Psikolojik Danışma Hattı

Users who are viewing this thread

Bir eşyayı kaybettiğimde çok panik oluyorum. Birkaç saat önce paramaı (150 TL) Evimde kaybettim. Bulamıyorum. Bunları yazraken bile aşırı panik halindeyim. Napayım beyler ?

Nihbrin said:
Yiğit Gün said:
Bir eşyayı kaybettiğimde çok panik oluyorum. Birkaç saat önce paramaı (150 TL) Evimde kaybettim. Bulamıyorum. Bunları yazraken bile aşırı panik halindeyim. Napayım beyler ?

Bu zaten normal bir şey :grin: Kalk ve parayı bul. :iamamoron:
Saat 12'de kaybettim ve 12'den bu yana kadar odamın her yerini aradım ama bulmadım :cry: :cry:

Reverse Flash said:
Arkadaşlar başıma bir olay gelse kafama çok takarım mesela kötü bir olay olduğunda hep onu düşünürüm yada birşey yaparken ya böyle olursa ya şöyle olursa diye düşünürüm o yüzden çoğu şeyi yapmam ve bundan kurtulmak istiyorum ne önerirsiniz bana ?

Yardım edebilecek biri yok mu ? :sad:

Reverse Flash said:
Arkadaşlar başıma bir olay gelse kafama çok takarım mesela kötü bir olay olduğunda hep onu düşünürüm yada birşey yaparken ya böyle olursa ya şöyle olursa diye düşünürüm o yüzden çoğu şeyi yapmam ve bundan kurtulmak istiyorum ne önerirsiniz bana ?
Başka şeylerle meşgul ol o tarz durumlarda.

4 yıl kardeş dediğim kızın arkamdan kötü işler çevirdiğini öğrendim ve bende bugün onun arkasından kötü bir şey yaptım. Normalde intikam benim tercihim değildir. Görmezden gelirim, pişman değilim ama suçlu hissediyorum

midnight blue said:
4 yıl kardeş dediğim kızın arkamdan kötü işler çevirdiğini öğrendim ve bende bugün onun arkasından kötü bir şey yaptım. Normalde intikam benim tercihim değildir. Görmezden gelirim, pişman değilim ama suçlu hissediyorum
Dedim değil mi intikam alıcam diye.AHAHHAHA BEKLEYİN ERKUT VE COLOMBOS SIRA SİZDE.
Bu arada gelmek isteyen var ise gelsin bizim ts uygundur herhalde.
185.26.146.184:15

Palamedes said:
midnight blue said:
Dedim değil mi intikam alıcam diye.AHAHHAHA BEKLEYİN ERKUT VE COLOMBOS SIRA SİZDE.
Bu arada gelmek isteyen var ise gelsin bizim ts uygundur herhalde.
185.26.146.184:15
pardon ?

Adil olduğunu düşünüyorsan o suçluluk duygusu fazla sürmez geçer, o duygu senin kendi iyi niyetliliğinden kaynaklı.

Eskiden forum papazı vardı fakat banlandı yeni bir papaz mı atansa ne?

midnight blue said:
3-4 ay önce aynısını yaşadım, hatta bir kısmını anlatmıştım tinyde, ben de intikam aldım benim yolum olmamasına rağmen ama aksine ben rahatlamış hissediyorum. Arkamdan yapılan şey çok adiceydi, çok şey kaybettirdi bana, belki de ondan.

C.C.G. said:
3-4 ay önce aynısını yaşadım, hatta bir kısmını anlatmıştım tinyde, ben de intikam aldım benim yolum olmamasına rağmen ama aksine ben rahatlamış hissediyorum. Arkamdan yapılan şey çok adiceydi, çok şey kaybettirdi bana, belki de ondan.
Senin anlattıklarına göre sen İNTİKAM almakta haklıydın.

Felix said:
Muhtemelen ilerde en az bunun gibi 10 insan daha tanıyacaksın, Hırs mı yaptın ? Git aşırıya kaçmadan çıkar hıncını. Suçlu hissedecek kadar büyük bir şey yaptığını düşünmüyorum, ama yazmamışsın da. Unutulup geçilecek bir şeydir muhtemelen, tıpkı bu kız gibi.
Olay çok iğrenç ve böyle insanlarla karşılaşmaktansa yalnız kalırım daha iyi. Hıncımı öyle bir çıkardım ki, kimse daha fazlasını yapamazdı.

