Rodok mu ? Nord mu ?

Sizce?

• Rodoklar

Votes: 79 35.6%
  • Nordlar

Votes: 109 49.1%
  • Her ikisi de

Votes: 34 15.3%

• Total voters
    222

Users who are viewing this thread

Aslında sarranidlerle hiç oynamadım onlar nasıl çok merak ediyorum çölde olduğu için fazla bakmadım  :???:

Kişiye göre değişir mesela Düşmanlar size yaklaşamadan kazanmak istiyosanız Rodok Keskin Nişancıları bu işi halleder.(Sayı fazla olursa tabi)
Heyecan ve Aksiyonu seviyosanız Nord Kahramanları var :smile: Oyunun en iyi piyadeleridir.Atsızdırlar Baltalarıyla düşmanı parçalara ayıracak güçtedirler. Ben uğraşmayı pek sevmem oyüzden Rodok seçerim ama ben bu keskin nişancıları yapamam derseniz ben çabuk terfi olmalarını istiyorum derseniz Kergit olmanız lazım çabuk gelişirler herneyse konu dışına çıktık :smile:

oyunda genelde nordlar kısa süre sonra büyük imparatorluk haline geliyor ben sarranid topraklarıyla rodok topraklarını hakimiyetime katmıştı nordlar bir geldi karakteri sildim :grin:

Nordların nord kahramanı bazen kale savaşlarında görüom en sona hep o kalıo ölene kadar bi 5 kişi alıyo en güçlü piyade

Nedense ben savaşlarda 4 dakikadan fazla sürdüğünde sıkılırım bu nedenle rodok olurum çünkü keskin nişancılar bu işi başarıyla yapıyor sadece 30 keskin nişancı ile uzaktan rahat 15 kişi alırsın yanına gelmeden

Ben Rodok diyorum çünkü

Rodokluların dev kalkanları nordların baltalarını engellediği yetmiyormuş gibi uzun "mızrakları" ve gürzleri bide "satırları" nordları yıpratıyor.

Rodoklular bu oyunda bir kirpi gibidir. Zarar veremezsin ama o sana zarar verebilir. Mesela Rodoklularda az süvari var dimi? Sendede çok süvari var. Ona zarar verebileceğini düşünüyorsun fakat o da ne? 2 metrelik bir mızrak atını delik deşik ediyor. Adama vuramıyorsun bile (okun varsa vurursun) sonuçta atın ölüyor sonunda ve o an oracıkta katledilebiliyorsun.

Ama rodokluların dezavantajı atlı okçular. Atlı okçular kalkanları geçip iyi nişan alıp rodokluları çok güzel vurabiliyor. Ki ben nordlularda atlı okçu göremiyorum (ki atlı bile göremiyoruzda o ayrı)

Nordlularında dayanıklı kalkanları var ama ı ıh. Gürz bazen kalkanı delip geçebiliyor ve seni yere yapıştırıyor (bunu multiplayerde görmeyen yoktur).

Ayrıca nordluların arbaletçileri nordluların okçularından daha yavaş olmasına rağmen çok daha etkili ateş edebiliyor ve isabet oranıda çok yüksektir.

Özete gelecek olursak ben Rodok diyorum.

Bikere Ozellikle Rodoklar Atlara karsi cok iyi Atli okculara karsida kotu degil Kergitlerle savastayim 30 tane cavus ile hizaya sokup yakin durmalarini emrediyorum. Kergit okcularida dahil bi mizraklarla bize vurmaya calisiyorlar temasa gectikleri anda onumuzde bi birikme olusuyor saldir komutu verdimde o kargasadan cikabilen atli az oluyor onun icinde Parali suvarilerim var tek tek avliyorlar yada ben okla atlarindan dusuroyum. Kisacasi Rodok cavuslariyla temasa gectiklerinde o kargasadan onlar cikana kadar okadar cok askerleri oluyorki destek birlikleri geliyor bende aynisini yapiyorum.

Nordlarda kale kusatmalarinda gercekten iyi Hem uzun baltalari vede kalkanlari ile birde firlaticilik yetenekleriyle kayip vermeden cok iyi zarar veriyorlar dusmana.Savunmasindada gayet basarililar.

Bi kac gruptan birlik topliyip kalelerinde barindirta bilirsin bi kalende nordlar bi kalende rodoklar veya yari yariya olur kusatmaysa nordlari alirsin savassada atlilara karsi rodoklari.

Baslangic olarak secim Ben nordlar derim hizli yukseliyorsun durmadan savastiklari icin savaslarda yardimci olup arani duzeltiyorsun vede bir suru kale kusatiyorsunuz.Zenginlik bakimindanda ortalamalar ama zenginlik olarak en zengin krallik Rodoklar bence ki ben basladigim krallikta ilerde isyan cikarip o kralligi ele gecirdigim icin veya biraz uzantisina dogru nordlari secip veigar kralligini kendimin yapmistim simdi ise rodoklari sectim vede Kergit kralligini kendimin yaptim(yok ederek)  :wink:

Kergitlerde Saranidlerde vede svadyada baslamayinda:grin:

Ben bir krallık kurmuştum. O zaman svadya yok olmuştu. Hep svadyalı biriktirdik gittik thir şehrine.Kuşatmaya başladık.Biz bi 5 lord filanız onlar bir kale ve 1 de kral Ragnar (savaştan hıralandıklarından 1 şehir 1 kaleleri mi ne kalmıştı askerleri de iyice perişan olmuştu) Savaşa başladık zorlukla sura tırmandık adamlar spawn ola ola yolu tıktılar. E Kıdemlıler Savaşçılar Ve Kahramanlardan okçuları kesemiyoruz okçular takır takır indiriyor. Birkaç kere bayıldım ve kuşatmayı kaldırdım. O hırsla 650 mi ne günü sildim.Daha perişan olmuş bir orduyu yenemiyorsam dedim
benim kral olmamda yanlıştır diye düşündüm. Sonuç olarak Çavuş filan yalan onların Savaşçısı bile elit ve çektikleri balta 2 (bilemediniz 3) vuruşa o kadar zırhımı dağıtıyordu (tabi rodok olarak ta nordlara verdiğim savaşlar vardır onları da katarak söylüyorum)

Arkadaş o fırlattıkları balta nedir öyle

tasase5 said:
Ben Rodok diyorum çünkü

Rodokluların dev kalkanları nordların baltalarını engellediği yetmiyormuş gibi uzun "mızrakları" ve gürzleri bide "satırları" nordları yıpratıyor.

Rodoklular bu oyunda bir kirpi gibidir. Zarar veremezsin ama o sana zarar verebilir. Mesela Rodoklularda az süvari var dimi? Sendede çok süvari var. Ona zarar verebileceğini düşünüyorsun fakat o da ne? 2 metrelik bir mızrak atını delik deşik ediyor. Adama vuramıyorsun bile (okun varsa vurursun) sonuçta atın ölüyor sonunda ve o an oracıkta katledilebiliyorsun.

Ama rodokluların dezavantajı atlı okçular. Atlı okçular kalkanları geçip iyi nişan alıp rodokluları çok güzel vurabiliyor. Ki ben nordlularda atlı okçu göremiyorum (ki atlı bile göremiyoruzda o ayrı)

Nordlularında dayanıklı kalkanları var ama ı ıh. Gürz bazen kalkanı delip geçebiliyor ve seni yere yapıştırıyor (bunu multiplayerde görmeyen yoktur).

Ayrıca nordluların arbaletçileri nordluların okçularından daha yavaş olmasına rağmen çok daha etkili ateş edebiliyor ve isabet oranıda çok yüksektir.

Özete gelecek olursak ben Rodok diyorum.

Ben başta diyeyim nord diyorum.

Rodok Nord baltalarınımı engelleyecek? Hah diye gülerim buna. En iyi rodok kapısı bile nord baltalarına 5 en fazla 6 vuruş dayanır. Sonra nakavt.

Evet atlıyı uzak tutar bu doğru. Ama bu bilinir ki piyade her zaman mızraklıdan üstündür. Çünkü kılıçlı bir piyade mızrakçıdan daha kıvraktır. Nordun işte burada avantajı var.

Biz sp den bahsediyoruz ve ahmak botlar bırak gürzü daha uzun mızrağı kullanmayı adamakıllı beceremiyor.

Evet rodok arbaletçileri iyi ateş eder. Fakat hiçbir okçu nordların fırlatma silahlarına dayanamaz. Fırlatma silahları her zaman okçuyu veya arbaletçiyi alır. Uzaktan değil adamların yakınından baltaları fırlattırmaya başlat ve olacakları seyret derim ben. Uzaktan fırlatınca nişan alamıyorlar. Dedim ya ahmaklar.

oyunda svadya ve kergit boş alan adamları vaegir ve sarranid ortalama nord ve rodok kale kuşatması şimdi bence kergit oyundaki en dengesiz ülke ve kale kuşatamadıklarından sınıfta kalıyorlar yoksa ne nord nede rodok düz alan ikiside çantada keklik

colombos said:
oyunda svadya ve kergit boş alan adamları vaegir ve sarranid ortalama nord ve rodok kale kuşatması şimdi bence kergit oyundaki en dengesiz ülke ve kale kuşatamadıklarından sınıfta kalıyorlar yoksa ne nord nede rodok düz alan ikiside çantada keklik

Katılıyorum. Rodok, süvarileri başından savarda atlı okçular mızrakçıları indirir.

:sad: Arkadaşlar Rodoklar bana uymuyor yani benim oyunlarımda ne zaman rodoklara katılsam ya sarranidlerle savaşıyoruz anamız ağlıyo yada Svadya ile savaşıp düz alanda eziliyoruz. Halbuki Nordlarda böyle birşey yok. Nord Kıdemlisi olanlar iyi bilir 2 kidemlinin 1 svadyalı şövalyeyi ağaçta kıstırıp çatır çatır doğradığını ( Abazalar sakin ) gördüm. Rodok çavuşları bikere inanılmaz saçma bir birim bana kalırsa. Mızrak kullanmayı bilmiyorlar abi yok ölü. Şöyle yapacaksın Alacaksın Nord Rodok atıcaksın kaleye alıcaksın Kergit okçu Svadyalı veya memlük. :grin: Bana kalırsa tabi.

Şimdi Svadya Şövalyelerinin zırhları acayip yüksektir,vaegir çövalyelerinin silahları, rodokların keskin nişancıları arbaletleri iyidir, kergit lerin kargıcıları yüksektir

1. İlk olarak Svadya Şövalyelerini salarım
2. İkincisi Rodok keskinleri ile kaleyi ok yağmuruna tutarım
3.Önden Kergitleri salarım kargıcıları arkadan Vaegir şövelyeleri ni salarım

Ve yan taraf yemyeşil olur ......

GONDOLF'DAN SAYGILARLA ....  :wink:

sonuçta oyun bir denge içinde nord kahramanları kale kuşatmasında yakın temas savaşlarında affetmez ama oyun sanki biraz rodoklara kıyık geçmiş gibi(bu lafıma kızanlar olabilir) bunu saranidlerle oyuna başlayan biri anlar rodok arbaletçileri oyunun tartışmasız en iyileri vede adamların süvarilere karşı çok iyi mızrakçıları var bence mantıklı olanı rodok karizmatik olan nord seçim sizin  :grin:

carrier said:
colombos said:

Katılıyorum. Rodok süvarileri başından savarda atlı okçular mızrakçıları indirir.

rodok süvarileri yeni geldi bu birim heralde tanıyamadım  :shock:

Ben sarranidi seçiyorum hep nedeni ise memlükler çok güçlüler ve zırhları çok iyi. Ama Rodokmu Nordmu denirse Nord derim ama en zoru Veigirlerdir.

Back
Top Bottom