Ram yükseltme konusunda tavsiye bekliyorum

Users who are viewing this thread

Geçen ay kısıtlı bütçem sebebiyle "HP Pavilion 15-EC0005NT AMD Ryzen 5 3550H 8GB 256GB SSD GTX1050 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 8BN44EA" bu bilgisayarı 3700 lira cıvarında bir fiyata aldım. Öğrenci olduğum için de notebook ihtiyacım oldu ve bunu tercih ettim. Lakin gelgelelim hp dahili Vega 8 gibi çok sağlam bi ekran kartı koymuş ve 8gb ramin 2 gb ını bu karta aktarmış. BIOS ta advanced menüsüde bunu kısmak için herhangi bir ayar bulunmuyor . Hp yetkilisiyle konuştum oyun oynarken bu 2gb bıraktığını söyledi ama bana pek inandırıcı gelmedi. Velhasıl şuan 16 gb rame yükseltmek istiyorum fakat 2*4gb şeklinde iki slot da dolu olduğundan iki tane ram almak gerekiyor. Birinci sorum tek bir tane 8 gb ram alıp yerleştirsem 12 gb şeklinde iş görür mü ? Bu buğma, darboğaz olayları falan diyolar onlar nedir? Bir de bilgisiyarla uyuşan 8 gb ram önerebilir misiniz?

Lazım olabilecek her türlü fotoyu yüklüyorum tavsiye verecek olan arkadaşlara kolaylık olsun diye

8gb ramin 2 gb ını bu karta aktarmış
8gb Ram ayrı 2Gb VRAM ayrı. Vega 8 2 Gb Vram ile geliyor. Bunun ram slotları ile bir alakası yok.
Bu buğma, darboğaz olayları falan diyolar onlar nedir
İşlemci/Ekran Kartı arasında oluyor o. Ram konusunda ona da bakmamız gerekmiyor.
Birinci sorum tek bir tane 8 gb ram alıp yerleştirsem 12 gb şeklinde iş görür mü ?
İş görür.
Yamulmuyorsam bu işini görecektir:
ya da bu

Arkadaşa katılıyorum. Eğer 12 Gb yapacağım diyorsan bu; Ram. Ama diyorsan ki ben 16 yapacağım ki bu daha stabil olacaktır. 2666 Mhz'nin altında olmayan 2 tane güzel bir RAM alabilirsin.

Back
Top Bottom