WB PWMOD Rehberi

Users who are viewing this thread

erennuman_mb

Grandmaster Knight
Yiyecek Yapma Rehberi
İşte Yiyeceklerimiz
Bread
Wine Jar
Beer Jar
Smoked Fish
Yiyeceklerin Yapımı
Bread:Bir bahçe buluruz.Bir  Wheat Sack alırız.Bahçeye ekeriz.Bir Bucket alırız.Kuyunun yanına gidip Use deriz.Bahçenin üstünde  savururuz ve bahçe sulanır.Bahçede bitkiler çıktığı zaman bir tane Sycthe alıp biçeriz.Çıkan Wheat Sheaf'leri alırız(1 ekmek için 3 tane gerekiyor).Değirmene gidip Grind deriz.Çıkan Flour Sack'i alırız.Kovaya su doldururuz.Flour Sack'i elimize alıp fırının yanında Cook deriz.5 tane ekmek elde ederiz.Saplama hamlesi yaparak bunu yiyebiliriz.
Wine Jar:
Bir tane Sickle alırız.Bir bağ buluruz.Kesmeye başlarız.Biraz kestikten sonra yerden üzüm çıkacaktır.O üzümleri toplarız.Kuyu gibi bir şey var onun yanında Press deriz(1 Must Barrel için 3 Üzüm gerekiyor).Bunu 3 kere tekrarlarız.3 tane Must Barrel'ımız olduğunda tekrar Press deriz ve 1 Wine Barrel elde ederiz.Bunu hana götürürüz ve orda Serve deriz.
Beer Jar:Ekmek yapımındaki 8. aşamaya kadar aynı gideriz.Sonra kovayı doldurup Brew deriz ve bir Beer Cask elde ederiz.Bunu hana götürüp Serve deriz.
Smoked Fish:Town Watch'tan bir Fishing Spear alırız.Suya gideriz.Fishing Spear'ı saplayarak balık yakalamaya çalışırız.Balık yakaladığımızda fırına gidip Cook deriz.

Video:http://www.youtube.com/watch?v=qmhd6wo02rM

Gemi Sürme Rehberi
Gemiler ok tuşlarıyla sürülür.Bildiğiniz ileri,geri,sağ,sol.Geminize gelmek isteyen kişilerden para isteyebilir,izinsiz girenleri öldürebilirsiniz :grin: .Gemi sürebilmek için Sailing yeteneğinizin olması gerekir.Size troopların sailing yeteneklerini gösteren bir liste hazırladım:

Man at Arms:0
Sergeant:0
Serf:0
Peasant:0
Huntsman:0
Ruffian:0
Crossbowman:0
Lancer:3 ya da 0
Militia:0
Footman:3
Mercenary:3
Archer:3
Engineer:4
Traveler:7
Sailor:9

Video:EKLENECEK

Harita Rehberi
Scene 2
Bernstead Castle:Town Watch kalesidir.Haritanın ortasındadır.En başta burdan spawn olursunuz ve burda bir çok şey vardır.
Hakrkholm Castle:Town Watch'ınsağ ya da sol tarafındadır.Svadya Krallığına aittir.Tepede sayılır.
Montibeil Castle:Town watch'ın sağ ya da sol tarafındadır.Rodok Krallığına aittir.Tepenin biraz gerisindedir.Limanı vardır.
Pordisett Castle:Montibeil Castle'ın olduğu taraftadır.Nord Krallığına aittir.Düzlük alandadır.Outlaw sığınağına yakın sayılır.
Berwinwic Castle:Denizin ortasındadır.Vaegir Krallığına aittir.Limanı vardır.Altın madenine yakındır.Gold ve Silver Bar orda satılır.
Zavansk Castle:Hakrholm'ün olduğu taraftdır ama sağdaki köprüden geçilir.Kergit Hanlığına aittir.Çöl ile bozkır arası bir arazidedir.Kale küçük bir sığınağa benzediğinden taktik yapmayı kolaylaştırır.
Valdemel Castle:Zavansk'ın olduğu taraftadır.Sarranid Sultanlığına aittir.Çöldedir.Limanı vardır.
Laras Outpost:Outlaw sığınağına çok yakındır.Herhangi bir factiona ait değildir.İçerden herhangi bir krallığa mercenary olabilirsiniz.
Outlaw Sığınağı:Outlawların bulunduğu mekandır.Pordisett'e yakındır.
Scene 7
Invalid Castle Name:Kaleden çok bir binaya benzer.Genelde herkese açıktır.
XY6M.jpg

W833.jpg

DJQV.jpg

08JQ.jpg
Montibeil Castle:Town Watch kalesidir.Haritanın ortasında bulunur.Burda bir çok şey vardır.
Y7NU.jpg

56FM.jpg

KOTG.jpg

UHCR.jpg
Old Port:Bir limandır.Hiçbir factiona ait değildir ve ele geçirilemez.
6BGN.jpg
Durifell Outpost:Sığınak türü bir binadır.Hiçbir krallığa ait değildir.İçeri girip herhangi bir krallığa mercenary olabilirsiniz.
PDO4.jpg

Devamı gelecek.

erennuman_mb said:
İşte yiyeceklerimiz:
Bread
Wine Jar
Beer Jar
Smoked Fish
Yapım:
Bread:Bir bahçe buluruz.Biraz tohum alırız(ingilzice adını hatırlayamıyorum).Bahçeye ekeriz.Bir Bucket alırız.Kuyunun yanına gidip Use deriz.Bahçenin üstünde  savururuz ve bahçe sulanır.Bahçede bitkiler çıktığı zaman bir tane Sycthe alıp biçeriz.Çıkan Wheat Sack'leri alırız(1 ekmek için 3 tane gerekiyor).Değirmene gidip Grind deriz.Çıkan Flour Sack'i alırız.Kovaya su doldururuz.Flour Sack'i elimize alıp fırının yanında Cook deriz.5 tane ekmek elde ederiz.Saplama hamlesi yaparak bunu yiyebiliriz.
Wine Jar:
Bir tane Sickle alırız.Bir bağ buluruz.Kesmeye başlarız.Biraz kestikten sonra yerden üzüm çıkacaktır.O üzümleri toplarız.Kuyu gibi bir şey var onun yanında Press deriz(1 Must Barrel için 3 Üzüm gerekiyor).Bunu 3 kere tekrarlarız.3 tane Must Barrel'ımız olduğunda tekrar Press deriz ve 1 Wine Barrel elde ederiz.Bunu hana götürürüz ve orda Serve deriz.
Beer Jar:Ekmek yapımındaki 8. aşamaya kadar aynı gideriz.Sonra kovayı doldurup Brew deriz ve bir Beer Cask elde ederiz.Bunu hana götürüp Serve deriz.
Smoked Fish:Town Watch'tan bir Fishing Spear alırız.Suya gideriz.Fishing Spear'ı saplayarak balık yakalamaya çalışırız.Balık yakaladığımızda fırına gidip Cook deriz.

Eğer rehberimden birşey anlayamdıysanız işte video:http://www.youtube.com/watch?v=qmhd6wo02rM

Ben o video sayesinde öğrenmiştim ama ekmek kısmını okdum sadece o doğru diil :

Bi tane wheat sack alınır tarlaya serpilir , sonra buğdayın büyümesi beklenir büyüyünce sycte ile kesilir .3 tane işlenmemiş buğday olunca değirmene gidilip grind denir . Sonra o flour sack olur . Bi tane kova alınır kuyu varsa use denerek yoksa yakınlardaki suyun yanına gidip suya vurularak su ile doldurulur . Fırının yanına gidilir ele flour sack alınır cook denir . 5 ekmeğimiz hazır kovamızdaki su gitti

Not :Emek vermiş yazmışsın saol  :wink:

Holy Bandit said:
Rehberler bolumunde olmasi gerelmez mi?

Rehberler bölümüne konu açılmıyor.Ama ordaki bi konuya rehberin linkini yazıp rehber olarak görülürse rehberlere taşınır.

Anlamadığım Şu Mp Mod Ama İnsanlar Birbirlerine Saldırmıyolarmı  :?:

Bide 1.134 içinmi 1.143 içinmi

bide link atsanız: D

Öncelikle şunu söyleyeyim, bu oyunu özellikle Pw Mod oynamak için satın aldım çünkü Role-playing çok hoşuma gidiyor. Ancak sorun şu. İki gündür Old_But_Good_PW4 serverında oynuyorum, herkes rolünü üstleniyor, en azından bağırıp çağırmıyorlar, ancak bugün 4-5 türk, tüm gün "KRALLIK KURUYOZ MU", "SEN KİMİ SOYUYON ******", "BURAYA GEL, KARLI YERDEYİM, LAN ORASI DEĞİL, KAPIYI AÇ" vs.vs. bağıra bağıra oyundan soğuttular.

Esas olay Türk olduğumu öğrendiklerinde başladı, sürekli davet etmeler, ne imlaya ne büyük-küçük harfe dikkat edip all-chat üzerinden yazışmalar. "niye türkçe konuşmuyon türk deilmisin" diyeni bile oldu ki sebebi apaçık ortada. Bu iletiyi yazma sebebim Türkleri kötülemek değil ancak elli kişinin arasında sadece birkaç Türk kahvedeymiş gibi davranıp, tüm role-playing kavramını hiçe sayıp böyle tüm gün all-chat üzerinden bozuk, küfürlü bir Türkçe ile konuşunca yazma ihtiyacı duydum.

Umarım bu iletiyi görenler kendilerine biraz daha çeki düzen verirler çünkü bilen bilir insanlar PW serverlarında role-play için oynuyorlar. Role-play yapın demiyorum ama en azından faction chat ya da shout kullanmanızı rica ediyorum. Herkese iyi günler, iyi oyunlar.

Back
Top Bottom