Rising Storm 2: Vietnam

Users who are viewing this thread

sezgin_perk

Grandmaster Knight
WBNW
header.jpg


http://store.steampowered.com/app/418460/Rising_Storm_2_Vietnam/

Oyunun güzel bir incelemesini bulduğumda buraya ekleyeceğim*

Öncelikle:
Pyschodelic said:
 

Hobeto13

Section Moderator
WBNWVCWF&S
Yolda olduğum için son halini görme fırsatım olmadı ama kapalı beta döneminde oldukça tadını çıkardım. Mekanikleri çok iyi oturtmuşlar ve bir önceki oyundaki hatalarını gidermişler. Cover mekaniği de daha doğal bir düzeye oturtulmuş. Shotgun mekaniği gerçeğine en yakın deneyimi sunuyor. O açıdan silah dengesi diye kasmamışlar ki olması gereken de bu. Bence son dönemde tadılması gereken önemli shooterlardan biri.
 
Herkes 300 ping, takım killeri havada uçuşuyor, adamla beraber koşuyoruz dönüp birden pompalıyla beni vuruyor, oyunda affetme var np yazarsan sonra doğarken zaman debuffı yemiyor adam 5-10 saniye ama daha önce affeden görmedim. Rolleri, ekipmanları bilmeyen insan çok. Birinci oyuna göre haritalar küçük bu rol, ekipman bilmemek çok koyuyor. Adam gibi sis, el bombası kullanmasını bilmeyen insanlar bile etkiliyor epey kötü olarak. Komutan-Radyocu çok önemli. Birinci oyundaki özelliklerin aynısı onlar ama dediğim gibi harita küçük ve epey etkili oluyor. Tek napalma 10 asker verdiğimizi biliyorum. Rollerin sayısı aşırı az oyuna bağlandığımda sadece piyade kalmış oluyor ve nedense rakip takımın rpg ve keskin nişancıları daha etkili hissettiriyor. (Aynı adama adamı göremeden 150 metreden 3 defa ölmenin verdiği duygular.) Ses efetkleri güzel ama beyninize giren o mermiyi hissediyorsun epey. Adam gibi komutan oynayan oyunu gayet kolay kazandırır, kimse komutan almıyor diye aldım geçen Sezgini radyocu yaptım, adamlar bizim D bölgesinin dışarısındalardı oraya hava saldırısı çağırdım (Haritada kocaman çıkıyor hocam buraya bomba atıyoruz diye 10-15 saniye önce) rakip takım bi sağdaki bölgeye yöneldi nedense, benim takım salak gibi çapraz gitmek yerine D bölgesinden hava saldırısı içerisine çıkıp oradan o bölgeye geçmeye çalıştı (evet haritada oraya saldırı çağırdığım belli olduğu halde) 6-7. tkdan sonra atıldım otomatik olarak. Bazen suppresive fire atıyorum biri çıkarsa çıktığı gibi insin diye. Kapı-Pencere köşeleri çok ve koşarak falan kaçamıyorsun o mermiyi yersen yerdesin yani. Adam ben sıkarken önüme geçiyor mermiyi yiyor falan. Geçen sniper aldım piyade önümde duruyor bölgeyi alması gerekirken. Savunmaya gelince saldırıyorlar, saldırıya gelince savunuyorlar. Oyunun ilk gününde 2.6 saatte edindiğim tecrübeler bunlar. Alınır oynanır bence ama en azından bir manga (6 kişi) bizden olsa iyi olacak. Ağır takım oyunu ve iletişim sıfır diğer insanlarla. Voice chat olduğu halde kullanan yok. Şaka maka el bombası ile 3-4 takım arkadaşını almayı beceren gördüm.
 

Hobeto13

Section Moderator
WBNWVCWF&S
İletişim önemli. Kimse konuşmasa da mic kullanın. Bir süre sonra bir topluluk oluşuyor. En azından kapalı beta da öyleydi. Open beta ise kanserdi. Senin yaşadığın duyguların bir kısmını yaşadım. Tecrübe önemli. Vote kullanarak kişilerin rollerini değiştirebiliyorsun. Bunu kullanmak önemli. Bir de tabi squad olarak oyuna girmek avantaj. Squad sistemi daha basit bir hale getirilmiş bu açıdan oyun 6 kişi girmeye müsait. Haziran başından itibaren squadınızda sayabilirsiniz eğer oyuna girecekseniz. :razz:

Uyarı...
 
