Resimler, çizimler, çeşitli komiklikler

Users who are viewing this thread

neye gore disiplin sucu diyosun?

cinsel ozgurlugu savunmanin bulundugun topluma ters olmasiyla bir ilgisi yok cioss. kimse toplum buna ters bakiyor o yuzden ozgurluk olmali demiyor. ozgurluk her seye herkese ragmen olmali ana fikir bu. duygusallik ne alaka cozemedim

Milli sporcu denilince işin içine spor ahlaki da giriyor da ondan. Paskal elini şeyine koydu diye futboldan men edilmesi ile bu goruntuler ayni sey, spor ahlaki. Bu adamlar milli olmasa da sadece federasyona bagli olsalar da lisanslarini iptal edilmesi doğru olurdu. Ve suç olurdu. Bunu bir de kampta yapmissa daha da beter.

Dwight Yorke and Mark Bosnich
The former Villa team-mates reunited in 1998 to film themselves enjoying the company of four women with a handy hidden camera rigged up in Yorke’s bedroom.

In the video, the pair can also be seen dressing in women’s clothing while Bosnich is seen being spanked while wearing a skirt. The tape only came to light when Yorke threw it in his bin, rather than erase it.
https://www.dreamteamfc.com/c/archives/uncategorized/176459/the-footballers-sex-tapes-you-really-wish-youd-forgotten-about/
birisi avustralya oteki trinidad tobago takiminda defalarca oynamis milli olarak. hatta biri takim kaptani olmus bu olaydan sonra. altta bi kac olay daha var.
simdilik bunu buldum cunku sex scandal yazinca insanlarin riza dahilinde yaptigi grup seks bile cikmiyor. hep sorunlu tecavuzlu aldatmali olaylar cikiyor cunku kimsenin umrunda degil grup seks.

hayir ben diyorum ki ulkeyi temsil ederken bir sorun sayilmasi icin ayip bir sey olmasi lazim. bu ayip bir sey degil.

benim size sorum su o zaman, bir sporcunun sevgilisiyle sevisirken videosu sizsa, onun da lisansi iptal edilmeli mi? Edilmemeliyse siniri nereden cekiyorsunuz. Turk ahlak standartlarina gore evlilik disi iliski o kadar da munasip bir sey degil.

Bunun isteyen istedigi ile sevişir, özel hayat vb. gibi dusunurseniz yanilirsiniz. Sanirim o ortamlara hic girmediniz diye boyle dusunuyorsunuz ama milli takim kamplarina gitmis olanlar bilir, size ilk bahsettikleri sey "siz millisiniz hem kendi ahlakinizdan, hem spor ahlakinizdan fire vermeyin" derler. Aksi taktirde lisansiniz elinizden alinir ve isterse federasyon senden şikayetci olabilir. Benim bahsettigim seyler, doping, kufur kavga, hirsizlik vb.seyler. iş sekse gelince bunun sonucunu siz hayal edin. Bunlar siradan vatandas degil, evinde de sevismiyor. Mantikli insanlarsiniz, biraz mantikli dusunun.

Liathbeanna said:
Hocam devleti temsil eden adamlar neden grup seks yapmamak zorunda, ben bu ikisi arasında bir korelasyon kuramadım.
Milli sporcu disiplinine uygun değil. Devleti temsil eden büyükelçiyle aynı sorumluluğu taşıyorlar. Ayrıca seks yapmasınlar, çok ayıp çünkü anlamında değil. Bunun afişe olması ya da özel hayatın dışına çıkması sorun.

kenterte ? said:
neye gore disiplin sucu diyosun?

cinsel ozgurlugu savunmanin bulundugun topluma ters olmasiyla bir ilgisi yok cioss. kimse toplum buna ters bakiyor o yuzden ozgurluk olmali demiyor. ozgurluk her seye herkese ragmen olmali ana fikir bu. duygusallik ne alaka cozemedim
Yazdım ya o kadar hiç mi okumuyorsun? Cinsel özgürlüğü savunmuyorsun ki sen, öyle yaptığını sanıyorsun. Ben diyorum ki toplumun ana hatlarına karşı gelerek cinsel özgürlük savunduğunu sanıyorsun ama tam tersini yapıyorsun. Çok marjinaliz yehuuu kafası bu sadece. Devleti temsil eden herhangi birisinin dikkat etmesi gereken şeyler var. Buna sen de dahilsin. Oldu da seni yurtdışına herhangi bir amaçla görevlendirip gri pasaportla yolladılar senin de dikkat etmen gerekiyor bir çok şeye. Gidip biriyle kavga etsen bir tek yumruk atsan bile o da skandal olur. Bunu anlatamadım bir türlü.

2 yeni ileti.

kenterte ? said:
kendi ahlaki degerlerinize gore su ceza alsin bu ceza alsin diyemezsiniz. he boyle bir kural varsa gosterin tamam diyelim kural dogru mu degil mi onu konusalim
Kendi ahlaki değerlerimize sokayım. Aynı şeyleri yazıp duruyorsun birader.

Calradianın Bilgesi said:
https://www.dreamteamfc.com/c/archives/uncategorized/176459/the-footballers-sex-tapes-you-really-wish-youd-forgotten-about/
birisi avustralya oteki trinidad tobago takiminda defalarca oynamis milli olarak. hatta biri takim kaptani olmus bu olaydan sonra. altta bi kac olay daha var.
simdilik bunu buldum cunku sex scandal yazinca insanlarin riza dahilinde yaptigi grup seks bile cikmiyor. hep sorunlu tecavuzlu aldatmali olaylar cikiyor cunku kimsenin umrunda degil grup seks.
Sen de aynı şeyleri yazıp duruyorsun. Devleti temsil eden milli sporcularla bu işten para kazanan, meslek olarak, hobi olarak yapan profosyonel sporcular arasında fark var. Kaldı ki onlarda da işin ucu başka noktalara gidebiliyor. Devleti temsil eden sporcular 5 erkek 1 kız bir araya gelip seks yapıp afişe oluyorsa lisansları iptal edilir büyük ihtimalle de kariyerleri sona erer. Buradan sonrası toplumun bakış açısıdır yani sizin sürekli ısrar ettiğiniz değer yargıları kısmı. Fotoğrafta yüzü gözüken kişilerin aileleri olaydan haberdar olursa %95 ihtimalle bunlarla bir daha konuşmayacaktırlar. Hatta çekirdek ailesinin sosyolojik durumuna göre evlatlıktan reddetmeler, cinnetler, krizler bir sürü şey olabilir ama bunlar tamamen kişilerin özel hayatı.

2 yeni ileti daha.

Paradox'un dediği gibi. Siz anti-devlet, anti-milliyetçilik kategorisinin dışarısını hiç göremiyorsunuz o yüzden size çok normal bir şeymiş gibi geliyor bu. Bak altı üstü masa tenisi için yazılan kuralları atayım: http://www.tmtf.gov.tr/dosyalar/5-milli-takim-sporculari-davranis-kurallari.pdf

2.1. Genel Kurallar
• Tüm sporcularımızın öncelikli hedefi Türk bayrağını dünyanın her yerinde en güçlü
şekilde gönderlerde yükseltmektir.
• Masa Tenisi Milli Takım sporcuları Türk Milli Takımlarının bir parçası olduklarının
bilincindedirler ve formayı giydikleri anda bütün davranış kurallarını peşinen kabul
etmiş sayılırlar.
• Tüm sporcularımız Milli maçlar esnasında kendilerine Federasyon tarafından temin
edilen üzerinde ay yıldız bulunan Milli Takım formalarını giymek zorundadırlar.
• Milli takım sporcusu olmak bir hak değil, sorumluluktur.
• Milli takım kamp, seyahat ve müsabakalarında tüm görevli ve ilgililer belirlenen
kıyafeti giymekle yükümlüdür. Kıyafetler her zaman temiz ve düzenli olacaktır. Kirli,
yırtık vb.. olmayacaktır.
• Sporcular; takım idarecisi, antrenörleri, takım kaptanları ve diğer sporculara karşı
sorumluluklarını eksiksiz yerine getirirler.
• Federasyon ile sporcular arasındaki iletişim her zaman yazılı olmalıdır. Federasyon
görevlendirme yaparken en az bir hafta önce yazılı olarak ilgili kişilere ulaşır.
Yazışmalardaki süreler kamplara davet için en az iki hafta öncesi, yurtdışı turnuvalar
için de en az 4 hafta öncesidir.
• Herhangi bir resmi görevlendirmeye mazeretli olarak katılamayacak olan sporcu yazılı
olarak federasyona başvuruda bulunur. Bu başvuru kabul edildiği takdirde
katılmayabilir. Aksi halde görevlendirmeye uymak ve katılmak zorundadır. Sporcu
katılamama durumunu yazılı olarak kamplar için en az 1 hafta, yurtdışı turnuvası için
de en az 3 hafta önce bildirmek zorundadır.
• İhtar ve cezai durum gerektiren kararların bildirimler i sporcuya elden imza karşılığı
yazılı olarak tebliğ edilir.
• Hiçbir sporcu kamp yapılan tesisi yetkililerden izin almadan terk edemez.
• Sporcular konaklama tesislerinde kendileri için belirlenmiş odalarının dışında
geceleyemezler.
• Konaklama tesislerinde kendi odalarının dışındaki takım arkadaşları ve antrenörlerin
odalarına –acil durumlar haricinde- hiçbir surette girip çıkamazlar.
• Sporcular sigara içmeyecekler, içtiği tespit edilen sporcu/sporcular disiplin kuruluna
sevk edileceklerdir.
• Federasyon tarafından sporculara temin edilen malzemeler hiçbir surette ticari amaçla
kullanılamaz. Ayrıca Milli Takım sporcuları hiç bir şekilde birbirleri ile ticari
faaliyette bulunamazlar. Aksi tespit edilen durumlarda Teknik Kurul önerisi ve
Federasyon Başkanı’nın onayı ile görevlerinden alınabilir.
• Tüm sporcularımız Federasyon Başkanı’ndan veya Genel Koordinatörden izin
almadan ulusal ya da uluslararası basına demeç veremezler.
• Tüm sporcularımız Milli maçlardan ya da kamplardan uygunsuz şekilde sosyal
paylaşım ağlarında haber, fotoğraf, video vb… bilgiler paylaşamazlar.
Dok. No: KRT-TKK-02-00
KURALLAR ve KRİTERLER
Milli Takım Sporcu
Kuralları
5 / 6
2.2. Davranış kuralları
• Sporcular Milli takım formasını ve Türk bayrağını üzerinde taşıma sorumluluğunu
benimseyerek ikaz edilmeksizin talimat, kural ve kriterlere uygun şekilde davranmayı
kabul ederler.
• Değerlerimiz konusunda tam olarak örnek davranış sergilerler.
• Haksızlığa uğradığını düşünen sporcu sadece resmi yoldan şahsen yazılı olarak
başvuruda bulunabilir.
• Tüm milli takım sporcuları seyahat, kamp veya müsabaka dönemlerinde belirlenen
kurallar çerçevesinde uyum içinde hareket ederler. Belirlenen zaman, yer ve diğer
kararlara olduğu gibi uyarlar.
• Oyun saha ve malzemelerine (raket, top, masa, pano vs.) yönelik herhangi bir zarar
verici girişimde bulunamazlar.
• Rakiplere ya da müsabaka hakemlerine yönelik sözlü ve fiili hakaret ya da benzeri
davranışlarda bulunamazlar.
• Takım arkadaşlarının huzurunu bozacak şekilde başkalarına baskı kurma, hakaret ve
benzeri davranışlarda bulunamazlar ve kendi isteklerini zorla yaptıramazlar.
• Başka sporcuları kendi yaşam tarzını ve kişisel tercihlerini kabul etme yönünde hiçbir
şekilde zorlayamazlar.
• Sporcular antrenör ve idarecilerin teknik ve taktik talimatlarını mümkün olduğunca
sorgulamadan yerine getirmeye çalışırlar.
• Milli takımlarda en üst görevliden başlayarak hiç kimse tehdit içeren söylemde
bulunamaz.
• Her türlü fiziksel müdahale kimden gelirse gelsin kabul edilemez. Bir milli takım
sporcusu kendisini savunmak için bile olsa takım arkadaşına fiziksel müdahalede
bulunamaz.
• Sporcuların, Milli müsabakalarda kurallara uygun olmayan davranışlar göstererek
masa, pano vb.. spor ekipmanlarını tekmelemesi, raketlerini yere fırlatması, raketle ya
da eliyle masaya vurmaları, top kırmaları, öfke belirtisi olarak aşırı yüksek sesle
bağırmaları durumunda, ilgililerin rapor etmesi halinde mutlaka idari ceza
alacaklardır.

Küçümsemiyorum ama altı üstü masa tenisi takımı için geçerli kurallar bunlar.

Hayir ama bunu kampta yaparsan ve milli sporcularla o zaman cevabim evet olurdu @bilge

Sanırım sıkıntı bunu kendi evlerinde ya da Bodrum'da tatil sırasında yapmaları değil bakanlık tarafından gönderildikleri bir spor organizasyonunun milli takım kampı takviminin içinde ( o event gerçekleşirken) yapmaları. Doğru mu anlamışım ?

Daha da basitleştireyim; Yaşadığınız yerin il ya ilçe nüfus müdürlüğüne gittiniz. Sıra aldınız, işleminizi yaptırdınız, sizi birisine yönlendirdi. Odasına çıktınız ki orada çalışan 3 erkek 1 kadın grup sex yapıyorlar ve bunları yakaladınız. Bu kişilerle bu tekvandocular arasında bir fark yok hatta daha da fazlası var çünkü bunlar milli sporcu olarak bir takım katı disiplin kurallarına tabiler.

Edit: Beyler bunu söylemek kesinlikle bana düşmez ama siz bu mantıkla iş bulamazsınız. Devlette zaten mümkün değil ama özel sektörde de tutunamazsınız. Daha iş etiğinde çuvallıyorsunuz yahu.

ciosscum ayni seyi soyluyorum cunku ayni seyi diyorsun. kendi ahlaki degerin bunlar baska bir sey degil. devletin kurallari yazili olur. milli sporcularin sevismesi yasaktir diye bir kural varsa at kapansin diyorum hala bana gore yanlis diyosun

hayir marjinal olani biz gibi gosteriyosunuz da, azicik isini gucunu yoluna koymus, ilerleyebilmis hicbir ulkede dert edilmeyen, turkiyede de yakin zamana kadar dert edilmeyen bir seyi milli mesele haline getiriyorsunuz. ben size soyleyeyim, olimpiyatlarda ulkesini temsil eden insanlar catir catir catir sevisiyorlar, hem de bunu diger olimpiyatcilarla yapiyorlar, konaklama masraflarini biz karsiliyoruz ulkeler karsiliyor. sonra bunlari kimisi anlatiyorlar da, gazeteler dedikodu koselerinde yaziyor. milli futbol takimlari vs. de ayni sekilde bi sampiyonluk sonrasi acimadan sevisiyor, attigim seda sayanli haber de cabasi.

kendiniz kafanizda bellemissiniz grup seks utanilmasi gereken bir seydir diye. Elbette sporculardan yuksek beklentilerimiz olacak. Elbette milli sporcunun fazladan sorumluluklari var. Ama grup seks verdiginiz tum diger orneklerin aksine, ne insanin kendine zarar veren bir sey, ne baskasina zarar veren bir sey, ne de sporcunun fiziksel performansini sakatlayacak bir sey. Grup seks verdiginiz tum orneklerden farkli. Eger grup seks bu yuzden ayip, bu yuzden yuksek ahlak standartlarinin altinda kaliyor diye bir sebep verecekseniz verin.

edit: hahahahaa cioss is bulamazsiniz demis. Sen burada en iyi sirketlerde ise baslayan arkadaslarimin instagram hesaplarini gorucen asil.

