Penny Dreadful

Users who are viewing this thread

whitetree

Sergeant Knight at Arms
ZNRpak.jpg

Dizi  Victor Frankenstein, Frankesnstein’in Canavarı ve Kont Dracula gibi bilinen korku karakterlerini içinde barındırıyor ve lonrada geçiyor.

Karakterlerden kısa söz edersek

Ethan Chandler
DXqmjz.jpg
Kendisi Victoria Londrası’nın karanlık köşelerinde sıkışıp kalan bir Amerikalı. Çekici, kendine güvenen, küstah ve şiddetten korkmayan  bir adam olan Ethan aynı zamanda silah tutma konusunda da usta bir yetenek.​

Vanessa Ives
p4Vk1m.jpg
Dengeli ve gizemli Vanessa esrarengiz sırları ile tehlike dolu ve baştan çıkarıcı müthiş bir güzellik. İyi bir gözlemci ve medyum. Doğaüstü güçlere de oldukça meraklı olan Vanessa, Sir Malcolm’un malikanesinde yaşarken, ona güçleri ile fayda sağlamakta.Eva green oynamaktadır.​

Sir Malcom Murray
djEDY4.jpg
Kayıp olan kızını bulmak için bir arayış peşinde olan Afrikalı zengin kaşif. Büyük bir malikanede yaşayan Malcom aile ve sevdiklerinden yoksun kalmış bir adam. Vanessa’nın da yardımı ile geçmişte yaptığı yanlışları düzeltmeye koyulur.​

Victor Frankenstein
YPRpYZ.jpg
Romantik ve şiir yazmayı çok seven, halk arasına pek çıkmayan, evinin bodrum katında çeşitli deneyler ve araştırmalar yapan bilim adamı. Cansız olan varlıkları yeniden canlandırmaya uğraşan Victor, yaptığı araştırmaların da sonuçlarına katlanmak zorunda kalan bir karakter.​

Fregman

Dizi korku gerilim tadında.Yaratıklı şeytanlı vampirli şeyler seven için güzel bir dizi diye düşünüyorum.Şu an 1.sezonda

Yeni izlemeye başladım. Oldukça kaliteli bir dizi. Kendini bağlayan bir yapısı var. Hem Britanya'nın 19.yy sonlarındaki geçen atmosferi de ayrı bir güzel.

Edit: O değil de Ethan sen de mi :sad:

Findecáno Amandil said:
Yeni izlemeye başladım. Oldukça kaliteli bir dizi. Kendini bağlayan bir yapısı var. Hem Britanya'nın 19.yy sonlarındaki geçen atmosferi de ayrı bir güzel.

Edit: O değil de Ethan sen de mi :sad:
Haha bende çok şaşırdım ha :razz:  Hiç aklıma gelmezdi
İçtiği şarap gibi şeyden oldğunu düşünüyorum ben yinede

Absinth(absent) içtikleri alkol oranı oldukça fazla olan bir içki. Ondan kaynaklanması pek mümkün gibi görünmüyor, içinde varmış ib.. neyse. 6'yı bitirdim az önce.
O beyaz tenli eleman adını hatırlayamadım herkesi elinden geçiren :mrgreen: adamın Dracula olmasından şüpheleniyordum bu bölümde emin oldum. Yalnız şu Amon Ra olayı çok kafa karıştırıcı bakalım nereye gidecek.

Sezon finali güzeldi.
Ethanın kurtadam olduğunu ta ilk bölümden anlamıştım,adamın tipi yetiyor. :grin:.İki tanede frankensteinimiz oldu bakalım nolacak

Back
Top Bottom