Benimde finallerim geliyor aslında biraz deneme için oynadım, uykumu düzene bindirip Haziran boyunca afk kalmayı planlıyorum. Vote olayı ile hiçbir şey elde edemedik oyunda. 3-4 squad var oyunda tünel kazan falan yok düşün. Sırf tünel kazmasını bilse karşı taraf her respawnda 30 saniye kazansalar. Sonra niye düşüyor bölgelerimiz.
 

Hobeto13

Section Moderator
WBNWVCWF&S
O odun squad leader lerin hepsini oyundan atıcan. Adamlar bir de koskoca oyun başı UI yapmışlar "You are squad leader!" diye bağıran. Sağırsındır da kör müsün bi de?
 
Abi 4+yere dönüp basmak bu kadar zor olmamalı. Valla oyun şuan popüler diye galiba epey kanser. Umarım ya düzelirler yada biter. Bireysel yetenektir çatışmadır zamanla düzelir de ne zevk alıyorsun oyuna girip dümdüz adama koşup ölmekten. Bak bi ya aldığın role.
 

Hobeto13

Section Moderator
WBNWVCWF&S
O tipleri harbi anlamıyorum. Adam US marine de binaya girmiş bekliyor vietnamlılar ona gelicek de indirecek diye. Yukarıda koskoca lockdown yazıyor, adam inadına bekliyor. Zaten tek başına gidince de indiriyorlar, çaban bi işe yaramıyor. İyi bir squad ile girmek şart.
 

cpt.soap

Sergeant at Arms
M&BWBWF&SNW
İlk gün oynama sansim olmadi ama bu sabah biraz denedim, 64/64 dolu sunucuda 72 pingim vardi( ki ortalama 18 fps le oynuyordum). Ping problemlerinin ilk gunden oturu milletin serverlara asiri yuklenmesine bagliyorum ben. Kendi pc imde servisten donsun birde onunla deniyecem. Optimizasyon konusunda fena degil gibi geldi bana (520m ve i5 2500 le oynayabilmis olmam bile iyiydi). Ama squadla anlasmak cidden onemli oyunda. Ben oynarken karsi takim gayet disiplinliydi nasil kaybettigimizi bile anlamadık. Atmosfer falanda 10 numara. Havan saldirisi falan yiyince giricek delik arattiriyor oyun  :grin: . Meraki olana oneririm. Hem eski oyundan daha dinamik hem de gercekciliginden odun vermemisler. Hali hazirda 3 kisi de variz bir squadi doldurup discorddan falanda iletisim kurdukmu tamamdir :smile:
 

Cioss

Archduke
https://steamcommunity.com/games/418460/announcements/detail/1727579062897341697

6,8 gb olmuş patch. Gördüğüm en önemli iki yenilik yaralıyken bandaj atma süresini kısaltmışlar sonunda ve Türkçe dil desteği eklenmiş. Umarım mainstream oyuncular doluşmaz buna da. Insurgency'de son yılda acayip bir ortam olmuştu dil desteği falan olmamasına rağmen. JÖH-PÖH fanboy ergenler basmıştı her yeri. Oyuna girince insurgent tarafı geliyorsa karşıya geçiyorlardı teallam. Belki RS2 biraz daha zorlayıcı olduğu için pek yanaşmazlar ama Türkçe dil desteği olması çekici de gelebilir. Aslında iyi bir şey ama hep kötü sonuçlandığı için...
 

Cioss

Archduke
Oha be 2 sene önce son iletiyi ben atmışım. Buraya da not düşelim gelecekten gelenler aydınlansın.

8 Ekim 2020 ile 15 Ekim 2020 tarihleri arasında Epic Games Store bu oyunu ücretsiz verdi. EGS-Steam entegrasyonu için yapımcılar bir takım patchler yayınladılar hala yayınlıyorlar. Vivio voip falan filan eklendi. Oyunun beleş olması çok sayıda oyuncunun oyuna gelmesine vesile oldu. Başta biraz şüphelerim vardı bir anda bu kadar beleş oyuncu oyuna girerse ne olur diye ama bir süre sonra hilecisi, bu oyuna vakit ayırmayanı ayrılır geri kalanlarla devam ederiz. Oyuncu kitlesi kendi yağında kavrulmanın bir tık üzerindeydi aslında.
 
Top Bottom