Rise and Fall - Osmanlı Modu [(Yeni lider, Ulubatlı - LOCKED!)]

Kimin girişi kazanmalı?

• Cioss

Votes: 34 43.0%
  • Vulpes

Votes: 45 57.0%

• Total voters
    79
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Öncelikle iyi çalışmalar herkese, benim önerim sağlam bir senaryo olmasından yana.

Bir çok modda senaryo geliştirilmesi olmadığı zaman bir yerden sonra native'e benzemeye başlıyor. Sadece silah ve isimlerin değişmiş olması çok tatmin edici olmaz. Senaryo konusunda da bir takım geliştirmeler yapılabilir. Daha oynanabilir hale getirilebilir.

oo zignarut hoşgeldin abi. bir ara ben de osmanlı modu yapıyordum yarım kaldı, ama o modu single için olmasa da multi için bir siege haritası olarak çıkarmayı düşünüyorum.

Size benden küçük bir tavsiye olsun. Bence oyuna yeni mancınıklar ve merdiven taşıyabilme ve dayayabilme özelliği katın. Kale kuşatmasında kapıların health point yani canları olsunki onları kırıp içeriye girebilelim. Kale kuşatmasında o kapıları kılıçla kırmak olmaz biraz kolaya kaçar üstten kızgın yağ dökebilme özelliğimiz olsun ve o kapıları kıran battering ram yani kapı kırıcılara sahip olalım. Böyle bir proje yaparsanız bu mod en güzel yerlere garanti gelebilir.

Bence Göktürkler veya Uygurlar Veya Moğolların olması şart tabi en iyisini sizler bilirsiniz  :lol:

Selçuklular Olabilir Ama Moğollarda Pek Kısa Süren Bir Ülke Değildi Ve İyi Bir Kodlama Bilen Biri Bunu Birkaç Kişiyle Beraber Rahatlıka Yapabileceğini Düşünüyorum :smile:

O zaman benimde fikir katkım olsun selçukluyu koymaya çalışabilirseniz çok sevinirim çünkü biraz selçuklu delisiyimdir  teşekkürler :smile:

Timurkar vardı ama anadoluda orhan gazi döneminde bu arada zengin kardeş merhaba hoşgeldin fouma mesajını editletleyip flod yapmasan daha iyi olur

Antifiriz said:
Son zamanlarda, mod yavaş ilerleyecek, dersane, dersler, sınav falan.
Bilirsiniz, kodsuz mod hiçbir şeye benzemiyor. Kızgın yağ gibi büyük önerilerin yerine, benim de yapmaya çalıştığım (yaptığım değil çalıştığım :smile: ) bazı kodlar var.
1- İsyan özelliği
Örnek alıyoruz; Osmanlının elinden herhangi bir şehir gitti. Şehrin içinden, eğer refah seviyesi ortalama veya üstündeyse, bir birlik çıkacak; "İsyancılar"
Ortalama'da 30-40 kişi, ve eski sahip devletin askerlerinin alt biriminden oluşan.
Yüksek te 70-100 kişi ve bir nebze daha iyi silahlı birlikler.
Bunlar, bizim gibi, civar köyleri gezecekler, ve yine refah seviyesine göre, her merkezde, bu birlik biraz daha büyüyecek. 1 köyden +10 kişi daha gibi...
Yeteri kadar birlik olduğunda, artık şehirden çıkan kervanlara sadırcaklar, kontrolden çıkarlarsa, şehri bile kuşatabilicekler.
2- Hac
Temsili, Zendar gibi bir tarafsız şehir olacak. Mekke. Yılın belli vakitinde, her bir şehirden, 100-200 kişilik bir birlik çıkacak. Mekkeye gidecekler, hatta, belki çok iyi kodlama ister, bu "Hac" konusunda yeni görevler yapılabilir.
Tebrikler kardeşim mükemmel düşünmüşsün isyancılar ve hac konusunu tuttum umarım kodları yazabilip başarılara ulaşabilirsin hem bizim gibi oyuncularada büyük bi zevk olucaktır bundan eminim  :grin:

