Port açmak.

Users who are viewing this thread

Merhaba, ne zamandır yaşadığım bi sorundu ama önemsemiyordum ama tak etti artık. Ne GTA4 multiplayer için Windows Live'a(Network status de IP kaydedilmemiş görünüyor.) ne de Age of Empires 3 Multi odalarına katılabiliyorum.(Failed the join gibi bir hata.) Bu yeni modem alınca başıma geldi, önce kullandığım Airmax-101 mdemi bozulmuştu ve Airties 5341 modemi almıştım. Şimdi de bu hata var. İnternetten o kadar araştırsam da bulduğum tek bilgi port açmam gerektiğiymiş. Lütfen yardım edin.

Öncelikle bilgisayarına Window Ağ ayarlarından statik iç ip adresi atayacaksın ki modemin rastgele bir iç ipyi bilgisayarına atamasın.

Bunu yaptıktan sonra modeminin port forwarding ayarlarına gireceksin ve oradan açmak istediğin portları ekleyerek kendine yukarıda belirlemiş olduğun iç ip adresine yönlendireceksin.

Örnek:

Modemin iç ip olarak 192.168.1.1  ile 192.168.1.255 aralığını kullanıyor ve ağımdaki bilgisayarlara bu iç ip adreslerini atıyor. Ben oyun için kullandığım PC için Terraria nın kullandığı portu açmak istiyorum. Bu durumda Bilgisayarıma kendi seçtiğim 192.168.1.104  iç ip adresini Windows ağ durumu pencereside ayarlar kısmında TCP IP kısmına girerek atayacağım:  (resimde yanlış yazmışım. 192.168.1.104 olacak ip)

Capture1_zps15c588ce.jpg

Ardından modemimin adresini Firefox ile açıyorum: (benim modemimin adresi 192.168.1.1) ve oyunda server olmak için gerekli portu açıyorum ve kendi seçtiğim iç ip adresine yönlendiriyorum:

Capture_zps017c796a.jpg

Back
Top Bottom