[R]Herhangi Devleti Savaşmadan Yıkma Rehberi

Sizde İşe Yaradımı?

• Evet

Votes: 13 12.9%
  • Hayır

Votes: 2 2.0%
  • Daha denemedim

Votes: 34 33.7%
  • Çok gereksiz

Votes: 26 25.7%
  • Rapor edecem rapor :D

Votes: 26 25.7%

• Total voters
    101

Users who are viewing this thread

Secondsun

Banned
Ben bu taktiği denediğimde en son svadya kalmıştı(çok şehri varya) ve 1000 gün kadar sürmüştü.
Öncelikle onurlu biri olmamız gerek eğer savaşmak istemiyorsak.
Onur kazanmak için:Mesela size para vermek yada erzak vermek istelerse bu para kirli ve bunu alamam diyceksiniz.
Onurlu olmassak olacaklar:Mesela kergitlileri yıkacaksak onurlu olmassak lordlar sizle kolayca barışamıcak(Onurlu oldukça karakterle,devletlerle ilişkimiz artıyor otomatikmen)
savaş çıkarınca onurumuz azalacak ve şansımız azalacak yani onurlu olun zengin olduktan sonra  :mrgreen:
Tabi arada ezilmemek için namımızı ve karizmayı,ordu büyüklüğünü arttırmak lazım sizden korksunlar  :lol:
İlk önce her devlet ile ilişkimizi arttırmamız lazım.En az +20 olmamız lazım uzun sürer tabi inlerini bulup yardımlarını alın.Böylece ilişkiniz artsın.Sonra Derebeyi olun.Her lordla ilişkinizi +15 yapın savaş açınca azalacak çünkü.Kralı size bir şehir verecektir.Krala gidip şu heriflerle barışak deyin.Sonra savaş açalım deyin -5 olucak derebey olmadınız krallıklarla ilişkiniz.Sonra size verdiği toprakta oturun yerinize.Topraklar olduğunuz devletten alınacak ayrılın o devlette onun düşmanlarına geçin (kergitlerin düşmanı vaegirler ama barışabiliyolar tekrar savaş açtırın)Yine azalacak.Kergitleri yıkacaksanız(tabi random oluyo bu savaş işleri sanırım araştırın gezginlerden ozanlardan)Vaegirlerin yerinde durun asker koyun fethedilen yerlere oturun orda  :lol: (onurunuza göre ilişki düşme oranı artar[çok onurluysanız ne kadar savaş açsanızda 1 1 azalır misal]) Ama kergitleri yıkmadan önce mareşal olun böylece kendiniz savaşmadan karşıya büyük darbeler vurursunuz 1 şehir kalınca herkezi toplayın dalın adamlara ama tabi lordlarıda yakalamanız gerek benden size öneri çok ordusu olan lordları alın (250 ve fazlası olsun)daldırın adamlara.Tabi size verdiğim ilişkiler her 1 devlet için savaş açtığınızda geçerli 5 devlet varsa 5 katı olsun ilişkileriniz
Mesela kergitleri yıkacaksanız vaegirlerin yerinde durun asker koyun fethedilen yerlere oturun orda.İlişkileriniz aşırı düşerse mesela 5 ken 40 olursa kaçın düşmanlardan çünkü sürü halide dalıyolar.Kısacası kışkırtıcı biri olacaksınız tabi iç savaş çıkarırsanız iş değişir :grin: vaegir suriye,kergi han
İlişkileriniz aşırı düşerse mesela 5 ken 40 olursa kaçın düşmanlardan
EDİT: Sadece harf hatalarını düzenledim.
EDİT ver beta 0.0.0.1:Anlamsız kelimeleri düzenledim

Bu kadar uğraşmışsın bunun için eline sağlık kardeşim ama bunu hem yanlış yere açmışsın hem de gereksiz olmuş.

Serıfsky said:
Bu kadar uğraşmışsın bunun için eline sağlık kardeşim ama bunu hem yanlış yere açmışsın hem de gereksiz olmuş.
Rehberler bölümüne kendin konu açamıyorsun adminler taşıyor söyledim.

Onurlu olmak pek iyi değil.Onun yerine Lordlarla aranı iyi tutman lazım.Onurlu olduğun için ilişkin yüksekse o pek etki etmiyor.

colombos said:
Onurlu olmak pek iyi değil.Onun yerine Lordlarla aranı iyi tutman lazım.Onurlu olduğun için ilişkin yüksekse o pek etki etmiyor.
Belirttim zaten tüm lordlarla ilişkinizi yinede yüksek tutun diye.

Açıkçası denemeyi düşündüm ancak hiç bir şey anlamadım? Bune yav? Bende en kötü anlatımı yapıyorum sanıyordum. Meğer daha beterleri varmış :grin:. Sen şunları bir maddele önemli yerleri Anlatım içinde yap ki yer etsin.

tlgklz said:
Açıkçası denemeyi düşündüm ancak hiç bir şey anlamadım? Bune yav? Bende en kötü anlatımı yapıyorum sanıyordum. Meğer daha beterleri varmış :grin:. Sen şunları bir maddele önemli yerleri Anlatım içinde yap ki yer etsin.
Devamlı kışkırtacaksın kardeş bunda ne var :grin: ama yarın editlemeyi düşünüyorum haklısın

Secondsun said:
tlgklz said:
Devamlı kışkırtacaksın kardeş bunda ne var :grin: ama yarın editlemeyi düşünüyorum haklısın
Editdi göremedik kardeşim

Hazar Kağan said:
Secondsun said:
tlgklz said:
Editdi göremedik kardeşim
İşim vardı bugün,değiştircem sen raad ol.

Çok gereksiz açıkçası oyunda zaten çoğu kişi bunu yapabilir ama ordu kurmadan savaşmadan oyunu oynamam neden aldım bu oyunu ? :smile:

Black Dead said:
Çok gereksiz açıkçası oyunda zaten çoğu kişi bunu yapabilir ama ordu kurmadan savaşmadan oyunu oynamam neden aldım bu oyunu ? :smile:
Gezinmek için zengin olmak için herşey savaş değil

Lord tutsak etmeme hem onur kazaniyorsun hem o lord ileride senle iyi oluyor bu yolla 3-4 tane derebeyime iliskim 40dan fazlaydi eskiden saldigim icin

Eline sağlık uğraşmıssın..

Sakallı said:
Lord tutsak etme hem onur kazaniyorsun hem o lord ileride senle iyi oluyor bu yolla 3-4 tane derebeyime iliskim 40dan fazlaydi eskiden saldigim icin

Eline sağlık uğraşmıssın..

Yanlış yazmışsın lord tutsak etmeme olucak.  :grin:

Back
Top Bottom