• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Persistent Kingdoms Yeni Sunucu | Osmanlı

Users who are viewing this thread

The Sultan

Knight
WBNWVCWF&SM&B
10 senenin ardından oyun eskisi gibi değil tabi. Günün birinde yolum moddaki Türk sunucularına düşünce malesef yine üzücü bir tabloyla karşılaştım. TR_Darkage ve TR_Hyperion sunucularında bir iki günlük serüven yetti de arttı.

Oyuncular sürekli öldürme peşinde. Dönen roller rol değil, millet kendini kaybetmiş. Tutmuşlar bir çocuğu, Selçuklu Devleti'ne ait diye Arap ırkçılığı yapıp saydırıyorlar. Bir insan Peygamber Efendimizin de Arap olduğunu bildiği halde Arap'lara söverse imanı tehlikeye girer. Sonra biri başladı: "Ben Allah'ım (haşa), bana secde et" diye Allah ile alay etmeye. Adam koca akşam o rolde gezdi durdu. Çok detaylara girmeye gerek yok konu anlaşılsın.

Admine yazdığımda aldığım cevap "rol içi". Peki admin kardeş rol içi deyip annen ile alakalı bir rol yapsalar ne yaparsın? Senin Allah'ın yok mu? İnanmamakta herkes özgür ama herkes haddini bilmeli. İki sunucuda da ana, bacı, sülale, din, vatan, bayrak bir tane kutsal kalmamış. Söven sayan dolu. Dakikada biri RDM yiyor. Oyunda krallık askerleri bile rol hakkında hiçbir fikir sahibi olmadan sadece birisine bulaşıp öldürme derdinde: "Hey sen, kimsin?, kaşını beğenmedim öleceksin, bana arkanı döndün öleceksin". Ama asıl sorun sunucu sahiplerinin ve adminlerin bu konudaki görüşlerinin sıkıntılı olması...

Adminlerle iletişime geçmeyi, forumlarına, discordlarına yazmayı denedikten sonra sonuç olarak bu vatanı, milleti seven; dinine, anasına, bacısına saygı duyan ve değerleri olan insanların oynayabileceği bir sunucu mu açsam diye düşünmeye başladım. Olursa sunucu için bir ekip kurmak gerekiyor. Ekibe katılmak isteyenler buradan yazabilirler.

Ekiple çözülecek konular:

- Sunucu kiralama
- Oyunda kullanılan scriptler, pluginler (varsa)
- Düzgün bir harita (haritaları berbat)
- Çoğunlukla 18 yaş üstü yönetici admin ekibi

Şu anda sadece bir plan aşamasında. Gerekirse farklı bir modda da açılabilir. Eğer güzel bir katılım olursa bu iş kısa sürede hallolur. Katılım olmazsa o da demektir ki kaliteli adamlar oyunu bırakmış, işe güce yönelmiş.

Kurucu Ekip
The Sultan
Memluk

Sen de bize katıl!
 

ekcnnj

Veteran
şöyle söyliyeyim hyperionun so su olarak söylemiyorum bunu bi oyuncu gözünden söylüyorum ama boş yapıyorsun server açabilirsin ama server açman diğer serverlara kir atmana  gerek yok git aç sunucunu sallama millete , ve oyuncu kazanmak için baya duyar kasmışsın helal olsun serverın +500 çekecek kardeşim
 

poseidonus

Squire
EkcnnJarl said:
şöyle söyliyeyim hyperionun so su olarak söylemiyorum bunu bi oyuncu gözünden söylüyorum ama boş yapıyorsun server açabilirsin ama server açman diğer serverlara kir atmana  gerek yok ve boş yapıyorsun git aç sunucunu sallama millete , ve oyuncu kazanmak için baya duyar kasmışsın helal olsun serverın +500 çekecek kardeşim
Bağlaçtan önce veya sonra virgül gelmez mal  :facepalm:
 

GarviDel

Sergeant at Arms
Gelip adamın konusunu kirletmenize gerek yok. Adam burada kendi görüşleri ve eleştirileri yer alan bir konu açmış. Oynayıp oynamamak sizin elinizde, konuyu gereksiz yere kirletmeye gerek yok.

Böyle bir sunucu açarsan ben ve arkadaşlarım geliriz. Bir kale şimdiden doldu diyelim.  :grin:
 

The Sultan

Knight
WBNWVCWF&SM&B
ForumUser395 said:
Şu 5 6 yıl önceki PW deki TR_Ottoman isimli sunucunun sahibi miydiniz acaba?
Osmanlı klanı lideriyim ve 10 yıl içinde bir çok kere Osmanlı, Ottoman gibi ve bunlardan faklı isimlerde bir çok sunucu açtık. Kastettiğiniz sunucu bizimki de olabilir, başka bir grubun sunucusu da olabilir.

Bizi tanımayan arkadaşların tepkisini anlıyorum. Çünkü yıllardır sunucular birbirine çamur atarak oyuncu kazanmaya çalışıyor. Sunucuların biri kapanıyor diğeri açılıyor. Ekipler hemen hemen aynı, çamur atma işleri de devam edip gidiyor. O yüzden niyetimi tam belirtmek için tanımayan arkadaşlara biraz kendimi tanıtmak şart oldu.

Uzun yıllar önce oyunlara derslerin ve (hayat şartlarıyla beraber) tıp fakültesinin çok ağır stresinden kurtulmak için girerken Türk gençlerinin halini görüp de kendine bir hedef daha koyan bir oyuncuyum. İnsanlar değerlerinden kopmuş, hiçbir kutsalı kalmamış şekilde birbirlerini yer hale gelmiş. Bu değerler okullarda öğretilmiyor. Anne ve babalar da veremeyince ortaya canavarlar çıkıyor. Doktor, avukat, hakim, savcı, kaymakam fark etmez eğer ana baba veya bir muallim çocuğa bu değerleri öğretmediyse bakıyorsunuz; doktor hastaneden pkk'ya gizli gizli yüzbinlerce liralık ilaç gönderiyor, ilaç firmasından para yiyor. Avukat yalan söylüyor, hakim hak yiyor. Pazarcı kazık atıyor...

İlaç firmasından para yemek suç değil ki, hastadan/sigorta şirketinden/devletin malından fazla para koparmak için fazla gereksiz tetkikler istemek de suç değil. Adamın inandığı bir değeri de olmadığı için "ben ateistim, kendi aklımla değerlendirmemi yaptım, bana göre bu parayı hak ediyorum suç da işlemiyorum herşey yasal" diyor. Çok zeki ve okumuş ya, işi kılıfına uydurmuş. E kul hakkı ne olacak? İyi bir doktor düşünün. Allah'tan korkarsa ilaç firmasından para yemez. Hastasının zararına iş yapmaz. İnsanlara can olur. İnsan kurtarmaktan daha önemli ne var şu dünyada? Avukat yalan söylemez. Hakim hak yemez. Bu gençlere bu değerleri vermek lazım. Para için doktor olmak neye yarar? Ama 3 kardeşe kul hakkını öğretsen, güzel bir mesleğe yönlendirsen, onur, şeref, saygı değerlerini katsan dünyalardan daha değerlidir.

Uzun lafın kısası bu düşünceler sebebiyle bir arkadaş ortamı kurmaya karar verdim. Başlarda kim denk gelirse onlarla takılıyorduk. Tanındıkça işler değişti. Sonra resmi bir klan olalım daha farklı bir ortamımız olsun, gelen giden belli olsun dedik. Ama sunucularla olan durum klanlarla da farklı değil. Söven sayan..... gerisini biliyorsunuz. Oyunda yenmek en önemli şey olmuş. Ana, bacı önemli değil... O sebeple mümkün oldukça klan maçları yapmadık. Klanda küfür yasaktı. Dışarıda hay ağaca atlıyım, hay dalını kırayım diye iki kelimeyi küfürsüz bir araya getiremeyen gençler küfürü bıraktılar klanda. İstekli olan arkadaşlarla dil pratikleri yaptık. Bazı seferler okuldaki yabancı arkadaşlarımı çağırıp klandaki gençlerle konuştururdum İngilizce pratik yapmaları için. İstekli olanlarla biyoloji dersleri yaptık. Üniversite sınavına girenlerle beraber tercihler yaptık. Oyun oynuyorduk ama oyundan çok daha önemli işler yapıyorduk. O hale geldi ki imkanı olanlar çok farklı şehirlerden kalkıp geldi, birbirimizle tanıştık. Üniversiteyi bitirenler oldu, işe girenler oldu, evlenenler oldu, oyunlar bitti ama arkadaşlıklar kaldı. Kazandığımız değerler kaldı.


