PC Aniden Kapanıyor

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

oguzkhagan

Başlıkta da yazdığım gibi, oyun oynarken öncesinde herhangi bir yavaşlama vb. olmadan, aniden kapanıyor. Reset atınca tekrar açabiliyorum. Fakat oyun oynarken oluyor, normal nette takılırken olmuyor. Bu başta aklıma sistemi mi zorladım sorusunu getirdi ama DotA 2 benim sistemi zorlayacak bir oyun değil. Bu sorunu bir kez daha yaşamıştım. Sabit diski değiştirmiştim. O günden sonra düzelmişti, şimdi tekrar nüksetti.

Adsızhzmil.png

Isınıyordur büyük ihtimal. Bende de ısınıyordu. Bir gün PC kapanmadı ama ekran kartı yandı :sad:

Isınmanın sebebi kasanın temiz olmaması mı? Temizlemenin bi püf noktası falan var mı? Özel bişey falan.

Kasayı fişten çek. Yan kapağını çıkar. Al eline Elektirikli süpürgeyi kaba pisliği çek. Sonrada kuru mendille diğer kısımları sil.

oguzkhagan said:
Isınmanın sebebi kasanın temiz olmaması mı? Temizlemenin bi püf noktası falan var mı? Özel bişey falan.

Fan tozlanmışsa olabilir tabi. Benim laptopta aynı sorunları yaşadı, temizledim şimdi canavar gibi.

Benim pc de de aynı problem var oyun oynarsam 1saate kapanıyor öyle bir ısınıyorki...Ama sorun kirlilik toz degil kasayı cilaladım resmen ama yinede kapanıyor son bir iki gündür mavi ekran çıkıyor kapanırken sorun nedir ¿

Realist Kupa said:
Benim pc de de aynı problem var oyun oynarsam 1saate kapanıyor öyle bir ısınıyorki...Ama sorun kirlilik toz degil kasayı cilaladım resmen ama yinede kapanıyor son bir iki gündür mavi ekran çıkıyor kapanırken sorun nedir ¿
Mavi ekran HDD sorunu değil mi?

tlgklz said:
Realist Kupa said:
Evet genel olarak hard diskten kaynaklı sorunlardır. Ama hata ekranını görmeden buna karar verilemez.

Ben PC ye ekran kartı ve power değiştirdikten sonra sık sık böyle oluyor.
ekran kartı hd7850, power ise 500w lık. Power kaldırmıyor olabilir mi? Temizledim yine sonuç alamadım. Ah salak kafam, ben bir daha toplama falan yaptırmam, haysiyetsizler nasıl yaptılarsa bilgisayarıma ********.

oguzkhagan said:
ekran kartı hd7850, power ise 500w lık. Power kaldırmıyor olabilir mi? Temizledim yine sonuç alamadım. Ah salak kafam, ben bir daha toplama falan yaptırmam, haysiyetsizler nasıl yaptılarsa bilgisayarıma ********.

güç kaynağın isterse 50000 watt olsun böyle bir ekran kartını çalıştıracak kalitede değilse sorun yaşatır.

Kullandığın ekran kartı minimum 500 wattlık bir oyun güç kaynağı istiyor ve +12v kablosunda en az 21 amperlik besleme yapabilmesi gerekiyor. (ki bunun için zaten bunu çalıştıracak güç kaynaklarına oyun güç kaynağı deniyor)

Bilgisayarında harddisk, işlemci, ses kartı, usb gibi ıvır zıvırları da kullanmayı planlıyorsan (ki bildiğin gibi mecbursun) biraz daha güçlü bir güç kaynağı alman güç kaynağından yana sorun yaşamamanı sağlayacaktır.

http://forum-en.msi.com/faq/article/power-requirements-for-graphics-cards

Senin alman gereke güç kaynağı şu sınıfta bir güç kaynağı olmak zorunda:  http://www.gold.com.tr/cougar-cmx-700-80-bronze-700watt-140mm-sessiz-fan_u

Tahminimce sen böyle iyi bir ekran kartıyla 300 Liralık değil, 150, 200 Liralık dandik bir güç kaynağı kullanıyorsun.

BMW 5.20D alıp eurodizel yerine traktör mazotu koyarsan olmaz anlayacağın.

Kimmer said:
tlgklz said:
Realist Kupa said:
Evet genel olarak hard diskten kaynaklı sorunlardır. Ama hata ekranını görmeden buna karar verilemez.

Tüm yazılanları göremedim ama aklımda physical damage memory gibi kelimeler gördüm bide yanda yüzde doluyodu yüzde yüz olmasından korktum çektim fişi şimdi oyun oynamıyorum internette gezinirken sorun yok :sad:

Realist Kupa said:
Kimmer said:
tlgklz said:
Realist Kupa said:

Tüm yazılanları göremedim ama aklımda physical damage memory gibi kelimeler gördüm bide yanda yüzde doluyodu yüzde yüz olmasından korktum çektim fişi şimdi oyun oynamıyorum internette gezinirken sorun yok :sad:

Senin donanımın birbiriyle uyumsuz galiba. İşlemci diğer bir parça yüzünden çok ısınıyor.

Açıkçası pc eski sadece iki yıl önce babamın laptop almasıyla söz konusu pc yi gold servisinde biraz yeniletip (ekran kartı falan yenilendi sanırım tam bilmiyorum) kullanmaya başladım ama ilk alındığında böyle sorunlar yoktu sonra bi ara harddisk yandı sanırım yaptırdık 1yıl falan oluyor şimdi de yeniden kapanmaya başladı ve bu sefer ilk defa çıkıyor mavi erkan

ancalimon said:
oguzkhagan said:

güç kaynağın isterse 50000 watt olsun böyle bir ekran kartını çalıştıracak kalitede değilse sorun yaşatır.

Kullandığın ekran kartı minimum 500 wattlık bir oyun güç kaynağı istiyor ve +12v kablosunda en az 21 amperlik besleme yapabilmesi gerekiyor. (ki bunun için zaten bunu çalıştıracak güç kaynaklarına oyun güç kaynağı deniyor)

Bilgisayarında harddisk, işlemci, ses kartı, usb gibi ıvır zıvırları da kullanmayı planlıyorsan (ki bildiğin gibi mecbursun) biraz daha güçlü bir güç kaynağı alman güç kaynağından yana sorun yaşamamanı sağlayacaktır.

http://forum-en.msi.com/faq/article/power-requirements-for-graphics-cards

Senin alman gereke güç kaynağı şu sınıfta bir güç kaynağı olmak zorunda:  http://www.gold.com.tr/cougar-cmx-700-80-bronze-700watt-140mm-sessiz-fan_u

Tahminimce sen böyle iyi bir ekran kartıyla 300 Liralık değil, 150, 200 Liralık dandik bir güç kaynağı kullanıyorsun.

BMW 5.20D alıp eurodizel yerine traktör mazotu koyarsan olmaz anlayacağın.

500w lık, ucuz bir power yeter diye düşünmüştüm. Çok sağolun.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom