Resimler, çizimler, çeşitli komiklikler

Users who are viewing this thread

bkGRzj.jpg

http://habertube.org/article_read.php?a=5

4 ay olmuş diyeli. :lol:

Ya şimdi 72 saat te hangi 72 saat kardeş yani TSK'ya bile laf atıyorsunuz hain misiniz ben anlamadım ki?

CavalryMan said:
keşke troll olsaydı  :cry:

https://www.facebook.com/Mount-and-Blade-Warband-Recep-Tayip-Erdo%C4%9Fan-Modu-541337756050048/?ref=all_category_pyml_rhc
Tam anlamıyla yarıldım gülmekten hemen oynamak istiyorum :grin: ama daha komik bişey var ben'de  :mrgreen:

Forever Alone said:

1:15 de sabunu kesiyor, bayağı ilgimi çekti, en sonda çıkan sıvı, erimiş sabun mu oluyor yoksa başka bir tepkimenin sonucu mu ?

1000 derece veriliyorsa sıcaklığın etkidiği alanlarda sabun kimyasal bileşenlerine ayrılmış olabilir. O kadar yüksek sıcaklığa bazı metallerin bağları bile dayanamıyor sabun mu dayanacak? Ki alaşımların diğer bağ çeşitlerinden, elektron bulutları yüzünden, daha dayanıklı olduğu bilinen bir gerçek.

carrier said:
1000 derece veriliyorsa sıcaklığın etkidiği alanlarda sabun kimyasal bileşenlerine ayrılmış olabilir. O kadar yüksek sıcaklığa bazı metallerin bağları bile dayanamıyor sabun mu dayanacak? Ki alaşımların diğer bağ çeşitlerinden, elektron bulutları yüzünden, daha dayanıklı olduğu bilinen bir gerçek.

Doğru ama sabunu yapmak için değişik değişik yağlar ve tuzlar kullanıyorlar, acaba o çıkan sıvı moleküler biçimde önceden kullanılmış yağların birleşimi mi, yoksa, eklenenler komple koptuğu için bir karışım mı veya 1000 derecede yapıldığı için bu işlem, ayrıldıktan sonra bazı maddeler o sıcaklıkta farklı bir tepki verip yeni birşey mi oluşturuyor ? Durduk yere aklıma takıldı, sağlam can sıkıntısından herhalde.  :razz:

CavalryMan said:
kesmiyor aslında eritiyor gibi bir şey.

Yaptığı işlem kesme işlemi de, bıçağın yüzeyi 1000 C olduğu için eritme gibi bir sonuç oluyor. Çıkan seste fazlasıyla garip zaten. :grin:

Forever Alone said:
carrier said:

Doğru ama sabunu yapmak için değişik değişik yağlar ve tuzlar kullanıyorlar, acaba o çıkan sıvı moleküler biçimde önceden kullanılmış yağların birleşimi mi, yoksa, eklenenler komple koptuğu için bir karışım mı veya 1000 derecede yapıldığı için bu işlem, ayrıldıktan sonra bazı maddeler o sıcaklıkta farklı bir tepki verip yeni birşey mi oluşturuyor ? Durduk yere aklıma takıldı, sağlam can sıkıntısından herhalde.  :razz:

Mikroskobik boyutta inceleme yapmak gerek. Görüntüye bakara konuşuyorum, eritilme işleminden sonra 2 farklı erimiş çözelti faz oluşmuş gibi görünüyor. Biri siyah, diğeri pembe. İki fazı da kesildiği sıcaklıkta incelemek lazım. Bence eklenenler komple kopup yeni çözeltiler oluşmuş.

carrier said:
Mikroskobik boyutta inceleme yapmak gerek. Görüntüye bakara konuşuyorum, eritilme işleminden sonra 2 farklı erimiş çözelti faz oluşmuş gibi görünüyor. Biri siyah, diğeri pembe. İki fazı da kesildiği sıcaklıkta incelemek lazım. Bence eklenenler komple kopup yeni çözeltiler oluşmuş.
Benim de tahminim o yönde ama cidden sadece görüntüye bakarak kesin konuşulmuyor, aslında şöyle elimde güzel bir miktar para olsa, eve bir sürü ekipman alıp denenmedik şey bırakmam. Belki o Rus abimizin sürekli denediği, saçma olsa da, homunculus deneyine kadar bile gidebilirim. :grin:

Dili bilmiyorum da tutan eleman sabit tutamıyor ki, her vurduklarında elinden kayıyor sabit tutsa kıracaklar belki de.

Ne asması,  :lol: Çok az bir şey buldım, o da adam iki özel kuvvet askeri şu azizi vazoyu kıramadı tarzı şey söylüyor. Medya çalışanı bir şeyler diyor sonlarda gene de bulamadım, pişman olmuş tarzı mı ne bir şeyler geçiyor.  Bu arada bende Google'dan yardım aldım tabii. Anlamak yerine buldum diye kullansam daha mantıklı.

Back
Top Bottom