Hikayelerin içeriği detay gibi kalıyor sonuçta ikisinde de brütüslük olayı var ben haklıysam büyük ihtimalle senin olayında sen de haklı oluyorsun. O yüzden bu arkadaşın da dediği gibi içinde kalmamış oldu, yola devam.

Felix said:
Anlık sinirlerim her zaman kötü sonuçlar doğuruyor. Olayların içine sıçtıktan sonra aklım başıma geliyor. Ama o an yediremiyorum galiba kendime, ne bok oluyor bilmiyorum ama her zaman karşımdakini kırıyorum. En değer verdiğim insanları daha çok kırıyorum. Olmadık sebeplerden.
Dostlarım var, bunlarla sohbetim var ama sanki profesyonel sınırlar varmış gibi, sadece konuşuyorum. Çok yakın dostlarım oldu. Hemen hemen hepsiyle selamı kestim. Konuşunca kendimi yapmacık buluyorum sonra da. Bu yapmacıklık hissi sadece eski dostlarımla değil, normal insanlara karşı da oluyor.
Kendimi her konuda ezerim. Bu mu senin yeteneğin lan gerzek diyorum hep kendime. Her zaman eksik hissediyorum.
Baya ciddi şeyler bunlar, profesyonel yardım almak iyi olur.

Felix said:
Anlık sinirlerim her zaman kötü sonuçlar doğuruyor. Olayların içine sıçtıktan sonra aklım başıma geliyor. Ama o an yediremiyorum galiba kendime, ne bok oluyor bilmiyorum ama her zaman karşımdakini kırıyorum. En değer verdiğim insanları daha çok kırıyorum. Olmadık sebeplerden.
Dostlarım var, bunlarla sohbetim var ama sanki profesyonel sınırlar varmış gibi, sadece konuşuyorum. Çok yakın dostlarım oldu. Hemen hemen hepsiyle selamı kestim. Konuşunca kendimi yapmacık buluyorum sonra da. Bu yapmacıklık hissi sadece eski dostlarımla değil, normal insanlara karşı da oluyor.
Kendimi her konuda ezerim. Bu mu senin yeteneğin lan gerzek diyorum hep kendime. Her zaman eksik hissediyorum.
Ergenlik dönemimde aynı sıkıntılı durumların oldu. Geçince atlattım. Destek almadım. Ama almanı tavsiye ederim. Ben çok sıkıntı çektim. Ailene açabilirain bu konuyu veya yakın gördüğün birine.

O profesyonel sınırlar bende de var. Sanırım insanlar hakkında yanlış algı oluşturmayı çok iyi beceriyorum özellikle çevremdeki kişiler tarafından. Sanki böyle aşağılarcasına bir bakışları oluyor sınıfımdaki kişilerden bazılarının bile. Bana karşı tepkisizler nedensiz soguklar anlamıyorum sanıyorlar. Ama hepsınden ıyı duyguları anlayıp sezıyorum. Kendı kendıme soruyorum ben bunların aklında ne zaman nasıl yanlış bir algı oluşturdum diye. Neyseki okul değiştirdim. Suçluluk hissim azaldı. Bu okulumdaki kişiler en azından arkadaşlık konusunda genel olarak birbirleriyle daha sınırlılar bana özel değil ve daha ılımlılar. Böyle olunca kendimi suçlamıyorum en azından. Eskiden insanları kırmaktan çekinirdim ama sonradan farkettigimde digerlerinin beni kırmaktan çekinmediğini hatta fütursuzca kırdığını farkettim. Artık takmıyorum veya böyle diyerek kendimi kandırıyorum kim bilir. Ama ne halleri varsa görsünler.. Gerçekte samimiyet kurmakta zorlandığım açık bu yüzden

Hep anlamamışımdır bir insan nasıl kırılır ya(mecaz olarak) sizce de çok çocukça bir duygu değil mi küsmek? Benim annem ile babamın hiç birbirine veya başkasına küstüğünü yada kırıldığını hatırlamıyorum. Bir insanın diğer insana kırılması çocukluk dışında zeka geriliği göstergesi bence.

colombos said:
Hep anlamamışımdır bir insan nasıl kırılır ya(mecaz olarak) sizce de çok çocukça bir duygu değil mi küsmek? Benim annem ile babamın hiç birbirine veya başkasına küstüğünü yada kırıldığını hatırlamıyorum. Bir insanın diğer insana kırılması çocukluk dışında zeka geriliği göstergesi bence.
Saçmalıyorsun

Back
Top Bottom