde fakat kasmasını anlayamadım directx7e aldım yine devam ediyor sorunu bir türlü çözemedim böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu
dikey senkronizasyon falan kapalı fps 30lara kadar düşüyor Bannerlord kasma yaşamıyorum Warbandta yaşıyorum anlayamadım sorunu yardımcı olan olursa sevinirim
Warband, büyük savaşlar için yeterince uygun değildi. 100v100 savaşlarda bile zor oynatabilir bazı sistemlerde. Arkadaşım RX 570le oynamıştı zamanında. Onun böyle bir şikayeti yoktu.
Asker sayısını düşürmeyi deneyin; Savaş boyutu 200 yazıyor ise 100v100'dür. Yanlış hatırlamıyorsam documents'deki dosyasından mıydı neydi eğer oradan savaş boyutunu arttırdıysanız düşürün. Yine de kasıyorsa oyun dosyalarında bir problem olabilir. Veya büyük bir mod ile giriyorsanız da ondan dolayı da kasıyor olabilir.

Sorunu tespit ettim dostum büyük bir ihtimal ile oyunun directx9 da olduğu için ve bilgisayarın sürümü 11 olduğu için directxin bir kaç dosyası eksikti galiba oyunun içindeki directx dosyasını kurdum bilgisayar ve sorun düzeldi 150 kişilik savaş modunda eskiden kasıyorken şuan eskisi kadar kasmıyor kasmalar az olsa bitmedi ama yine de eskisinden iyidir.

Back
Top Bottom