KLAN HAKKINDA

Arkadaşlar Warband oynarken bir çok kişiyle tanıştım. Türk oyunculardan efendiliğine hayran kaldığım insanlar gördüm. Ama malesef özellikle Türk oyuncuların çoğu ağır ergen. Kurdukları serverlar ve klanlar lisenin arka bahçesi gibi. Küfür sakız olmuş, saygı ve seviye iyice kaybolmuş. Herkes birbirini 'noob' diye çağırır, aşşağılar olmuş. Oyunculuk desen sıfır, yabancıların yanında ezik kalmış. İki dakika oyun oynuyorsunuz, bakıyorsunuz herkes birbirini yiyor.

Bütün  bunların arasında efendi kişilikli insanları bir araya toplayıp adam gibi bir ortam oluşturmak istedim. Çok iyi oyuncu olup olmamanız önemli değil. Eğer gerçekten seviyeli oyun arkadaşları arıyorsanız aramıza hoşgeldiniz...
Klan sayfamız: https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,305777.0.html


İsminiz: The Sultan
Kaç yaşındasınız: 30 civarı diyelim kavga çıkmasın.
Rol deyince aklınıza ne geliyor: Kemal Sunal
Kaç yıldır bu işin içindesiniz: 10 yıldan fazla.
Tecrübeniz var mı?: Osmanlı Klanı lideri, Native ve PW modlarında sunuculuk sahipliği, Native ve PW modlarında bir çok sunucuda adminlik
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?: Taleworlds firmasını beklerken yılların eskitemediği oyun Warband'da neler oluyor diye bakmak istedim. Moddaki tek Türk sunucu sizin. Çok kısa oynadıktan sonra sunucunuzdaki eksiklikleri görünce dayanamayıp geldim forumunuza.
- Sunucunuzda seviye yok. Söven, sayan bebelerle dolu.
- Haritalar sıkıntılı ve estetik değil. (denizin içinde doğup ölmek, şekilsiz kaleler vb. oyun oynarken kendinizi bir kalede hissetmiyorsunuz.)
- Adminlerinizin yaşları küçük. 18 yaş altı admin almak çok mantıklı değil. Adminlerin olgun olmaları gerekiyor. Tabii istisnalar da var, zamanında 18 yaşından küçük ama 20 yaşında gibi olgun davranan bir kaç admin almıştım. (Helal olsun o çocukların anne babalarına...)
- Sunucunuzda vizyonunuz çok düşük ve bu sebeple rol yok. Adam gibi rol yapan bir kişi bile görmedim.

Zırhların admin tarafından doldurulması craftsman (zanaatkar), engineer (mühendis), master smith (usta demirci) gibi rolleri tamamen bitirmiş. Bu roller bitince kimse demir kazmaya ihtiyaç duymuyor, madencilik rolü de bitmiş. Demir ve diğer ürünlerin ticareti yok, ticaret rolü bitmiş. Kimse zırh için keten (flax) ekme ihtiyacı duymuyor, çiftçi rolü bitmiş. Millet native modunda deathmatch (ölüm-kalım) veya battle (savaş) sunucusuna girer gibi savaşmaya geliyor. Adminler ellerinde dagger (hançer) boş boş ortada ışınlanarak admin zırhıyla ve kalkanıyla gezip duruyor. Sunucuya giren zırh alıp savaşıp çıkıyor. Ya da boş boş gezip sıkılıp çıkıyor. Her tarafta troll dolmuş. Millet aynı faction (krallık) içinde 10 kere, 20 kere birbirini kesiyor. Sunucuda oynayan gençlerin %90'ı müslüman, rol yapan yok ama papaz olup ellerinde (sözde) İncil'le geziyor millet. Türkçe isim koyan kalmamış. Düzgün Tükçe konuşan kalmamış. Bütün bunları görünce "acaba ben mi açsam bir sunucu" dedim. Ama önce şansımı burada denemek istiyorum. Bu kadar işin gücün arasında sunucu ile uğraşmak zor iş. Adminlik verirseniz girip sürekli trollerle uğraşamam. Ama aktif oldukça adminlere biraz çeki düzen verip sunucuya yardımcı olabilirim. İnsan prensipli olmalı. Din, vatan, millet, ana, bacı kutsaldır. Zamanında (PW) sunucumuzun 100 kişi ile aktif olduğu zamanlarda bile bir kişi küfür etmezdi/edemezdi. İnsanların eğlencesini/oyununu bozanlar direk banlanırdı. Millet rol yapardı.

Aşağıdaki role-play terimlerini açıklayınız:
RDM: Direk ban sebebi. Banlamazsanız sunucunuzu virüs gibi yerler... Banlarsanız efendi bir adam olup özür dilerler. (ağğbijim nöölür bidaa yapmıcam, nölür aç banımı)
NLR: Benim sunucum olsa savaş dışı çoğu kimse ölmez ve oyuncular adam gibi rollerini yaparlar. Rol dönmeyen sunucuda 5 dakikada bir vatandaş ölüyor, başka bir mahluk olup aynı rol ortamına geliyor ve yine ölüyor.
OOC: Rol yapmamaktan sıkılınca arada konuşma renklensin millet neşelensin diye kullanılıyor. sarı, sarı, turuncu, mavi, sarı, mor ne güzel rengarenk...
IC: Rol içi, rol dışı, rol yapan, rol yapmayan herkes için yapılmış sihirli diyalog şekli.
Örnek:
Köylü_Ergen_Maykıl: "Kanka bak ne buldum" [IC]
Kral_England_Trump: "Olum ben senin kralınım, Kral diye...o ne lan admin hançeri mi?" [IC]
Admin_Corc =|===> Kral_England_Trump
Admin_Corc: "Aga normal hançermiş bu ya" [Admin Chat Herkese Duyuru]
Fear RP: Köylü_Ergen_Maykıl: "Kral gibi senin çorabına yama attığım"

Bu başvuru iyi niyetle yazılmıştır. Bu ülkenin gençleri artık değişmeli, oyun oynarken bile kaliteli olmalı. Anaya, bacıya, dine, vatana saygı duymalı. Eğlenirken bile seviyesini bilmeli. İyi yönde bir şeyler değiştirmeye fırsatınız varken kaçırmayın.

Son olarak EkcnnJarl kendi sunucun için dertleniyorsan merak etme her zaman her türlü sunucuya giren insanlar oluyor. Sunucu öldükçe açarsın yenisini, yeni bir heyecan, meraktan gelir millet. Sen bıkarsan aynı çizgide birileri yine açar. Eğer sen de seviyeli, kaliteli bir şeyler yapmak istersen benim derdim rekabet, oyuncu toplamak değil, sana ve diğer yöneticilere kin gütmem, seve seve yardımını kabul ederim. Yardım etmek isteyen hiç kimseyi geri çevirmem. İyi bir şeyler yapmak için bizimle elele verebilirsin. Hatta Darkrpg de isterse onlar da katılbilirler. Hep beraber Türklerin 150 kişiyle oynadığı seviyeli ve kaliteli bir sunucu açabiliriz. Ama tek bir engel var; sunucuya sahip olma egosu.. Herkesin vazgeçebileceği bir şey değil. Ben kötü yorumunu görmezden geliyor ve el uzatıyorum. Karar sana kalmış.
 

Photogenez

Sergeant Knight
WBNWWF&S
Daha önce de çok kişi laneti kırmayı denedi ama hiçbiri başaramadı

Elindeki malzeme belli, sen çürük elmadan tatlı  yapabilir misin usta?
 

The Sultan

Knight
WBNWVCWF&SM&B
Photogenez said:
Daha önce de çok kişi laneti kırmayı denedi ama hiçbiri başaramadı

Elindeki malzeme belli, sen çürük elmadan tatlı  yapabilir misin usta?
Zamanında yaptık biz tatlıları, tekrar yapabiliriz eğer istersek. Ekibe katılmak isteyenler buradan yazabilir.
 

