In Progress plaza yol blogundaki garip degisim/yansıma & kaydırma simgesi

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: v1.0.0]
1.5.9
Oyun Sürümü
Ana Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.
eCT-i.png

Sorun 1> Bu empri_road_plaza_a blok yolunu haritada hareket ettirirken üstü, harekete baglı degisecek şekilde beyazlaşıyor. Ama daha uzaga yerleştirirken(darağacını koydugum yerdeki) bir sorun olmadı nedense..

Sorun 2> Entity seçim penceresini daraltmak icin tıkmalamak üzere dikey hattın üstüne geldiğimde sembol bazen gözükmüyor, seçmekte de zorlanabiliyorum(ama çalışıyor). [Bu sorun daha öncede vardı, simdi yazıyorum]

Merhabalar,
1) Terrain mesh blend veya kış mevsimindeki otomatik karlanma featurelarından böyle olabilir. "Mesh Blend"'i açık ve o bölgede boyanmış bir terrain layer var mı kontrol edebilir misiniz? Bir de mevsim kış mı acaba?
2) Çözünürlüğünüz nedir acaba? Windows UI scaling açık mı, default halinde mi?

Merhabalar,
1) Terrain mesh blend veya kış mevsimindeki otomatik karlanma featurelarından böyle olabilir. "Mesh Blend"'i açık ve o bölgede boyanmış bir terrain layer var mı kontrol edebilir misiniz? Bir de mevsim kış mı acaba?
2) Çözünürlüğünüz nedir acaba? Windows UI scaling açık mı, default halinde mi?

Merhabalar.

İki soru öbegine de şöyle cevap vereyim: Sadece yeni entityleri görmek icin yeni sahne oluşturdum, terraini de "em_f_sum" ile generate ettim. Bunun dışında hiçbir değişikliği yapmadım. Her şey default. Sadece entitiy ekledim haritaya. Bitki örtüsü vs de eklemedim(boyama yapmadım), sadece hızlı bir göz atma için entitiy ekledim haritaya.

Mesh blend özelliği, çözünürlük, UI scaling vblerini hangi pencerelerden görebildiğimi söylerseniz, sahneyi açıp o özelliklerin ekran alıntılarını atabilirim. Veya direk sahne dosyalarını nerden alacağımı söylerseniz, o dosyaları da yükleyebilirim.

Birkaç ss aldım:

1- Yükselti değişse bile aynı bölgelerde aynı beyazlıklar var.
wf5DZ.png

2- Aynı uzaklıkta, empire road plazalı(büyüterek yerleştirdim) ve plazasız iki görüntü:
Z1Ujm.png

GRvu0.png

(tekrarlayan, zemin dışına çıkan beyazlıklar var. ayrıca (no1) yükseltide de etkili)

3- Ekranın sagındaki diğer 2 empire roadını kullandıgımda(ister yerleştirmeden ister yerleştirdikten sonra), beyazlık _plaza entitisi aksine asla oluşmuyor.
TS4BW.png

Harita genel görünümü
-feb5.png

Beyazlaşma sorununun kaynagı tespit edildi mi, üzerinde çalışılıyor mu bilmem ama e.1.5.10 güncellemesi sonrasında halen devam etmekte.

Back
Top Bottom