Resimler, çizimler, çeşitli komiklikler

Users who are viewing this thread

CavalryMan said:
dinler olmasaydı savaşlar olmayacaktı yani bunu mu demek istiyorsun anlayamadım ben şuklatçım.
Hayır tabiki ancak çoğu savaşların din üzerinden çıktığı da bir gerçek. Haçlı seferleri, cihadlar benzeri din savaşları.

SuqLaT said:
CavalryMan said:
dinler olmasaydı savaşlar olmayacaktı yani bunu mu demek istiyorsun anlayamadım ben şuklatçım.
Hayır tabiki ancak çoğu savaşların din üzerinden çıktığı da bir gerçek. Haçlı seferleri, cihadlar benzeri din savaşları.
yok be aga o göz boyaması, hepsinin dini imanı para, yoksa çok mu umrunda avrupada ki şövalyenin bilmem kaç kilometre uzaktaki kutsal topraklar. Cihad yapıyoruz diyen osmanlı bile cihaddan önce kendi ekonomisini düşünmüştür, adamların ekonomisi savaşa bağlı zaten  :lol:

CavalryMan said:
SuqLaT said:
CavalryMan said:
yok be aga o göz boyaması, hepsinin dini imanı para, yoksa çok mu umrunda avrupada ki şövalyenin bilmem kaç kilometre uzaktaki kutsal topraklar. Cihad yapıyoruz diyen osmanlı bile cihaddan önce kendi ekonomisini düşünmüştür, adamların ekonomisi savaşa bağlı zaten  :lol:
Her savaşın sonucunda ganimet alınacak tabi ki devletler para için savaşır. Halk din için. Sen hiç ganimete ek koyan bir halk gordun mü? Ganimeti devlet alır savaşan halk ise din adına savaştığı için cennet ile ödüllendirilir. Para bir etkendir elbette ama en büyük etken din olmuştur. Çünkü insanlara inandığı kutsal o kutsal adına savaşırsa öldüğünde onu cennettine alacağını söylüyor. Bu basit bir insan için çok etkileyici olmalı.

CavalryMan said:
yok be aga o göz boyaması, hepsinin dini imanı para
Bak kendi sözlerinden anla dinin hayatımızdaki yerini. O kadar yüksek bir yerde, o kadar önemli ki. ''Kişinin hayatındaki en önemli şey para'' demiyorsun, ''Dini imanı'' diyorsun. Orayı dolduruyor o. Amaç ne olursa olsun şan, şöhret, para, pul... Takipçi toplamak için hep din kullanılmış. Stalin bile klişeleri(ay pardon), kılimaları(goddammit), ay işte kiliseleri geri açmıştır blitzkrieg'den sonra. Hayatın anlamı, hatta dünya yaşamının var olma gerekçesi olduğunu iddia ediyor her din. İnsanlık olarak büyük önem atadığımız bir değer mutlaka olayları şekillendirecektir. İslam iyidir kötüdür olayı değil bu. Ama hoşa gitse de gitmese de İslami terör örgütleri dediğimiz bir gurup var. Ve bu adamların eylemlerinin dinle ilişiği olmadığını söylemek, saçmalık oluyor.

Uyarı: Siz iletinizi yazarken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Ulan burası tartışma konusu da değil ki. Yazmışken göndereyim de başka yerden devam edelim. Kirletmeyek burayı.

Zuhal said:
CavalryMan said:
yok be aga o göz boyaması, hepsinin dini imanı para
Bak kendi sözlerinden anla dinin hayatımızdaki yerini. O kadar yüksek bir yerde, o kadar önemli ki. ''Kişinin hayatındaki en önemli şey para'' demiyorsun, ''Dini imanı'' diyorsun. Orayı dolduruyor o. Amaç ne olursa olsun şan, şöhret, para, pul... Takipçi toplamak için hep din kullanılmış. Stalin bile klişeleri(ay pardon), kılimaları(goddammit), ay işte kiliseleri geri açmıştır blitzkrieg'den sonra. Hayatın anlamı, hatta dünya yaşamının var olma gerekçesi olduğunu iddia ediyor her din. İnsanlık olarak büyük önem atadığımız bir değer mutlaka olayları şekillendirecektir. İslam iyidir kötüdür olayı değil bu. Ama hoşa gitse de gitmese de İslami terör örgütleri dediğimiz bir gurup var. Ve bu adamların eylemlerinin dinle ilişiği olmadığını söylemek, saçmalık oluyor.

Uyarı: Siz iletinizi yazarken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Ulan burası tartışma konusu da değil ki. Yazmışken göndereyim de başka yerden devam edelim. Kirletmeyek burayı.
öyle diyorum çünkü, haçlı savaşlarının din yüzünden çıktığını söylüyor bende öyle olmadığını para için çıktığını söylüyorum, ayrıca dediğim şey bir deyimleşmiş bir şey, ne çok seviyor bazı insanlar sözcükleri tırnaklamayı yahu.

SuqLaT said:
CavalryMan said:
SuqLaT said:
CavalryMan said:
Her savaşın sonucunda ganimet alınacak tabi ki devletler para için savaşır. Halk din için. Sen hiç ganimete ek koyan bir halk gordun mü? Ganimeti devlet alır savaşan halk ise din adına savaştığı için cennet ile ödüllendirilir. Para bir etkendir elbette ama en büyük etken din olmuştur. Çünkü insanlara inandığı kutsal o kutsal adına savaşırsa öldüğünde onu cennettine alacağını söylüyor. Bu basit bir insan için çok etkileyici olmalı.
Peki sen devleti savaşa girmeden halkın kendi kendine bir ülkeye savaş açtığını gördün mü ? Senin dediğin olay devletlerin halkı kullanması farklı bir durum hacı, din olsa da olmasa da insanları kandırmanın elbet bir yolu bulunur, gene birbirlerinin gözünü oyarlar yani demek istediğim bu, hatayı dinlerden çok onu kendi emelleri için ( para de, güç de, şan de şöhret de ne dersen de) eğip büken  eden insanlarda aramak lazım.

~Mikail said:
SuqLaT said:
Kararsiz_Atom said:
Saçmalamayın arkadaşlar. Asıl kadınlar olmasa savaşlar olmazdı. Her kötülüğün başı kadınlardır.
Sen görürsün dev feminist nasıl patlar beyninde.
images
  :lol:  :lol:

https://www.evrensel.net/haber/298989/erdogan-kisi-basina-milli-gelirimiz-batiyi-cildirtiyor

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%9Clkelerin_ki%C5%9Fi_ba%C5%9F%C4%B1na_GSY%C4%B0H'ya_(nominal)_g%C3%B6re_s%C4%B1ralan%C4%B1%C5%9F%C4%B1

Türkiye 62. sırada, altında kalan ülkelerin hiç biri 'batı' ile kastedilen ülkelerden değil. Boylam olarak batıda kalan ülkeler var tabi ki Romanya gibi, Güney Afrika Cumhuriyeti gibi. Yahu bunlara kendisi de inanıyor mu acaba? 10bin dolar milli gelir Lüksemburgluyu çıldırtacak, çok kıskandıracak öyle mi? :lol:

https://www.59saniye.com/ulkenin-gidisati-iyi-degil-cocuk-hafiz/

Anneannem de böyle diyır, diyır diye konuşuyır. Namaz diyır, kıl diyır, cehennem diyır, azap diyır.

Back
Top Bottom