Memluk

Recruit
bir meslektaş görmek hoşuma gitti vallahi  :grin: yıllar önce demişsin usta asistanlıkta mısın uzmanlık falan mı? . ben 5 in yarısındayım. Ben bu pw  ortamını 2. dönem görmüş baya bağlanmıştım nöro'da falan çakmıştım  2 yi zor bitirmiştim açıkçası hatta sunucuda açmıştım aynı sene ortak arkadaşla belki karşılaşmışızdır. tanışalım bir ara.

  Ha bu arada tecrübem de var 1-2 yıldır pek girmiyorum sunucu açanlar da bahsettiğin gibi çoluk çocuk olduğu için oynamaya da değmiyor yardım ettiğine de pişman oluyorsun. Ama bi meslektaş yapıyorsa bu işi koşa koşa gelirim yardımına elimden ne gelirse.
 

Awake

Regular
Allah, peygamberden bahsedilmiş pek anlamlandıramadım. Muhammed Arap ise bu Arap ırkına karşı bir saygı duymamız gerektiği anlamına gelmez.

Oyunun kalitesinin düşük olduğu net. En son oynadığım eightborn rpg'de durum böyle değildi. Karakter başvurusu, ana hikaye gibi unsurlar oyun kalitesini arttırır. /me ve /do komutlarınıda unutmamak gerek.
 

The Sultan

Knight
WBNWVCWF&SM&B
Memluk said:
bir meslektaş görmek hoşuma gitti vallahi  :grin: yıllar önce demişsin usta asistanlıkta mısın uzmanlık falan mı? . ben 5 in yarısındayım. Ben bu pw  ortamını 2. dönem görmüş baya bağlanmıştım nöro'da falan çakmıştım  2 yi zor bitirmiştim açıkçası hatta sunucuda açmıştım aynı sene ortak arkadaşla belki karşılaşmışızdır. tanışalım bir ara.

  Ha bu arada tecrübem de var 1-2 yıldır pek girmiyorum sunucu açanlar da bahsettiğin gibi çoluk çocuk olduğu için oynamaya da değmiyor yardım ettiğine de pişman oluyorsun. Ama bi meslektaş yapıyorsa bu işi koşa koşa gelirim yardımına elimden ne gelirse.
Steamden ekle tanışalım. Ama senin önünde TUS var. Kardeşim yeni girdi 2. sınavına. Şimdi sabahtan akşama oyun oynayarak yılların acısını çıkarıyor şimdi. Gençliğini zamanında yaşayamıyorsun, yapacak bir şey yok. Sen daha başlamadın mı TUS'a? Nörodan çakmaya benzemez :smile: Yine de ekibe yazıyorum seni. Yapabildiğin kadar katılırsın artık.


Awake said:
Allah, peygamberden bahsedilmiş pek anlamlandıramadım. Muhammed Arap ise bu Arap ırkına karşı bir saygı duymamız gerektiği anlamına gelmez.

Oyunun kalitesinin düşük olduğu net. En son oynadığım eightborn rpg'de durum böyle değildi. Karakter başvurusu, ana hikaye gibi unsurlar oyun kalitesini arttırır. /me ve /do komutlarınıda unutmamak gerek.
Yetkili olduğum sunucuda Arap ırkı da dahil hiçbir ırka sövdürmem. Bugüne kadar size birileri bunu anlamlandırmadıysa bu üzücü. İleride bir gün belki anlamlandırırsınız.
 

Albert112

Squire
İyi güzel de kardeşim  :grin: bu dediklerini bunlar yapamadı:

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,378610.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,371823.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,380973.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,381082.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,380842.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,380462.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,303095.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,377582.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,377452.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,373823.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,371924.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,372532.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,275030.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,371619.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,368762.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,366746.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,353801.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,365991.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,363879.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,303227.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,364179.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,327005.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,344852.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,357128.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,355033.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,353763.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,353003.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,351796.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,352273.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,349994.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,349633.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,342801.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,346737.0.html

sen nasıl yapacaksın? :grin:

Böyle bir sunucu açamassın, en azından piyasa böyleyken. Önceden de söylemiştim şimdi de söylüyorum sunucu açarken realistik düşünün.


 

The Sultan

Knight
WBNWVCWF&SM&B
Albert112 said:
İyi güzel de kardeşim  :grin: bu dediklerini bunlar yapamadı:

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,378610.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,371823.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,380973.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,381082.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,380842.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,380462.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,303095.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,377582.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,377452.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,373823.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,371924.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,372532.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,275030.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,371619.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,368762.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,366746.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,353801.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,365991.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,363879.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,303227.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,364179.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,327005.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,344852.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,357128.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,355033.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,353763.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,353003.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,351796.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,352273.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,349994.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,349633.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,342801.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,346737.0.html

sen nasıl yapacaksın? :grin:

Böyle bir sunucu açamassın, en azından piyasa böyleyken.
Yapamazsın, edemezsinlere alışığım. Zamanında yaptık. Destek verirsen, (sunucu ve script gibi) teknik kısmı da halledebilirsek tekrar o biçim yaparız.
 

Albert112

Squire
Khan Khalid said:
Albert112 said:
İyi güzel de kardeşim  :grin: bu dediklerini bunlar yapamadı:

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,378610.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,371823.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,380973.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,381082.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,380842.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,380462.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,303095.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,377582.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,377452.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,373823.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,371924.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,372532.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,275030.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,371619.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,368762.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,366746.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,353801.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,365991.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,363879.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,303227.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,364179.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,327005.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,344852.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,357128.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,355033.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,353763.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,353003.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,351796.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,352273.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,349994.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,349633.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,342801.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,346737.0.html

sen nasıl yapacaksın? :grin:

Böyle bir sunucu açamassın, en azından piyasa böyleyken.
Yapamazsın, edemezsinlere alışığım. Zamanında yaptık. Destek verirsen, (sunucu ve script gibi) teknik kısmı da halledebilirsek tekrar o biçim yaparız.

Dostum bu bir "Yapamaz dediler, ama o yaptı" hikayesi olmayacak. Sadece hasarı aza indirebilirsin. Ki böyle bir sunucu açamayacak olmak da senin suçun değil oyunun yapısı sunucuların uzun süreli olmasını engelliyor. Açtığın andan itibaren 2 hafta sonra sunucunun kapanacağını düşünüyorum max 1 ay.

Amacım seni kötülemek değil sadece tecrübeler üzerinden bir çıkarım yaptım.
 

Memluk

Recruit
Yok usta TUS başlamadım henüz staj atacağım seneye eylüle, yazın intörnlüğe başlamamak için. Yazın da ders offline larıyla yoğun çalışırım diye düşünüyorum 3 ay, mayıs sonunda bitiyor çünkü dönem.
 

The Sultan

Knight
WBNWVCWF&SM&B
Albert112 said:
Khan Khalid said:
Albert112 said:
İyi güzel de kardeşim  :grin: bu dediklerini bunlar yapamadı:

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,378610.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,371823.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,380973.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,381082.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,380842.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,380462.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,303095.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,377582.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,377452.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,373823.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,371924.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,372532.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,275030.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,371619.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,368762.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,366746.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,353801.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,365991.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,363879.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,303227.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,364179.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,327005.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,344852.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,357128.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,355033.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,353763.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,353003.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,351796.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,352273.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,349994.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,349633.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,342801.0.html

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,346737.0.html

sen nasıl yapacaksın? :grin:

Böyle bir sunucu açamassın, en azından piyasa böyleyken.
Yapamazsın, edemezsinlere alışığım. Zamanında yaptık. Destek verirsen, (sunucu ve script gibi) teknik kısmı da halledebilirsek tekrar o biçim yaparız.

Dostum bu bir "Yapamaz dediler, ama o yaptı" hikayesi olmayacak. Sadece hasarı aza indirebilirsin. Ki böyle bir sunucu açamayacak olmak da senin suçun değil oyunun yapısı sunucuların uzun süreli olmasını engelliyor. Açtığın andan itibaren 2 hafta sonra sunucunun kapanacağını düşünüyorum max 1 ay.

Amacım seni kötülemek değil sadece tecrübeler üzerinden bir çıkarım yaptım.
Herkesin tecrübesi farklı tabi.
 

Afrail

Knight at Arms
WBNWWF&S
Söylediklerine katılıyorum fakat geliştirmek istediğin konuların imkansızdan daha düşük ihtimal ile yapamayacağının bir gerçeğide var(umarım başarılı olursun)
 
Top Bottom