Rezalet Optimizasyon!!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Az önce Jahrein'in yayınında kale savunmasına denk geldim. Adamın bilgisayarında 2080TI var. 15 fps ile oynadı kale savunmasını ve sonunda crash yedi. 2080 TI'dan bahsediyorum 2080 TI!!

Betada optimizasyon daha iyiydi (custom battle modunda) 1000 kişiyle sorunsuz savaşılıyordu şimdi 1 kişi...
Adam en düşüğe aldı ona rağmen yine crash yedi. Morali nasıl bozuldu görmen lazım. Yeni içeriği onu bunu bırakıp acilen crashleri ve optimizasyon sorunlarını çözmeleri lazım.

GT 1030 Gibi Bir Ekran Kartıyla 500vs500 Custom Battlede Medium Ayarlarda 45 50 Fps alırken campaign De 7 kişilik haydut grubuyla 20 FPS Ve aşırı donma Oluyor. Aşırı garip ve Sinir Bozucu. Birde O Yetmiyormuş gibi campaignden çıkıp custom battle girince onuda bozuyor 45 50 Fps aldığım custom Battle da donmalar takılmalar droplar başlıyor.

Last edited:
GT 1030 Gibi Bir Ekran Kartıyla 500vs500 Custom Battlede Medium Ayarlarda 45 50 Fps alırken campaign De 7 kişilik haydut grubuyla 20 FPS Ve aşırı donma Oluyor. Aşırı garip ve Sinir Bozucu. Birde O Yetmiyormuş gibi campaignden çıkıp custom battle girince onuda bozuyor 45 50 Fps aldığım custom Battle da donmalar takılmalar droplar başlıyor . Umarım TW Den Arda bey Yorumumu görüp tatmin edici bir cevap Yazar.
Sistemlerimiz oyunu kaldırıyor.(Benimkinin kaldırmaması imkansiz) Single playerda sıkıntı var hadi hayorlısı çözülür umrım.

Bilgisayar Mühendisliği okuduğum için iki kasa var evde. Birini arkadaşım kullanıyor.
Benim sistemim;
RTX 2080 Tİ + i7 9700K + 32 Gb 3200mhz Bellek. Çok güçlü bir sistem. Arkadaşımın hesabıyla giriş yaptık. FPS dropları çok olmadı ama kale savaşlarında bu aleti 15 FPS aldığına şahit olduğum zaman kanım çekildi. Özellikle koç başı kapıya vurduğunda oluyordu kasılmalar.

Arkadaşımın kullandığında gtx 1050 ti var işlemciyi tam hatırlayamıyorum şuan. asıl sorunu onda yaşıyoruz. O biraz fazla yoruluyor, crashleniyor.

Not: Oyunu ben almadım arkadaşımın paylaşımıyla oynuyorum. Epic Store'u bekliyorum. Yaktın bizi TaleWorld's

Bilgisayar Mühendisliği okuduğum için iki kasa var evde. Birini arkadaşım kullanıyor.
Benim sistemim;
RTX 2080 Tİ + i7 9700K + 32 Gb 3200mhz Bellek. Çok güçlü bir sistem. Arkadaşımın hesabıyla giriş yaptık. FPS dropları çok olmadı ama kale savaşlarında bu aleti 15 FPS aldığına şahit olduğum zaman kanım çekildi. Özellikle koç başı kapıya vurduğunda oluyordu kasılmalar.

Arkadaşımın kullandığında gtx 1050 ti var işlemciyi tam hatırlayamıyorum şuan. asıl sorunu onda yaşıyoruz. O biraz fazla yoruluyor, crashleniyor.

Not: Oyunu ben almadım arkadaşımın paylaşımıyla oynuyorum. Epic Store'u bekliyorum. Yaktın bizi TaleWorld's
Kardeşim ben biraz araştırdım bu kuşatma silahı olayını falan redditte denk geldi bitane. Olay şuymuş AI Karar veremiyomuymuş neymiş hangi kuşatma silahını kullanacağına falan CPU Da Aptal oluyormuş bu sırada falan diye Mantıklı geldi biraz ama anlayamadım bu arada evet senin bu sistemle alt alta 2 tane bannerlord açıp 2 save den bile gidersin :smile:

Bir yayıncıda görmüştüm hatırlayamadım şimdi fakat kale kuşatmasında kale kapısı kırıldıktan sonra kasmalar bir anda yok olmuştu. Büyük ihtimal ai karar veremediği için çok fena işlemci kullanıyor.

Bir yayıncıda görmüştüm hatırlayamadım şimdi fakat kale kuşatmasında kale kapısı kırıldıktan sonra kasmalar bir anda yok olmuştu. Büyük ihtimal ai karar veremediği için çok fena işlemci kullanıyor.
Jahrein'in yayını olabilir çünkü ben de onda gördüm onun sistemiyle benim hemen hemen aynı. O da aynı sorunları yaşıyor. yapacak bir şey yok. düzelecek elbet.

Az önce Jahrein'in yayınında kale savunmasına denk geldim. Adamın bilgisayarında 2080TI var. 15 fps ile oynadı kale savunmasını ve sonunda crash yedi. 2080 TI'dan bahsediyorum 2080 TI!!
Dostum haklısın ama bence ekran kartıyla alakalı değil. Benim tecrübelerime göre saldıran taraf merdivenleri kaldırdığında, koçbaşı kapıya vurmaya başladığında artık cpu nasıl çalışıyor bilmiyorum direk kasmaya başlıyor. Saldırı başladığında 30-40 fps alıyorum düşük ayarlarda ta ki botlar merdivenleri kaldırdığında ve koçbaşı kapıya vurmaya başlamasına kadar. Kuşatma silahları kullanılmaya başlandığında kalenin büyüklüğüne göre 2-3 ,10-11fps alıyorum ve bu olay genel olarak kapılar kırılana kadar sürüyor. Sonrasında düzeliyor tekrardan 30-40 fps oluyor ama o zamana kadar düşman botları kaçmaya başlıyor, size eğlence kalmıyor. Gerçekten üzücü ama düzelticeklerinden eminim.

Selamlar herkese, RX 580 ile oynamaya çalışıyorum ama hiç bir oyun modunun oynayamıyorum (Multi dahil). İnanılmaz bir şekilde FPS drop yiyorum denemediğim ayar kalmadı. Steam üzerinden sistem gereksinimlerine baktığımda herhangi bir sorun yok gözüküyor ama işte oynanmıyor. Bana verebileceğiniz bir öğüt var mı acaba; Benden kaynaklı mı ? oyun kaynaklı mı ? anlamış değilim.
SİSTEMİM: RX 580 (4GB), İ5 8500, DDR4 8 GB 2666 MHZ ,7200 RPM HDD

Selamlar herkese, RX 580 ile oynamaya çalışıyorum ama hiç bir oyun modunun oynayamıyorum (Multi dahil). İnanılmaz bir şekilde FPS drop yiyorum denemediğim ayar kalmadı. Steam üzerinden sistem gereksinimlerine baktığımda herhangi bir sorun yok gözüküyor ama işte oynanmıyor. Bana verebileceğiniz bir öğüt var mı acaba; Benden kaynaklı mı ? oyun kaynaklı mı ? anlamış değilim.
SİSTEMİM: RX 580 (4GB), İ5 8500, DDR4 8 GB 2666 MHZ ,7200 RPM HDD
Dostum eğer o kadar problem varsa sorun sen de ben rx 570 kullanıyorum bu kadar sorun çıkmıyor...

Dostum haklısın ama bence ekran kartıyla alakalı değil. Benim tecrübelerime göre saldıran taraf merdivenleri kaldırdığında, koçbaşı kapıya vurmaya başladığında artık cpu nasıl çalışıyor bilmiyorum direk kasmaya başlıyor. Saldırı başladığında 30-40 fps alıyorum düşük ayarlarda ta ki botlar merdivenleri kaldırdığında ve koçbaşı kapıya vurmaya başlamasına kadar. Kuşatma silahları kullanılmaya başlandığında kalenin büyüklüğüne göre 2-3 ,10-11fps alıyorum ve bu olay genel olarak kapılar kırılana kadar sürüyor. Sonrasında düzeliyor tekrardan 30-40 fps oluyor ama o zamana kadar düşman botları kaçmaya başlıyor, size eğlence kalmıyor. Gerçekten üzücü ama düzelticeklerinden eminim.
Hocam ordu boyutunu minimuma çekmek bir nebze olsun hafifletiyor sanırım.

Gerçekten merak ediyorum oyun çıkmadan önce oyunu kimler hangi cihazlarda nasıl test ettiler, yada hiç test edilmedi mi? Oyuna girdikten sonra haritada iki tur atıp çapulcu kesip oyun çalışıyor mu dediler acaba? İnsan bi 20 saat oynatır 3-4 kişiye şu sorunları görür not alır. Hadi diyelim sistemsel sorunları cihaz eksikliğinden görmediniz oyundaki dengesizlikler ne olacak. Oyunu yapmışlar güzel oldu diyorlar kimse oynamamış galiba. Gerçekten erken erişim mantığını anlıyorum ve kabul ediyorum ama bu o dedikleri şey değil.

Sorun bariz bir şekilde kodlamanın işlemciyi yormasından kaynaklanıyor. Özellikle kalabalık savaşlarda ve kale savaşlarında AI birliklerin ne yapacaklarını şaşırmaları işlemciye fazla yük bindiriyor. Bana kalırsa bu oyunun marketten kaldırılıp revize edilip öyle sunulması lazım. Bunlar öyle ufak patchlerle düzeltilecek şeyler değil. Millet 8 yılda ne oyunlar yapıyor..

Gerçekten merak ediyorum oyun çıkmadan önce oyunu kimler hangi cihazlarda nasıl test ettiler, yada hiç test edilmedi mi? Oyuna girdikten sonra haritada iki tur atıp çapulcu kesip oyun çalışıyor mu dediler acaba? İnsan bi 20 saat oynatır 3-4 kişiye şu sorunları görür not alır. Hadi diyelim sistemsel sorunları cihaz eksikliğinden görmediniz oyundaki dengesizlikler ne olacak. Oyunu yapmışlar güzel oldu diyorlar kimse oynamamış galiba. Gerçekten erken erişim mantığını anlıyorum ve kabul ediyorum ama bu o dedikleri şey değil.
Oyuna nasadan bağlansak yine de o koç başı kapıya vurduğunda kasacaktır.

Şu oyun çıktığında gurur duydum bizden biri, içimizden biri, neler yapılabiliyor diye milli duygularım kabardı her soruna rağmen steam,de olumlu verdim ama gel gör ki yine hüsran.

Okuyasu geçip derede boğuldular. Kimse kusura bakmasın erken erişimin arkasına saklanılacak sorunlar değil bunlar.

Bi nesil bu oyunu beklerken iş güç aile sahibi oldu. Şu eksikliklere bak bunca zamanda ayıp gerçekten.

Hee 2 gün sonra patch gelir bu sorunlar biter boynumu büker özür başlığı açarım ama bu sorunların çözümü en az 2 ay gibi tahmin ediyorum. Zaten TeleWorlds'ün hangi zaman dilimini kullandığını kavramak imkansız.

Herşeyi geçtim bir yetkilinin ciddi bir açıklama yapması lazım. Bizim taraftan pek tepki yok dünyadan ne tepkiler alıp ne cevaplar veriyorlar merak ediyorum.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom