Psikolojik Danışma Hattı

Users who are viewing this thread

Bende de onun "bir şeyi istediğim gibi yapamayacaksam hiç yapmam" hali var.

Sonra sonra diye 1.5 yıl beklediğimi hatırlıyorum. Ertelemek, yapılması gereken bence en son şey olmalı. Sonu gelmiyor. Ayrıca son güncülüğünde, son dakikacılığında babasıdır ertelemek.

Aslında olayı basite indirgediğiniz de bir çok şeyi daha iyi anlarsınız ve çözüm yolunu daha iyi görürsünüz

Erteleme olayına göz gezdirelim.

Önümüzde lezzetli bir tatlı var tam sağımızda ise iğrenç mi iğrenç gördüğümüz sebze yemeği

Birileri der ki tatlıyı bırakıp o lanet sebze yemeğini sürekli yersen sana daha leziz tatlılar vereceğim

Bu aşamada yarın sebze yemeğini yerim ertesi gün sebze yemeğini yerim diye sürekli bahane üretir dururuz ve önümüzdeki tatlıyı yemeye devam ederiz

Fakat tatlı yemeyi bırakıp sebze yemeği yemeye başladığımız anda

O birilerine diyoruz ki , dostum bu sebze yemeği çok kötü daha ne kadar buna katlanacağım? Kimilerinde o birileri bu soruya cevap vermez ve biz sonu gelmez acı olarak görüp tatlıya geri döneriz

Fakat kimilerinde o birileri buna cevap verir ve biz buna güvenerek sebze yemeğini yemeye devam ederiz

Sonra bakarız ki midemiz bulanıyor başımız dönüyor o birilerine bunu söyleriz ve o birileri bize der ki bu yan etkileri normal eğer dayanırsan şu gün sonunda bu eziyet bitecek ve sana bol bol tatlı vereceğim

artık ne zaman sorsak aynı şeyleri söyleyince bazılarımız iyice güvenini kaybetmiştir inancı kalmamıştır bu birilerine ve sebze yemeğini yemeyi yarıda keser

Ama bazılarımız midesi de bulansa başıda dönse tansiyonuda çıksa yemeye devam eder

ve sonunda bütün sebze yemeklerini yemiştir ve o birileri ona söz verdiği gibi tatlılarını verir

Biz o tatlıları yerken sonra ne mi görürüz? Biz bu tatlıları yemek için türlü türlü sıkıntılardan geçtik ama mehmete babası tatlıları hediye etmiş

ve sonra mehmetede babasınada böyle düzenede küfrü basarız

Mutlu Son.  :mrgreen: 

(Aslında olayı çok güzel ve çözümü olan bir noktaya bağlayacaktım da düz yolda ilerlerken sol da tiyatro vardı oraya uğramaktan alıkoyamadım kendimi  :mrgreen:

O kötü sebze yemeğini kendin için iyileştir gerekirse salata sosu falan ekle tadı sana güzel gelene kadar çabala ki şeker bile aklına gelmesin doyasıya sebze yemeği ye ve işin sonunda sana tatlı verseler bile sebze yemeği vazgeçilmezin olsun

Hacı gerçek dünyaya uyarladığında sos mos olmuyor o. Sebze kariyerse, Tatlı dünya turu. Ama ikiside para istiyor mecbur sebze yiyorsun. Sebze yiyince tatlıya yer kalmıyor.
Mehmete babası cidden tatlı hediye ediyor ama.

@Red_Fighter
Ben yerimden kalkıp kumandayı almaya eriniyorum, tuvalete gitmeye eriniyorum. Ve erteliyorum, bunlar nasıl olacak? Hadi bunu açıkla Sokrates?  :razz:

α Soft Aurora said:
Hacı gerçek dünyaya uyarladığında sos mos olmuyor o. Sebze kariyerse, Tatlı dünya turu. Ama ikiside para istiyor mecbur sebze yiyorsun. Sebze yiyince tatlıya yer kalmıyor.
Mehmete babası cidden tatlı hediye ediyor ama.

Sosun Tarifini öğren

Lalaitha said:
@Red_Fighter
Ben yerimden kalkıp kumandayı almaya eriniyorum, tuvalete gitmeye eriniyorum. Ve erteliyorum, bunlar nasıl olacak? Hadi bunu açıkla Sokrates?  :razz:

Balkonda bir çırp, bütün toz kir dışarıya dökülsün canlansın

Şu sıralar da sık sık olmak üzere bazen beynimin bana ayrılan kısmını %100 verimli kullanamıyormuşum gibi geliyor. Sanki zihnim bulanık gibi. Size de oluyor mu?  :grin:

Albert112 said:
Şu sıralar da sık sık olmak üzere bazen beynimin bana ayrılan kısmını %100 verimli kullanamıyormuşum gibi geliyor. Sanki zihnim bulanık gibi. Size de oluyor mu?  :grin:
Seçim yaklaşıyor ya, bazı kesimlerin oluyordur. Normal.

Back
Top Bottom