Resimler, çizimler, çeşitli komiklikler

Users who are viewing this thread

eskiler bi ayrıydı ya. küçükken izlerdim, daha sonra bitti. daha sonradan, tek tek tüm bölümlerini izlemiştim, daha doğrusu çoğunu. gözler yaşlı. :cry:

Cpt. Tlgklz ▄︻̷̿┻̿═━一 said:
Eskiyi eskiden olduğu için seviyoruz. Şimdi açıp bakınca çoğu devlet göndermeleri dışında çghb, çghb2, güldür güldür vs aynı tırtlıkta devam ediyor.
Yalnız eskiden severek izlerken bizim için yeni bir şey oluyordu onu izlememiz. Misal 2010 yılında yeni bölüm yayınlanınca onu çıktığı gün izliyorduk. Sırf "ah eskiler ne güzel yeniler iğrenç" olayı değil yani.

Türkiye de var hocam o olay. 10 sene sonra da "çghb, çghb2, güldür güldür, güldüy güldüy, güldür güldür 2, bilmem ne show, o show2, bu şov 3" iyiydi yeniler iyice tırt diyeceğim çünkü, öğretmen çok iyide olsa öğrencisi tırt olunca ve o tırt öğretmen olunca, artarak tırtlaşma başlıyor. Ben güldür güldürüde ilk 30-40 bölümünde severek izledim, şimdi açıp bakınca neden gülmüşüm diyorum, çghb içinde aynı ama bir fundamentals açınca yine gülüyorum arkadaş. İkisi de mizah ama biri benim için çok daha kaliteli mizah demek ki. Arkadaşım hoş geldin falan da hala güldürür mesela.

Unpopular opinion: ÇGHB'nin ilk hali de vasattı. Hatta skeçlerin yarısı bayağı dandikti. Şimdi tam hatırlamıyorum ama hiçbir skeç dört dörtlük değildi. Çok güldüğüm, çok iyi yazılanları vardı tabi ama karşısında iyi bir alternatif olmadığı için iyi gibi geliyordu bence.

Aynen ben de Cem Yılmaz'ın ve Tolga Çevik'in eski gösterilerini açıp açıp izliyorum arada. Çok Güzel Hareketler'i hiç internetten açıp izlemedim açıkçası. Sadece TV'de izlediklerim var işte yıllar önce. Yine de güzel olan şey günümüzde de güzel olabiliyor bana kalırsa. Yani sırf eskidiği için yenisi çıkınca "eskisi daha iyiydi, bu olmamış" demek, sırf eskisi eski, yenisi de yeni olduğu için söylenmesi mantıksız geliyor. En güzel örnek Tolga Çevik'in gösterileri. Her yenisi çıktığında eskisini aratmadı benim için.

Arkadaşım Hoşgeldin, Müdür N'aptın? gibi projeler de bir Komedi Dükkanı olamadı bence. Sanırım her şeyin ilki güzel sözü buraya cuk oturuyor.

Tum projeleri ilk yaptiklariyla benzerlik tasiyor diye ben begenmiyorum acikcasi Turkiye'deki boyle projeleri. Belki bi Cem Yilmaz o kadar tekrara sarmiyordur ama Tolga Cevik'inki, Yilmaz Erdogan'inki bana hep ayni geliyor.

Hakan Balamir said:

Yuh be kardeşim bu kadar da çalınmaz. Adamlar Deep Turkish Web'i direk kopyalamışlar.

Bu calmak filan degil ki. Populer tiplemelerinden esinlenmeleri disinda DTW ile pek bir benzerlik goremedim ben.

Back
Top Bottom