Eger bodrumda iki milli sporcu seks yaparken GORUNTULERİ SİZARSA ki odada onlardan baska kimse olmayacagina gore bu da ayni sonuca tekabul eder. Cunku milli sayilirsin hala. Nasil ki bir ogretmen bir ogrencisini dovdugunde sinifta bir ogrenci onu kameraya cekip yuklerse kimse ogrencinin derste telefonla ne isi var diye sorgulamaz suc ogretmenin olur. Ayni ogretmen mesai bitiminde bir cocugu doverse devlete bagli oldugundan yine memurlugu yanabilir. Mesele şahsin niteligi. Milli sporcuysan eger afedersin ama sictigin bokun gramından bile devlet sorumlu. (Anlayin diye abarttim, yapacak bir sey yok :d)

Edit: Ben yazana kadar 15 kişi yaziyor olm bu ne

Edit2: cioss atmis kurallari kenterte. Adamlar illa acik acik seks yasak mi yazmalari lazim.

Adamlar da uyanık. Aids derdi yok. Milli olduğu icin tamamen natural, saglikli.

Neden sürekli ahlak ahlak diye onun arkasına geçiyorsunuz ki?  İş etiği ve ahlakı denilen bir şey var. Sen çalıştığın kafede tuvalette 3 garson seks yaparsanız ne olmasını beklersiniz? Her şeyin bir yeri ve zamanı var. Ha madem bu haltı yiyorsun o zaman salak gibi fotoğraf çekme. İş etiği ve ahlakını da burada anlatmaya gerek yok herhalde.

Calradianın Bilgesi said:
hayir marjinal olani biz gibi gosteriyosunuz da, azicik isini gucunu yoluna koymus, ilerleyebilmis hicbir ulkede dert edilmeyen, turkiyede de yakin zamana kadar dert edilmeyen bir seyi milli mesele haline getiriyorsunuz. ben size soyleyeyim, olimpiyatlarda ulkesini temsil eden insanlar catir catir catir sevisiyorlar, hem de bunu diger olimpiyatcilarla yapiyorlar, konaklama masraflarini biz karsiliyoruz ulkeler karsiliyor. sonra bunlari kimisi anlatiyorlar da, gazeteler dedikodu koselerinde yaziyor. milli futbol takimlari vs. de ayni sekilde bi sampiyonluk sonrasi acimadan sevisiyor, attigim seda sayanli haber de cabasi.

kendiniz kafanizda bellemissiniz grup seks utanilmasi gereken bir seydir diye. Elbette sporculardan yuksek beklentilerimiz olacak. Elbette milli sporcunun fazladan sorumluluklari var. Ama grup seks verdiginiz tum diger orneklerin aksine, ne insanin kendine zarar veren bir sey, ne baskasina zarar veren bir sey ne de sporcunun fiziksel performansini sakatlayacak aksine. Grup seks verdiginiz tum orneklerden farkli. Eger grup seks bu yuzden ayip, bu yuzden yuksek ahlak standartlarinin altinda kaliyor diye bir sebep verecekseniz verin.

edit: hahahahaa cioss is bulamazsiniz demis. Sen burada en iyi sirketlerde ise baslayan arkadaslarimin instagram hesaplarini gorucen asil.
İş arkadaşlarıyla her gün sevişiyorlardır kesin. Çünkü özgürlük var.

Ayrıca altı çizili yeri de siz uyduruyorsunuz. Olay grup seks, orji, bdsm, gay, biseksüel, işemeli seks değil hatta baştan seks değil. Paradox bile yazmış geride, bu kişilerin herhangi yüz kızartıcı bir suça bulaşması bile yasak. Milli sporcu lisansını aldın, gittin kavgaya girdin işin yaş. Hele dövüş sporlarıyla uğraşan birisiysen işin içine bambaşka şeyler giriyor. Karşı taraf şikayetçi olursa disiplini geç davalık bile olabilirsin.

2 yeni ileti.

Erozbey said:
Sen çalıştığın kafede tuvalette 3 garson seks yaparsanız ne olmasını beklersiniz? Her şeyin bir yeri ve zamanı var. Ha madem bu haltı yiyorsun o zaman salak gibi fotoğraf çekme. İş etiği ve ahlakını da burada anlatmaya gerek yok herhalde.
Özet.

Back
Top Bottom