'' 'python' is not recognized as an internal or external command ''

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

KhergitKhan

Sergeant Knight
'python' is not recognized as an internal or external command sorunu alıyorum build_module bastıktan sonra.Bunun bir çözümü varmıdır?

Bir de Python sitesinde şöyle bir açıklama buldum.Ben pek anlayamadım,anlayan varsa söyleyebilir mi?

then you need to make sure that your computer knows where to find the Python interpreter. To do this you will have to modify a setting called PATH, which is a list of directories where Windows will look for programs.

You should arrange for Python’s installation directory to be added to the PATH of every command window as it starts. If you installed Python fairly recently then the command

KhergitKhan said:
'python' is not recognized as an internal or external command sorunu alıyorum build_module bastıktan sonra.Bunun bir çözümü varmıdır?

Bir de Python sitesinde şöyle bir açıklama buldum.Ben pek anlayamadım,anlayan varsa söyleyebilir mi?

then you need to make sure that your computer knows where to find the Python interpreter. To do this you will have to modify a setting called PATH, which is a list of directories where Windows will look for programs.

You should arrange for Python’s installation directory to be added to the PATH of every command window as it starts. If you installed Python fairly recently then the command
öncelikle phyton 2.6 yada 2.7 sürümünü kurmalısın.kurulum bittikten sonra bilgisayar özelliklerine sağ tıklayıp özelliklere ordanda gelişmiş sistem özelliklerine gir çevre değişkenleri diye bir kısım var oraya tıkla açılan sayfada "yeni" ye tıkla açılan pencerede üst kısma "Path" yazıcaksın tırnakları yazma alt kısmada phytonu nereye kurduysan oranın adresini yazıcaksın örnek C:\Python27 gibi sonra tamam deyip tekrar build i çalıştır

Bende aynılarını yaptım zaten,sonra defalarca baktım kontrol ettim.Sürüm 2.7 ayrıca.Hiçbir sorun olmaması gerekiyor.Tırnak işaretleri de yok.Üst taraf Path,alt taraf kurulu olduğu dizin.Sorun ne anlayamadım.

KhergitKhan said:
Bende aynılarını yaptım zaten,sonra defalarca baktım kontrol ettim.Sürüm 2.7 ayrıca.Hiçbir sorun olmaması gerekiyor.Tırnak işaretleri de yok.Üst taraf Path,alt taraf kurulu olduğu dizin.Sorun ne anlayamadım.
yine aynı hatamı geliyor? yok eğer farklı bir hataysa ki resmini koy buraya module_info dosyasına üstteki exportdr kısmına warband modunun konumunu yazıcaksın slahslar böyle "/" olmalı. dediğim gibi farklı bi hataysa resmini at yada ne hata verdiğini yaz.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom