Rakip Devlet Ve Lordları Tamamiyle Yok Etme

Users who are viewing this thread

Mert021

Recruit
Merhaba ,
Arkadaşlar şimdi savaşta olduğumuz devletlerin lordlarını savaşta yendikten sonra bi süre sonra tekrardan ordu toplayarak geri geliyorlar ve haliyle bu sonsuz döngü yüzünden hiç bir rakip devleti saf dışı bırakamıyorum.

Savaşta yendiğim Lordları idam ettiğimde ise kendi devletim dahil tüm herkesin lordları bana düşman oluyor.

Sorum şu ki rakip lordları nasıl saf dışı bırakabiliriz ? Bir Devleti nasıl yok edebiliriz ?

Bende bunu merak ediyorum. Öldürsen kötü oluyor sağ bıraksan döngüye giriyor. Ne yapacağımı ben de anlamadım. Oyunun eksikleri bir yana şu olay bile hep aynı şeyi yapma hissiyatı veriyor.

Devletin tüm topraklarını al.
Topraklarını almadan önce lordlarını yenmek gerekiyor haliyle.
Lordlarını yendin diyelim esir iken kaçıyorlar ve kaçıp yeniden ordu olarak geliyorlar. Bu Döngü şeklinde bitiremiyorsun zaten bi devleti.
Kendine çeksen deli gibi altın istiyorlar ve sonradan da terk ediyorlar
Galiba tek çözüm lordları öldürmek.

Umarım yetkililer bu mesajları görürler

Topraksız kalan klanlar bir süre sonra başka kralliklara geçiyor. Tek sehri/kalesi olan ve kraliyla arasi kötü olan klanlarin yerlesimlerine yönel. Esirlerin kaçma ihtimalini düşüren birkaç perk var, valine onları aldir. Tüm esirleri o şehrin zindanına bırak. Aynı anda 20-30 esir tutabilirsin böylece. Ayrıca düşman köyleri de sürekli yagmala, hem ekonomileri bozulur, hem hızlı ordu kuramazlar, hem de savaş skorları kotulesir.

Lordların büyük çoğunluğunu ele geçirip bi kalede, şehirde tutarsan önemli avantaj sağlıyorsun. Kartopu etkisini önlemek için haliyle senin için zorlaştırıyor o krallığı yok etmeni ama yine de mümkün. Dedikleri gibi lordlar belli bi süre sonra farklı krallıklara hizmet ediyor onu geçtin eğer lordların savaşta ölmeleri açıksa bi süre sonra bir çok klanın soyu kuruyor zaten :grin:

Merhaba ,
Arkadaşlar şimdi savaşta olduğumuz devletlerin lordlarını savaşta yendikten sonra bi süre sonra tekrardan ordu toplayarak geri geliyorlar ve haliyle bu sonsuz döngü yüzünden hiç bir rakip devleti saf dışı bırakamıyorum.

Savaşta yendiğim Lordları idam ettiğimde ise kendi devletim dahil tüm herkesin lordları bana düşman oluyor.

Sorum şu ki rakip lordları nasıl saf dışı bırakabiliriz ? Bir Devleti nasıl yok edebiliriz ?
Oyunda zaten ilk başta akılcı hareket etmen gerekiyor. Krallık kurman için gerekli olan klan seviyesine ulaştıktan sonra aynı anda ekonomik ve askeri olarak ilerlemiş olmalısın. Yoldaşların dahil. Yani onlarında iyi birlikleri olmalı. Krallık kurma aşamasında ise en zayıf krallığın alabileceğin en zengin şehrini almalısın. En zayıf olduğunu aynı anda çok krallıkla savaşması bir kaç şehir veya kale kaybetmiş olmasına göre kendi muhakemeni yapmalısın. Ben ne olursa olsun ilk başta kuzaite saldırmanı önermiyorum. Onun dışında zayıf olan krallığın şehrini al, lordları tek tek yenip esir al eğer yapabiliyorsan ordu halinde yenip topluca esir al. Ardından yeni kale ve şehirlerini al . Bunu yapmadan elinde olan şehri iyice tahkim etmelisin. Nitekim isyan çıkabilir veya sen ordu kurup başka kuşatmaya gidinde şehrinde 70 asker varsa tabii ki şehri kahbedeceksin. Barış teklifi yapmaktan çekinme ayrıca. Haa krallığına lord katma mevzusunu ben şu şekilde yapıyorum. Ben çölde savaşmayı sevdiğim için aserayı genelde ilk lokma olarak seçerim. Aseray ile savaşma ihtimali olan veya hali hazırda savaşan krallığa katırlır hem nam hem para hem ilişki kasarım. Aseray lordlarını esir almam salarım böylece herkesle ilişkim artar . İlişkinin önemi büyük olduğundan aseray iyice zayıfladığında veya hem ilişkimin iyi olduğu hemde bir kale veya şehre sahip olmayan aseray lorduna gidip bana katıl derim. İyi fiyata katılacaktır.

En çok devlet tarafından savaş açılana sende savaş aç bir iki kale filan al lordlar krallarına karşı ilişkisi düşüyor kendi tarafına çekmeye çalış ama çok para isteyebiliyorlar. Ben kergit medeniyetini seçtim en yakın olan güney imparatorluğunun nordlarını idam ediyorum sadece. :grin:

Tabiri caizse soykırıma uğratman gerekiyor, tüm klanların her bir üyesini yakalayıp bir şekilde öldürmen lazım. Ama çok ilişki düşüren gıcık bir olay.

Uzun süre zor seviyede oynadığım bir kayıdım var ve hala oynamaktayım khuzait krallığının yeni başı olarak devam ediyorum Lakin ben kral olmadan yok olmuş batanya krallığı 80 kişilik askeri güçten 600 çıkınca kalemi almış Şimdi önceden düşen krallığın kafasını kessen aran kötüleşiyor kesmezsen 80 kişiden 600 kişiye çıkıp kale alıp başını ağrıtıyor Ekstra durduk yere çıkan isyanlar oyunu kısır döngüye sokuyor Kısacası oyun saati uzasında nasıl uzarsa uzasın diye yapılmış bir oyun olmuş Bannelord korsan oynamadığıma giden 1lirama dahi yazık

Bence bu klanların yok olma olayına bi çözüm getirmeliler yoksa oyun da 1 krallığı dahi yok edemiyorsun. Yani idam edince herkesle ilişkinin sıfırlanması çok kötü ve saçma. İdam etmezse her türlü kaçıyor zaten

Oyuna ilk başladığımda bana da çok saçma gelmişti bu sürekli yeniden toplanıp gelme olayları ama oyunda ilerleyince fark ediyorsun ki bilgisayarı yenmek o kadar da zor değil. Evet 600 kişiye 150 kişi dalıp kazanamıyorsun Warband gibi yani Lordlarda en azından bunu değiştirmişler, ancak yani ordu toplayıp bir şehre gitmeye çalıştıklarında açıkçası şehri veya kaleyi almak çok kolay olmuyor, sırasında 800 kişi 300 kişilik şehre saldırıp 400 e kadar düşünce kişi sayısı bırakıp kaçıyorlar. Onun dışında ben ordu gördüğümde peşinden koşturup katılmaya gelenleri 60-70 kişi iken yakalayıp yok ediyorum direkt, lordu de esir alıp devam ediyorum kovalamaya, böylece ordular 1000 kişiyi bulamadan 600 kişi civarında kalıyor, 600 ile de değil şehir almak kaleye zarar bile veremiyorlar, onun dışında bizim ordularımıza saldırmaya gelenleri de küçük küçük 40-50-70 kişi iken yakalayıp esir alıyorum böylece hem ordum çok az hasar görüyor, hem de bizim ordu rahat rahat engellenmeden kale yada şehirleri alabiliyor. Ben Güney İmparatorluğuna katılmıştım en baştan beridir, şuan 1 şehir 2 kalem var, daha fazlasını da vereceklerdi de artık yönetemeyeceğim için istemedim, ben krallığa katıldım katılalı bir çok şehir ve kale ele geçirdik. Yani ordu toplamaları yada geri almaya gelmeleri pek fark etmiyor, kalelerde iyi savunma var ve ülken de savunmaya koşuyorsa sorun yaşamıyorsun, bu zamana kadar sadece 1 kale kaybettik sanrım çünkü ordu gelene kadar ben kuşatmadaki kalenin etrafında turlayıp gelen 50-70 kişilik küçük lord birliklerini direkt kuşatmaya yetişemeden yok ediyorum, onun dışında kale savunması başlayınca hızlı hızlı azalmaya başlıyor orduları adamların, o sırada destek birlikte gelince 1000 kişiyle bir anda zaten eritiyorsunuz adamları. Yani evet bilgisayarın lordları çok hızlı geliyor ama aynı şey senin krallığındaki lordlar için de geçerli. Yani krallığı yok edememe gibi bir durum yok açıkçası oyunda, yani ben hiç bir zaman bir krallığı tamamen yok edeyim diye uğraşmadım ama bu küçük klanlar gelip benim kervanlarıma saldırınca onları yakalayıp infaz ediyorum direkt. Onun dışında genellikle lordları esir alıp şehrime kapatıyorum zaten savaş bitene kadar 3-4 tanesi kaçıyor sadece, ama bir savaşta sırasında 12-13 tane lordu yeniyorsun, ben küçük küçük yakalayıp 7-8 lordu yeniyorum direkt savaş sırasında zaten, 2-3 tane de orduda alsam, zaten 10-12 lord esirim oluyor, 3-4 tanesi kaçsa bile onlar kaçana kadar sen fazlasını yakalayabiliyorsun çünkü savaş sırasında harita çok hareketli, adamların şehirlerinin etrafında dolaşıp avantajlarından yararlanarak adamları yakalayabilirsin, mesela ben adamı ormanda daha hızlı olduğumdan ormana doğru sürmeye ve öyle yakalamaya çalışyorum, siz de seçtiğiniz krallığa göre stratejinizi yaparsınız, iyi bir izci ile harita hızınızı arttırın, süvari genelli bir ordu kurun falan zaten çok sorun yaşamazsınız. Biniciliğin ilerleyen seviyelerinde harita hzınızı arttıran bir özellik vardı yanlış anımsamıyorsam, atletizm de olabilir şuan anımsamadım, onu aktif edince güzel bir buff alıyordunuz hız konusunda. Diğer yandan harita hızınızı arttıracak özellikleri geliştirmeye odaklanın, bunu söylememin sebebi eğer bunları yapmazsanız 40-50 kişilik lordları yakalamanız imkansız uçup gidiyorlar çünkü. Bunları yapınca da hala daha %100ünü yakalayacağınızın garantisi yok, ama avantajlarınızı bilin, ben batanyalı olduğumdan ormanda hareket hızım fazla, o yüzden ormana doğru kaçmasını sağlıyorum sizde ona göre strateji yapabilirsiniz. Diğer yandan savaşırken asker gönderip geçmeyin, öncelikle tüm birliklerinize doğru şekilde birer komutan verin ve bunların mesela piyade komutanınıza yönetilen birlikte piyade buffları verecek yetenekleri verin, ve savaşlarda doğru şekilde saldırın, sadece herkes saldırsın diyip geçerseniz süvarilerinizin yarısı sadece boşa gidecektir, piyadeleri ilerletin, okçularla beraber, yaklaşınca mesela okçu bir krallığa karşı savaşıyorsanız yada karşınızda çok uzakçı birlik varsa kalkan savunması yaptırın, okçuları arkasına dizin dağınık şekilde, süvarilere sizi takip etmesini söyleyip arkadan bir anda saldırıp uzaklaşın, böylece hem az adam kaybedersiniz hem de sürekli anlık hasarlarla kişi sayısını azaltırsınız, çünkü ortam kalabalıklaştıkça okçular süvarileri çok rahat avlayabiliyor bu yüzden anlık saldırıp kaçın. Diğer yandan süvarilerle kalkan savunmaarına dalmayın, muhtemelen bu da büyük kayıplarla sonuçlanacaktır, önce okçularla saldırıp dağılana kadar bekleyin, dağıldıklarında saldırın. Yani bunları yapıyorsunuz yapmıyorsunuz değil konu ama bu şekilde oynadğınız sürece çok az hasarla büyük darbeler verebiliyorsunuz, böylece krallıkları daha kolay yenebilirsiniz. Neyse çok uzun yazdım, sadece benim düşüncelerim bunlar, ancak ben oyunu oynadığım sürede bu şekilde hiç zorlanmadan oynadım. Oyun başında tek yemekten aşırı sıkıntı yaşadım alışana kadar ama zaten öyle olması daha mantıklı şuan bakınca en başta tek yedğim adamları artık ciddiye bile almıyorum, oyun ilerledikçe güçlendiğinizi ve ordunuzun büyüdükçe güçlendiğini fark ediyorsunuz zaten, böylece bir şeyleri başarmak çok kolaylaşıyor ileriki dönemde. Yani orduları dert ediyorsanız, muhtemelen henüz yeterince güçlenmemişsinizdir, biraz daha zaman verin kendinize, iyi zırhlar almaya çalışın, iyi silahlar, ben mesela köylerden ucuza odun, demir vb alıp gidip silah basıyorum ve demirciliğimi yükseltiyorum, lordlardan aldığım silahları satmak yerine eritip yeni parçalar açıyorum böylece bedavaya kendi adamlarıma ve kendime çok güçlü silahlar yapıyorum, eğer bir silaha 190k vermek istemiyorsanız size de bu yöntemi öneririm.

Değerli bilgilerin için çok teşekkür ederiz ama yazında konuya ait bir çözüm önerisi göremedim. Rakip lordları infaz edince oyun boka sarıyor , infaz etmeyip kaleye kitlesen de her türlü kaçıyorlar. Yani oyunda Bir krallığı yok etmek imkansız derecede bişey. Mantıklı bir çözümü yok umarım buna çözüm getirirler güncellemelerle

Beyler bu konuda çözüm bulundu mu acaba ? Rakip krallıkları nasıl yok edecez ? Kendi tarafımıza çekmek de aşırı zor sanki

Hala aynı, güney imparatorluğuyla savaştaydım bayadır hiçbir yerleşkeleri yok lordların çoğunu infaz ettim sadece 18 19 yaşında lordlar 10 20 kişilik birliklerle haritada dolanıyor ama hala daha bu adamlar krallık olarak geçiyor son adamını infaz edene kadar sadece 1 tane 18 yaşında birliğinde 5 tane 1. seviye asker olan adam yaşıyor diye bunlar krallıktan sayılıyor.

Back
Top Bottom