Psikolojik Rahatsızlık

Users who are viewing this thread

Arkdaşlar bu aralar forum da çok aktifim ama sanırım beni deli etti bu hani bazen bir anı daha önce yaşamış gibi oluyoruz ya ama bu 1 saniye falan sürüyo. ama benimkide ayni fakat bende 1 saniye degil 10 saniye falan sürüyo hatta bazen bu süre içinde ben niye doğdum vb.... sorular geliyo aklıma napmamı önerirsiniz

Sovyet Süpergüç said:
Arkdaşlar bu aralar forum da çok aktifim ama sanırım beni deli etti bu hani bazen bir anı daha önce yaşamış gibi oluyoruz ya ama bu 1 saniye falan sürüyo. ama benimkide ayni fakat bende 1 saniye degil 10 saniye falan sürüyo hatta bazen bu süre içinde ben niye doğdum vb.... sorular geliyo aklıma napmamı önerirsiniz
Banada bazen oluyor. Bunu unutmak  sosyal şeyler ile uğraş. Futbol oyna bisiklet sür.Kafa dağıtırsın anladığın

Dejavu :Beynin, yorgunluk veya başka nedenlerden dolayı bir görüntü, ses, vb. herhangi bir girdiyi, giriş anı sırasında algılayamamasından kaynaklanabilir. Beyin bu girdiyi algıladığında kişi bu olayı daha önce yaşadığı hissine kapılabilir.
Ayrıca, beynin sağ lobu ile sol lobunun milisaniyeden daha küçük bir zaman farkı ile çalışmasından da kaynaklanabilir. Bir taraf diğer taraftan önce algıladığı için, geç algılayan taraf bu olayın daha önce yaşanmış olduğu yanılsamasına kapılır. Bu durum sinir aksonlarındaki küçük bir sapmadan kaynaklanır. Yoğun miktarda alkol alımının ertesi sabahı (akşamdan kalma iken) gerçekleşme ihtimali yüksektir.

Buna göre sen ya çok yorgunsun. Ya da sağ lobun sol lobundan kaçıyor :grin:

Sovyet Süpergüç said:

Aglzinla özel yerini em şoktan unutursun
geber seni sosyalist sovyetçi pislik

Bu ne biçim psikolojik rahatsızlık ya? Fırça atmak istemiyorum ama son zamanlarda kendine sorun yaratmayı seven insanlar bayağı fazlalaştı. Niye yapıyonuz bunu? :/ Kalk bi çay yap, iki üç film kırtlat keyfin yerine gelir.

Back
Top Bottom