Persistent Kingdoms sunucu ve script.

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Merhabalar arkadaşlar, yakında açacağımız Reichstag HRPG sunucusu için script ve vds ihtiyacımız var. Önceliğimiz biraz daha kurumsal. Çünkü ne kendimiz bir sıkıntı yaşamak ne de oyuncumuza bir sıkıntı yaşatmak istiyoruz. Fiyat konusunda anlaşabileceğimizi umuyorum. Aşırı bir özellik istemiyoruz açıkçası.

Script için gereken en başta gereken:

Ev sistemi, at bağlama sistemi, banka sistemi.
/ayril, /admins vb. gibi "/" komutlarına ihtiyaç duymuyoruz.

Script için önerilere de açığız script yapacak arkadaş için. Açıkçası eskisi gibi olan "*metin*" gibi komutlar daha hoşumuza gidiyor. /me /do komutlarına gerek duymuyoruz.

İletişim için; https://steamcommunity.com/id/almweird

Ben önermezdim çünkü normal RPG sunucular bile tutmuyor, PK'yi bırakanların sayısı çoğaldı ve oyuncu bulacağınızı sanmam. O yüzden paranızı boşa harcamayın bence ama yine de siz bilirsiniz.

PK bu durumdayken sunucu açmak gerçekten mantıklı değil çünkü bir çok oyuncu pasif, oyuncu kıtlığının üstüne 3 tane server ekleniyor. 3 tane server varken oyunculardan ciddi ve kurallara uyarak oynamaları beklenemez çünkü gidecek alternatifleri olacaktır. Benim sizlere önerim, şuanki sunucuların kapanmasını beklemek olacaktır.

Ama yine de karar sizin, başarılar. :party:

Fascist Invader said:
Ben önermezdim çünkü normal RPG sunucular bile tutmuyor, PK'yi bırakanların sayısı çoğaldı ve oyuncu bulacağınızı sanmam. O yüzden paranızı boşa harcamayın bence ama yine de siz bilirsiniz.

Evet haklısınız. Özellikle rol yapmayı "1000 dinar öde ya da öl." tarzı yazışmalar sanan kişi/ekiplerden sıkıldık. O yüzden biraz daha HRPG'ye kayıp whitelist ile alım yapmak istiyoruz. Bir süredir düşünüyoruz yani. Bir dönem açmıştık, iyi gidiyordu.. Birkaç sorun yüzünden kapatmak zorunda kalmıştık. Son zamanlarda yaşadığımız eşitsizlikler ve adaletsizlik sonucunda açmaya karar verdik yeniden. Düzgün bir sunucu ve script bulduğumuz takdirde açacağız sanıyorum. Teşekkür ederim.

GarviDel said:
PK bu durumdayken sunucu açmak gerçekten mantıklı değil çünkü bir çok oyuncu pasif, oyuncu kıtlığının üstüne 3 tane server ekleniyor. 3 tane server varken oyunculardan ciddi ve kurallara uyarak oynamaları beklenemez çünkü gidecek alternatifleri olacaktır. Benim sizlere önerim, şuanki sunucuların kapanmasını beklemek olacaktır.

Ama yine de karar sizin, başarılar. :party:

Evet birçok server var aslında. Ancak insanlar boşluktan oynuyor oralarda daha çok. Çünkü düzgün bir kadro çıkarabilen serverlar değil. Yaşadığımız bir sürü sıkıntı sebebiyle açmak istiyoruz. İnsanlar admin kadromuzdan ve rollerden çok memnundu. Yeniden belki tutacağına inanıyoruz. En olmadı zaten aşırı yüksek bir meblağ değil bir server açmak. İnsanlarla uğraşmak problem  :razz:. Yine de düşündüğünüz için teşekkür ederim.

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,376447.0.html
Forumun Türkçe kısmındaki moderatörlerin bilgisinin aksine, yetkililer tarafından yazılan yazılara göre script satmak yasaklanmış olabilir. Yalnız dikkatli ol, bazı moderatörler scriptlerin satılması konusunu deşeleyenleri pek sevmezler. Benden scriptler için 500 lira isteyen bile oldu. Birileri bu kadar para kazanırken sesini çok çıkarırsan, balta girmemiş bu forumda bir kaza kurşununa kurban gidebilirsin.

Pardon da... Sen kimi hangi dayanağa bağlı olarak zan altında bırakıyorsun?
Khan Khalid said:
Forumun Türkçe kısmındaki moderatörlerin bilgisinin aksine, yetkililer tarafından yazılan yazılara göre script satmak yasaklanmış olabilir.
Yani sen bizim, günde kaç raporla, kaç şikayetle uğraştığımız konusunda baya "varsayımsal"' ilerlemek konusunda ısrarcısın. Bizim bilgi sahibi olmadığımızı düşünecek kadar kendini kaptırmışsın hatta. Öyle ki, sen olmasan biz bu konudan haberdar bile olmayacağız öyle mi? Gerçi bunun çok da bir önemi yok, sadece bir şeylerin farkına varabilirsin diye öyle bir belirtmek istedim.

Asıl sıkıntıya gelelim...
Khan Khalid said:
Yalnız dikkatli ol, bazı moderatörler scriptlerin satılması konusunu deşeleyenleri pek sevmezler.
Lütfen biraz daha açık ol ve sana böylesi bir şeyi, ekibimizden kimlerin sevmeyeceğini söyle. Zaten moderasyon ekibi olarak bir elin parmaklarını geçmiyoruz. Herkesi zan altında bırakıp, kimsenin tepki vermeyeceğini beklemedin herhalde. Bir şeyler yaşamış olmalısın ki, moderasyon ekibimizle, böylesi bir şeyi söyleyebiliyorsun. Lütfen çekinmeden bu bilgileri bizimle paylaş. Bakalım davulun içi boş mu değil mi? :smile:

Khan Khalid said:
Birileri bu kadar para kazanırken sesini çok çıkarırsan, balta girmemiş bu forumda bir kaza kurşununa kurban gidebilirsin.
Şu sözüne bahsettiğin insanlar veya moderasyon ekibinde "hoşnut olmayanlar" ne yapacak? Lütfen biraz daha açık ol.

Callum'un attığı bu konuyu yakın zamanda Türkçe'ye çevirip sabit bir başlık altında paylaşacağım ancak o zamana kadar "Script" konusunu uyandırabilirim. Kiraladığın bir sunucu servisinden eğer o sunucu, script kullanımı konusunda yazılımcısından gerekli izinleri almışsa script'li bir şekilde sunucu kiralayabilirsin. Bildiğim kadarıyla bunu yapan servisler var. İzinli bir şekilde ve usulüne uygun halde script kullanımı veya kiralanması (Hosting'ler için) yasak değil. Bu script'lerin sahiplerinden izinsiz bir şekilde satışı yasak. Komik spekülasyonlar üretmeyin boşu boşuna. Yok moderasyon seni kim vurduya getirir, yok öyle yok böyle... Mafya değiliz biz  :facepalm:

Birkaç yanlış anlaşılma olmuş sanırım, bilgim dahilinde değildi birkaç gündür yoktum. Konu her ne olursa olsun tartışmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Yani, iki taraf için de kötü bir anlamda söylemiyorum elbette. Sadece bilmiyorum, pek konu konu dolaşmıyorum bu iş için kusura bakmayın. Aydınlatma için teşekkür ederim. Konuyu kilitliyorum.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom