PK Server Owner'ın El Kitabı

Users who are viewing this thread

Hakany said:
Erozbey said:
Yabancı sunucularda düzen x yılda kurulacaksa bizde bu 3x yılda olacak gibi duruyor. Warband'de rol yapmasını bilmeyen dostlarımız Bannerlord'da yine devam edecekler.
Ben buna katılmıyorum. Eskiden de rol yapmasını bilmeyen kitle vardı ancak özellikle 2010-2014 arası gayet sağlam rollerin döndüğü, sağlam sunucular bulunuyordu. Şu an PK / PW modlarında sorun sadece TR-RPG Sunucularında değil, genel olarak bir kopma söz konusu. Bannerlord'da ilginin tekrar yükselmesiyle ve yeni çeşitliliklerin bulunmasıyla oyuncuların gerekli süreci X Yılda tekrar oturtabileceklerini düşünüyorum. En nihayetinde 2010-2014 arasındaki sağlam kitle tekrar rol sunucularında görülecektir.

katılıyorum

Hakany said:
Ben buna katılmıyorum. Eskiden de rol yapmasını bilmeyen kitle vardı ancak özellikle 2010-2014 arası gayet sağlam rollerin döndüğü, sağlam sunucular bulunuyordu. Şu an PK / PW modlarında sorun sadece TR-RPG Sunucularında değil, genel olarak bir kopma söz konusu. Bannerlord'da ilginin tekrar yükselmesiyle ve yeni çeşitliliklerin bulunmasıyla oyuncuların gerekli süreci X Yılda tekrar oturtabileceklerini düşünüyorum. En nihayetinde 2010-2014 arasındaki sağlam kitle tekrar rol sunucularında görülecektir.

2010-2014 yıllarında oynayan kitle rol yapmasını bilen klan oyuncularıydı. Onlar elini çekince yerini yeni nesil aldı. Bannerlord çıktığında bu 4 yıl oynamış klan oyuncuları olursa evet yine bir kalite yükselmesi olur. Bıraktıklarında da şimdiki yerinde olacak.

Albert112 said:
Bannerlord bildiğiniz gibi duyuruldu ve multiplayer oyuncu kapasitesi 1000 veya daha fazla olacakmış diye okudum.  :grin:  :party:

Seneye yazın eğer Bannerlord kazasız belasız optimizasyon ve bug fix sürecini de atlatırsa, PW mod gibi bir şey çıktığında acaba nasıl olacak.
1000 kişi muhabbeti single player da olucak diye biliyorum ben, multide 1000 kişi tek bi sunucuda bence imkansız

White Snake said:
Albert112 said:
Bannerlord bildiğiniz gibi duyuruldu ve multiplayer oyuncu kapasitesi 1000 veya daha fazla olacakmış diye okudum.  :grin:  :party:

Seneye yazın eğer Bannerlord kazasız belasız optimizasyon ve bug fix sürecini de atlatırsa, PW mod gibi bir şey çıktığında acaba nasıl olacak.
1000 kişi muhabbeti single player da olucak diye biliyorum ben, multide 1000 kişi tek bi sunucuda bence imkansız

İmkansız olacağın sanmıyorum çünkü kimi MMORPG oyununun serverleri 3000 kapasiteli ve genelde 1.5k 2k+ küsür oyuncu giriyor,tabii sunucu masrafı 50 ₺ değil de 300 400 ₺ olur

Rumil said:
White Snake said:
Albert112 said:

İmkansız olacağın sanmıyorum çünkü kimi MMORPG oyununun serverleri 3000 kapasiteli ve genelde 1.5k 2k+ küsür oyuncu giriyor,tabii sunucu masrafı 50 ₺ değil de 300 400 ₺ olur
Şimdi düşününce türk sunucuların 50 kişi olunca sunucu yavaşlamaya başlıyor 200 de karambole savaş oluyor, 1000 kişilik sunucuyu açacak gönlü çok zengin biri lazım.

White Snake said:
Rumil said:
White Snake said:
Albert112 said:

Şimdi düşününce türk sunucuların 50 kişi olunca sunucu yavaşlamaya başlıyor 200 de karambole savaş oluyor, 1000 kişilik sunucuyu açacak gönlü çok zengin biri lazım.
Sen 1000 tane işsiz bul, ben sana o sunucuyu açarım  :grin:  :party:

White Snake said:
Rumil said:
White Snake said:
Albert112 said:

Avrupa lokasyonlu sunucular hem ucuz hem performansı da gayet iyi. Bannerlord çıktığında server-side da da güzel updateler görürüz mesela warband gibi tek core cpu kullanmaz bütün cpuları kullanırsa rahatça sunucu bulursun.

White Snake said:
Rumil said:
White Snake said:
Albert112 said:

Eğer düzgünce rol yapacak 1000 kişi bulursanız, bir sunucu açabilirim. Ancak güzel eski pw zamanlarını aratmayacak rollerden bahsediyorum ve bu mümkün gibi görünmüyor. Para bir şekilde bulunur gerek community gerek sağdan soldan oyunculardan-diğer rolcü arkadaşlarımdan, ortaklaşa- lakin rol yapacak bir kadro yok. Çok denedik ve belli başlı DDos ekibi ve rdm tayfası tüm sunucuları mahvettiği için artık bu communitynin düzgün bir şey yapabileceğine inanmıyorum. Buna inanmayı ve bunu başarmayı deneyen yegane kişilerden biriydim. Ancak topluluk olarak öylesine agresif, öylesine boş, öylesine saygısız kitleler dolmuş ki bu ortama böyle bir şey mümkün gibi görünmüyor. Discord'a konuşmaya giriyorsun sakince olayı anlamak için, söven bir çocuk-büyük de olabilir ancak boş boş söven insanlara çocuk diyorum direkt.- tayfası var. Böylelikle insanda değil heves ya da oyun zevki, genel olarak hiçbir şey bırakmıyorlar. Eskiden abi kardeş ortamı vardı. Savaş olurdu kimse fact adı değişmez ağlamazdı veya hıncını rolle bir şekilde alırdı. Bu toplum çok bozulmuş. Yazık, keşke bazı şeyler eskiye dönebilse.

Mevcut pk oyuncularında eski pk oyuncularının sahip olduğu ''pk oynama mentalitesi'' yok. Şu anki ekip sadece savaşa odaklı. Roller bile bu düzene göre işliyor. Şahsen bana bile rol yapmak zor geliyor servera girince çekiyorum ekipmanları biraz kan akıtıp hızımı alıp çıkıyorum. Kim ne derse desin pk öldü. Yeni server açmak sadece ölüyü biraz daha rahatsız eder o kadar.

Back
Top Bottom