Zenign said:
Antifiriz said:
Son zamanlarda, mod yavaş ilerleyecek, dersane, dersler, sınav falan.
Bilirsiniz, kodsuz mod hiçbir şeye benzemiyor. Kızgın yağ gibi büyük önerilerin yerine, benim de yapmaya çalıştığım (yaptığım değil çalıştığım :smile: ) bazı kodlar var.
1- İsyan özelliği
Örnek alıyoruz; Osmanlının elinden herhangi bir şehir gitti. Şehrin içinden, eğer refah seviyesi ortalama veya üstündeyse, bir birlik çıkacak; "İsyancılar"
Ortalama'da 30-40 kişi, ve eski sahip devletin askerlerinin alt biriminden oluşan.
Yüksek te 70-100 kişi ve bir nebze daha iyi silahlı birlikler.
Bunlar, bizim gibi, civar köyleri gezecekler, ve yine refah seviyesine göre, her merkezde, bu birlik biraz daha büyüyecek. 1 köyden +10 kişi daha gibi...
Yeteri kadar birlik olduğunda, artık şehirden çıkan kervanlara sadırcaklar, kontrolden çıkarlarsa, şehri bile kuşatabilicekler.
2- Hac
Temsili, Zendar gibi bir tarafsız şehir olacak. Mekke. Yılın belli vakitinde, her bir şehirden, 100-200 kişilik bir birlik çıkacak. Mekkeye gidecekler, hatta, belki çok iyi kodlama ister, bu "Hac" konusunda yeni görevler yapılabilir.
Tebrikler kardeşim mükemmel düşünmüşsün isyancılar ve hac konusunu tuttum umarım kodları yazabilip başarılara ulaşabilirsin hem bizim gibi oyuncularada büyük bi zevk olucaktır bundan eminim  :grin:
Bu kodları yapabilirsek gerçekten süper olur.Bu arada beyler oyunda anormal derecede çok fazla silah olacağı için bunların kaplanması oyuna eklenmesi uzun sürebilir.Lütfen sabırla bekleyin.

@Artizan Sağol artizan hoşbulduk.

@Zenign Biraz daha sakin olursan daha oturaklı yorumlar yapabileceğini düşünüyorum. Tarihsel bağlamda düşünürsek Osmanlı Devletinin kuruluşundan itibaren ortada bir Selçuklu Devleti söz konusu değil. 1307 yılında Anadolu Selçuklu Devleti yıkılıyor. Sadece kuruluşunun başında bir dönem görebiliyoruz. Selçuklu'nun olması mantıklı değil.

Hala oyunda belirli sabit questlerle biraz senaryo olması gerektiğini düşünüyorum.

ZignarutSilver said:
@Artizan Sağol artizan hoşbulduk.

@Zenign Biraz daha sakin olursan daha oturaklı yorumlar yapabileceğini düşünüyorum. Tarihsel bağlamda düşünürsek Osmanlı Devletinin kuruluşundan itibaren ortada bir Selçuklu Devleti söz konusu değil. 1307 yılında Anadolu Selçuklu Devleti yıkılıyor. Sadece kuruluşunun başında bir dönem görebiliyoruz. Selçuklu'nun olması mantıklı değil.

Hala oyunda belirli sabit questlerle biraz senaryo olması gerektiğini düşünüyorum.
O senaryo işini düşündük ve şu Warband'ın başlangıcındaki gibi bir şey yapmaya çalışacağız.Yapamazsak bir senaryo olacak öyle başlayacağız.

Beyler modda başarılar.Ayrıca isyan ve hac güzel düşünülmüş şeyler.Kapı kırma koduyla falan uğraşacağınıza 1866'daki gibi kapıdan girilen bir kale yapabilirsiniz.

Lord_Arthur said:
Beyler modda başarılar.Ayrıca isyan ve hac güzel düşünülmüş şeyler.Kapı kırma koduyla falan uğraşacağınıza 1866'daki gibi kapıdan girilen bir kale yapabilirsiniz.
Olabilir aslında deneriz.Düşüncelerin için teşekkürler.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom