Psikolojik bozukluk (tahmini paranoya)

Users who are viewing this thread

Yaklaşık 2 hafta önce, bölgedeki askeri hava okulunun gösteri çalışması vardı. Evin üstünden uçaklar geçiyordu. Hem yakın uçuyorlar, hem de yaklaşık 1 saat boyunca sürekli dönüp tekrar uçuyorlardı. Bir çok insan rahatsız oluyordu ama bende normalin üstünde bir korku vardı. Defalarca sanki bomba bıraktığını duyar gibi oldum. Sabah yataktan zıplayarak uyanıyordum seslerini duyduğumda, ev içinde dönüp duruyordum, dışarı çıkıp rahatlamaya çalışıyordum vesaire. Yaklaşık 3 gün sürdü. Ancak şimdi onun etkilerini seziyorum, her türlü patlama, yaklaşan ses (uçağa benzer, araç seslerini net duyuyorum ve çok rahatsız ediyor. Hele bazen gökyüzünden uçak geçiyor, gerçekten çok korkuyorum. Gök gürüldüyor, korkuyorum, vesaire. Sanki ölecekmiş gibi hissediyorum bir çoğunda. Anormal olduğunun, böyle bir şey olmayacağının farkında olsam bile, yapabileceğim bir şey olmuyor.

Bundan önce buna benzer ya da başka bir korkum olmamıştı. Psikoloğa gitmeliyim değil mi ? Paranoya mıdır bunun tanımı ?

Hasan paşa said:
Ayetel kürsi oku.Bilidiğin duları oku inşallah bişi gelmez başına
Mega her sese anormal tepkiler veriyomuş. Dua ederek geçseydi bunlar bütün dünya dindar olurdu.

Kesinlikle bir psikoloğa görünmelisin. Millet bundan çok daha küçük şeyler için psikoloklarla görüşüyor. Seni rahatlatacak bazı tavsiyeler verir. Yakın arkadaşlarınlada konuşmanı öneririm seni evinin yakınından uzaklaştırsınlar biraz gezdirsinler belki iyi gelir.

Çok uzun sürmeden atlatırsın umarım.

Sanırım paranoya hocam. Üzerinde durmamaya düşünmemeye çalışman yararına olur bence, daha kolay atlatırsın.

Var ya yüzyılın failisin Hasan.

Tanımını falan bilmem de etkisini göstermeye başladı diyorsun. Maksimum birkaç gün daha devam ederse psikologa gitmen en doğru hareket olur.

İki ileti daha...

Bence arkadaşım boşuna piskolağa para verme.  Euzu besmele Bildiğin bütün dulara oku bu kadarrr

Olduda bitti.

Hasan paşa said:
Bence arkadaşım boşuna piskolağa para verme.  Euzu besmele Bildiğin bütün dulara oku bu kadarrr

Olduda bitti.

Batman+facepalm.+NANANANANANANANA+BAT+FAN+you+thought+i+was+gonna+say_7616d7_3431079.jpg

Farkında olman iyi bir şey ki farkında olmasan bu durumun olaya sanrı adını verirlerdi ve daha zor bir tedavisi olacaktı.. Basit bir psikiyatrik destek al.

Panikatak var kardeşim sende,ölüm korkusu,kafa takmak v.s bunlar panikatak belirtileridir,internetten araştır panikatak sende vardır,olmadı psikologa gitmen daha yararlı olur,18 yaşlarında bendede vardı psikologa gittim hatun olanlara git daha iyiler :smile:

Panik atak senin herhangi bir korkundan dolayı yaşadığın ölüm korkusu ve "bununla birlikte gelen" boğulma , uyuşukluk hissi.. Bu his ise daha çok ölüm korkusu yaşatır ve bu his daha da artar.. panik atak budur..
Agorafobi adı verilen başıma bir şey gelirse nereye saklanacağım korkusu yaşar bu insanlar. bir de bir daha başıma gelirse.

lost_tht said:
Panik atak senin herhangi bir korkundan dolayı yaşadığın ölüm korkusu ve "bununla birlikte gelen" boğulma , uyuşukluk hissi.. Bu his ise daha çok ölüm korkusu yaşatır ve bu his daha da artar.. panik atak budur..
Agorafobi adı verilen başıma bir şey gelirse nereye saklanacağım korkusu yaşar bu insanlar. bir de bir daha başıma gelirse.

evet kesinlikle arkadaşta bu var sanırım

Sovyet Süpergüç said:
Knight Online oyna bi oyuna dalarsın gùnde 16 - 14 saat oyna 5-6 gün sonra ben kimim dersin  :mrgreen:

sen benim dedigimi yap gidecen psikologa gidecene eve otur knight oyna, namaz kıl, oruç tut , kuran oku düzelir

knight fikrim şiddetle tavsiyemdir

Bende de var ölüm korkusu. Hatta uyurken tvden çıt sesi gelsin uyanırım. Ev çok sessiz olduğunda cabası...

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Knight online'da priest açar, imam roleplayı yaparsam geçecek anladığım kadarıyla.

lost_tht said:
Evet sanırım sahip olduğum şey panik atak. Bahsettiğim jet uçuşu günlerinde en az yarım saatlik nöbetler geçirmiştim. Agorafobi de var, o an başka ülkelere gitmeyi, açık alanlara kaçmayı, bodrum katlara inmeyi ve sadece koşmayı istediğim olmuştu.

Psikolojik tedavi görmek ve yalnız kalmamak gerekiyor.

başka bir ilaç kullanmıyorsan ailende tansiyon ilacı kullanan varsa DİDERAL diye bir şey var.. çeyreğini içebilirsin ki bence önce psikiytra danış...

pulsepic.jpg

bu üç noktaya iki üç ve dördüncü parmağını yerleştirip 15 saniyede aldığın vuruş sayısını dörtle çarpabilecek misin.

Hayatımda şu ölüm korkusu kadar lanet bir şey tanımıyorum.
Bi ara ölcem diye hiç uyumadım.

Back
Top Bottom