Reinforcement alanı YZ için adil değil

Users who are viewing this thread

Bence reinforcement alanı YZ için adil değil ve bu tür dengeler sağlanmadan her strateji oyunu ya milimetrik matematik hesaplamalı YZ tarafından işgal edilir ( TOTAL WAR da legendry oynayanlar beni anlar ) yada Player tarafından yatarak oynanan bir oyun haline gelir. Biz savaşa girdiğimizde bir alan harici kimse artık savaşa katılamıyor okay ama YZ YZ ye karşı savaş başlatınca biz hop diye daha hörekesinden gelip bizim tarafımızda olan YZ yi kurtarıyoruz bu büyük bir kar topu etkisi Player tarafı ve playerın tarafında ki YZ ler için. Bence ya savaşlar daha hızlı olmalı ( ki yavaş diyemeyiz ) yada savaş ilk başladığı zaman delaylı olarak katılmalıyız ( biz hali hazırda dönen bir savaşa katılırsak sanki biz savaşı başlatmışız gibi etrafta ki YZ ler tercih ederlerse savaşa katılmalılar aksi halde Player OP oluyor . Tercih ederlerse dedim çünkü 500 vs 100 e zaten katılmalarının bir mantığı yok ). Ben çok biliyorum diğer oyunlarda böyle böyle 1000 kişilik orduları eritmiştik. Hadi sen saldırınca desteğe geliyorlar da YZ diğer YZ ye saldırır sende saldırıya uğrayan YZ nin dostlarından önce kendi tarafında olana yardıma girersen bir anda zaman donuyor ve bir saniyede adamlar bir gurubunu kaybediyor. Biliyorum sıkıntılı bir konu ama bu hali ile kalmamalı bence.

Last edited:
Çok güzel bir post olmuş. Şuanda oyundaki exploitlerin çokluğu tryhard oynama hevesimi öldürdü chill takılıyorum. Sırf zıpkınlar yüzünden demircilik oynamayı bırakmıştım. Benim düşüncem dengelemesi zor bir mesele ama kendimce fikrim şöyle;

-Reinforcement olarak katılabilmemiz için ordu liderinin dibine girme olayı saçma bence, savaşın etrafında birlik sayısı ile orantılı bir çember olsa ve çembere girdiğimiz taraftan savaş simülasyonuna giriş yapsak çok epik olurdu ve stratejik derinlik kazandırırdı hem simülasyonlara hem de oyun haritasına. Diğer ordulardan uzakta spawn olsak ve YZ'ya retreat atma şansı verilse ilginç olurdu.

Forumun yazım hatalarını düzeltmesi sayesinde türkçe öğrenmeye başladım -__-

Eğer bu sorun hallolursa, ilerde gelmesi muhtemel olan coop modu içinde efsane olur.

Çözüm önerilerinden biri, savaştan yeni çıkan birinin 1 dk lik korumaya sahip olması olabilir. Bölge kavramı bannerlordun mantığına aykırı olur. Tatbik etmesi çok zor olur. 0.1 bir birim uzağınızdaki bir orduyu yakalayamadığınız için savaşa giremediğimiz gibi.

Ama şunu da düşünmek gerekir. Hali hazırda yapılan bir meydan muharebesine başka bir topluluk pekela katılabilir. Burada gerçeğe aykırı bir durum yok. Sadece tur(raund) başlangıc aşaması uygun değil:grin:

Last edited:
Çok güzel bir post olmuş. Şuanda oyundaki exploitlerin çokluğu tryhard oynama hevesimi öldürdü chill takılıyorum. Sırf zıpkınlar yüzünden demircilik oynamayı bırakmıştım. Benim düşüncem dengelemesi zor bir mesele ama kendimce fikrim şöyle;

-Reinforcement olarak katılabilmemiz için ordu liderinin dibine girme olayı saçma bence, savaşın etrafında birlik sayısı ile orantılı bir çember olsa ve çembere girdiğimiz taraftan savaş simülasyonuna giriş yapsak çok epik olurdu ve stratejik derinlik kazandırırdı hem simülasyonlara hem de oyun haritasına. Diğer ordulardan uzakta spawn olsak ve YZ'ya retreat atma şansı verilse ilginç olurdu.

Forumun yazım hatalarını düzeltmesi sayesinde türkçe öğrenmeye başladım -__-
Teşekkürler işe yaracak olsa binlerce bu tür konu açabilirim ama... Valla senin dediğin sistem de güzel de sorun şu adamlar hiç dokunmadan Warband hatta ilk MB oyunun da ki sistemle devam ediyorlar, yav tamam bu MB nin temel özelliği ama olmaz abi o zaman tamam oluyordu şimdi olmaz olmamalı yakışmıyor bu kadar basit bir sistem. Senin bahsettiğin gibi çok özel bir sistem beklemiyor sadece adaletsizlik ve Warband remastered içerikler istemiyorum. Bilmem yapımcılar farkında mı playerları her zaman Winner çıkararak zevk aldıramazsın, farklı şeyler gereklidir özellikle yenilgi sonrası tekrar yükseliş, bu oyunda yenildiğin zaman kapat oyunu daha iyi ölmekten beter oluyorsun. Binlerce dinar verdiğin atını yada itemlarından birini çat diye alıyorlar üstüne tüm ordun yok oluyor ( ki gerçek zaman ile 2 saatte anca geri toplayabilirsin eski ordunu, gelde gülme ). Kalanların şehir yada kalene belli zaman sonra gelip biz kurtulduk vs gibi konuşma geçmeli en azından.

Eğer bu sorun hallolursa, ilerde gelmesi muhtemel olan coop modu içinde efsane olur.

Çözüm önerilerinden biri, savaştan yeni çıkan birinin 1 dk lik korumaya sahip olması olabilir. Bölge kavramı bannerlordun mantığına aykırı olur. Tatbik etmesi çok zor olur. 0.1 bir birim uzağınızdaki bir orduyu yakalayamadığınız için savaşa giremediğimiz gibi.

Ama şunu da düşünmek gerekir. Hali hazırda yapılan bir meydan muharebesine başka bir topluluk pekela katılabilir. Burada gerçeğe aykırı bir durum yok. Sadece tur(raund) başlangıc aşaması uygun değil:grin:
Bence de önemli bir faydası olur. Dediğim gibi Player her türlü OP şuanda, YZ de sadece yenil toparlan yenil toparlan görevi görüyor hiç bir özelliği yada derinliği yok.

Ben oyundan duraklatma özelliği kaldırılsın taraftarıyım. Hem sadece bu şekilde co-op mantığı eklenebilir. Savaşa dahil olan her parti de anında savaşın içine dalmalı. Savaşın gereğinden uzun sürmesi durumunda da geri çekilmek serbest olmalı.

Ben oyundan duraklatma özelliği kaldırılsın taraftarıyım. Hem sadece bu şekilde co-op mantığı eklenebilir. Savaşa dahil olan her parti de anında savaşın içine dalmalı. Savaşın gereğinden uzun sürmesi durumunda da geri çekilmek serbest olmalı.
Duraklatma kalkarsa düşünce ve fikir üretemeyiz , YZ için sorun olmaz ama insan için sorun olur. Nasılsa YZ 1 salise içinde karar veriyor insan öyle mi? 1-2 dk düşünmesi gerekiyor.

Duraklatma kalkarsa düşünce ve fikir üretemeyiz , YZ için sorun olmaz ama insan için sorun olur. Nasılsa YZ 1 salise içinde karar veriyor insan öyle mi? 1-2 dk düşünmesi gerekiyor.
Beyim yapay zeka patır kütür savaşa giriyor biz neyi düşünelim :smile: Demek istediğinizi çok anlamadım ama düşünecek vaktimiz dar olduğu sürece oyun daha etkili olur gibime geliyor. Ayrıca ara sıra savaş kaybetmemiz oynanışı olumlu etkileyeceğine eminim. Sürekli savaş kazanıp yenilmez olup kalradyaya sahip olmak pek eğlenceli değil aslında.

Benzer bir durumda ordu yapısında var.
Biz hali hazır 500 kişilik ordu ile yan yana 5 lordu yakalıyoruz. O 5 i kendi askerleri ile ayrı ayrı noktalardan spawn olması gerekirken aynı bizim gibi ordu şeklinde saf tutup atlıları tek komutada piyade ve okçular tek komutada oluyor. Biz 5 lordu sadece bizi takip etsin diye mi hergün nüfuz harcıyoruz ???

Back
Top Bottom