Patch Streak Söndü Gibi

Kritik vuruş mu yoksa etkisiz mi?

• Total voters
    46
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Ben çok şey beklediğimizi düşünüyorum oyunun yaklaşık bir yıl erken erişimde kaldığı düşünülürken ilk ay için fazla fazla güncelleme gönderdiler. Oyunun çok büyük sorunları var ve gönderdikleri bir sürü güncelleme bunların çoğunu çözemedi. Oyunu ben de oynamayı bıraktım artık ve global olarak da oynayan sayısı baya bir azaldı. Ya ani bir hamleyle özellikle performans ve dengeleme sorunlarını çözen bir güncelleme yayınlarlar ya da Bannerlord global pazardaki etkisini kaybeder aylar boyunca satışları ilk 2 hafta satışlarını yakalayamaz bile
Bu saatten sonra performans sorunlarını çözmeleri hiçbir şekilde bu oyunu kurtaramaz her ne olursa olsun içerik gerekiyor.Bütün herkes oynadı ve sıkıldı tekrardan canlandırmanın yolu sorunları gidermek değil içerik üretmek.Oyunu kusursuz hale getirmeden de içerik çıkarabilirsin bunun sayısız güzel örneği var.İçerikten kastım kalkıp yeni şehirler değil ne biliyim görev çeşitliliği olabilir, yoldaşlara şu kaleyi-şehri savun veya köylere bina dikebilme, diplomasi panelini aktif şekilde kullanabilme gibi çok basit yenilikler oyunu canlandırabilir ama bu saate kadar yatıp yatıp karşımıza, karakter sıçarken yaşanan crash sorunu giderildi gibi bir yama getirirlerse ki bence öyle olacak, artık kimse oynamaz.

Kimse kusura bakmasın oyun cıkalı 24-25 gün olmuş hala crash sorunları var yeni yeni bitiyor optimizasyonun hali ortada zaten ilk başlarda hızlı hızlı getirince böyle çözülmeyeceğini anladılar bu son patch ile çözülmezse sorunlar durum kötüye gider hepten bence görücez

14 dakika önce steamdb güncelleme verisi değişti 4 gün sonra yeni bir patch gelmesi olası. Ekibi genişletsinler bir çözüm önerisi değil ayrıca. Şuan tüm dünyada corona sebebi ile ciddi sıkıntılar var. Yeni elemanlara amacı istenileni ve yakalanmak istenen sonucu anlatıp aktarmak uzun bir süreç.
Evet herkes istiyor oyun EA değil de tam sürüm çıksaydı patch bile gelmeden oynanabilecek son halinde kavuşsaydık vs ama olmadı. 1 yıllık döneme yayılan bir geliştirmeyi bizlere açmayı tercih ettiler. Anlıyorum 8 yıl bekledik artık kırbaçlamak istiyorsunuz ama zirveye az kaldı. 8 yılın yanında 1 ay nedir ki ?

Kimse kusura bakmasın oyun cıkalı 24-25 gün olmuş hala crash sorunları var yeni yeni bitiyor optimizasyonun hali ortada zaten ilk başlarda hızlı hızlı getirince böyle çözülmeyeceğini anladılar bu son patch ile çözülmezse sorunlar durum kötüye gider hepten bence görücez
Alakası yok ilk başta ki gelen güncellemeler anlık sorunları çözmek için yapılan hotfix adlı planlı güncellemelerdi. Kendileri belirtti arttık kapsamlı güncellemelere odaklanacaklarını. Fakat yine de oyunun içeriği oldukça boş. Diyaloglar berbat, yapay zeka, optimizasyon zaten bilindiği gibi. Ayda 1-2 tane dişe dokunur büyüklükte güncelleme getirip yeni içerikler eklerlerse planlandığı gibi 1 yıldı oyun adam olur ama oyuncular için çok sıkıcı bir süreç olur.

14 dakika önce steamdb güncelleme verisi değişti 4 gün sonra yeni bir patch gelmesi olası. Ekibi genişletsinler bir çözüm önerisi değil ayrıca. Şuan tüm dünyada corona sebebi ile ciddi sıkıntılar var. Yeni elemanlara amacı istenileni ve yakalanmak istenen sonucu anlatıp aktarmak uzun bir süreç.
Evet herkes istiyor oyun EA değil de tam sürüm çıksaydı patch bile gelmeden oynanabilecek son halinde kavuşsaydık vs ama olmadı. 1 yıllık döneme yayılan bir geliştirmeyi bizlere açmayı tercih ettiler. Anlıyorum 8 yıl bekledik artık kırbaçlamak istiyorsunuz ama zirveye az kaldı. 8 yılın yanında 1 ay nedir ki ?
1 ay çok optimist bir yaklaşım ben kafadan 6 ayı var diyorum.

Oyunu neden erken erişime açtılar acaba ? 1 sene daha bekleyip de tüm hatalardan arındırdıktan sonra açabilirlerdi.

Hepinize genel cevap olarak düşüncem içimizdeki oyuna olan bağlılığı körükleyecek tek şey güncellemeler olacak.Oyun tamamı ile eksik bir oyun.Tatmin edici güncelleme gelmeyip arayı böyle hep uzun tutarlarsa gelen güncellemeleri de umursamamaya başlayabiliriz.''Beta testing community'' yi ayakta tutmak istiyorlarsa oyunu soğutmamaları gerekli.Biz sadece dediğiniz gibi performans bug etc ile yetinemeyiz.Daha 21 gün falan oldu ama sıkıldık yani.İçeriksiz bir heyecan sağlamamaya başladı artık güncellemeler.

Oyunu neden erken erişime açtılar acaba ? 1 sene daha bekleyip de tüm hatalardan arındırdıktan sonra açabilirlerdi.
Muhtemelen insanların oyuna alışmaları ve bu süreçte geri bildirimlerle oyunu daha hızlı geliştirebilmek için. Yani bence şu an oynadığımız şey full sürümün 1/3'ü falandır diye düşünüyorum ben. Bir çok özellik eksik ve eklenecek. Modlardan bahsetmiyorum bile. Warband'da bile ne modlar vardı, şimdi karşımızda 1 ayda daha mod kiti vesaire yokken ne modlar var. İlerisini siz düşünün. Her türlü olumsuz düşünceye rağmen Bannerlord, bi önceki oyun Warband'dan da uzun ömürlü olacak.

Oyun içerikli büyük patchler beklememek lazım şu anlık,oyunun daha stabil hale gelmesi adına crash ve optimizasyon problemleri üstünde ağırlıklı çalışılıyor.Bu problemler çözüldüğünden sonra,onun için çalışacaklardır.

Oyun içerikli büyük patchler beklememek lazım şu anlık,oyunun daha stabil hale gelmesi adına crash ve optimizasyon problemleri üstünde ağırlıklı çalışılıyor.Bu problemler çözüldüğünden sonra,onun için çalışacaklardır.
Dediğin şeyleri buradaki herkes biliyor zaten knk.Aynı şeyi söylemekten ve duymaktan baydık.Bizim de bi sabrımız var en azından dediğin konularda ileriye yeterince gidebilsinler.1 sene erken erişimde kalıcak diyorlar ama 21 günü gitti bile 1 senenin. Bizi ümitlendirecek bir şey göremedik hala.Zaten hiçbir feedbacklere dönmüyorlar.

21 güne değer birşey görebildik mi eğer dürüst olacaksak hayır diyebilirim.21 gün az bir süre değil.Düşünsene her 21 günde anca bu kadar gelişebiliyor oyun.Kafayı yersin :grin:

Erken erişimde olan diğer oyunlara bakarsak major updateler genelde 2 ayda 1 gibi geliyor. Şu sıralar büyük patch beklemeyin hele oyunun çıkışından beri daha 1 ay bile geçmemişken.

Erken erişimde olan diğer oyunlara bakarsak major updateler genelde 2 ayda 1 gibi geliyor. Şu sıralar büyük patch beklemeyin hele oyunun çıkışından beri daha 1 ay bile geçmemişken.
Roadmap vs olmadığı için senin dediklerini dikkate alamıyorum.Sadece gördüklerimize göre konuşuyoruz.Ve bunlar oyunun gelişim hızıyla alakalı bir ümit vermiyor.Ayrıca oyunu güncelleme stilleri neyi yapabildiyseler ekleyip test etmek gibi.Biriktirip topluca sunmuyorlar önümüze. Bu 21 günü baz alırsak kayda değer bir şey göremedik.Göreceğiz mi onu da bilmiyoruz.Biz beta tester'lar gerektiğince ilgi görmüyor.

Last edited:
Her güncelleme hakkında konu açtığım akşam gerçekten güncelleme geliyor :grin: Totem galiba xD
Haftada bir kere geliyor gibi. Geçen hafta Cuma b1.2.0 geldi. Ondan önce cumartesi 1.1.0 gelmişti. Bugün de b1.3.0.

1.3.0 boyutu 2.6 GB.

1.3.0'ı deneyecekler buraya performansını yazarsa seviniriz.Hani geçen güncellemeye göre artmış mı yoksa aynı mı diye :grin:

Back
Top Bottom