Oyunun Ana Görevi?

Users who are viewing this thread

Görevle hiç ilgilenmedim ve çıktığından bu yana neler eklendi yol olarak.Görevleri sırasıyla yazan bir konu veya video olduğunu bilen var mı? Ana görev yapasım geldi :smile:

Ana görev için o kadar şey etme derim ama illa görev için oynamak istiyorsan tam sürümü bekle, belki baya ilgi çekici bir hal alır ve yan görevlerle dadundan yenmez hale gelir ?

Ana görev normalde hiç umrumda olmaz ama bu oyuna çok daha iyisi yakışır gibi. Ne kadar zor , ne kadar mümkün bilmiyorum ama neretzes budalalığı ve imparatorluğu birleştir gibi görevler çok uzun soluklu bence. Kısa kısa genel değil de daha özel macera dolu 20-25 görev olsa mükemmel olabilirdi. Mesela kaçan birini şehirde kovalama , şehir içinde haydutlarla çatışma (şu anki ufak bir alanda ama komple şehir içerisinde her sokakta 200 civarı adamın kapıştığını hayal edin) gibi şehir/köy içerisinde vakit harcayabileceğimiz tipte görevler olabilirdi. Hala umudum var , oyun resmen tam sürüme çıkmış değil zaten , belki yapabilirler.

Az önce Facebook grubunda gördüm , cidden aynu mapte ama warband ile bağlı değil oyun , yani bazı şeyler warband'a referans verebilir. Mesela bir görev sallıyorum , görevde mapte Rodokların olması gerekwn bir yere gitmemiz gerekir , sonra oraya gittiğimizde rodoklar vs svadyalılar gibisinden büyük iki birliği savaşırken buluruz (warbandda öyle bir mevzu vardı ama unuttum) ve o savaşı orada yaşarız.

Edit: Veya Sturgiya'nın Nord ve Vaegir olarak bölünmesini yaşayabiliriz / Vlandiya'nın da Rodok ve Svadya olarak bölündüğü bir iç savaşı yaşayabiliriz.

Veya cihat ve Haçlılar modu gibi campaign başlamadan önce pendriac savaşını simüle olarak oynarız ve savaş bittikten sonra karakter oluşturup kendi karakterimizle o savaşla ilgili bilgi toplarız ,ama o savaşı da biliriz yani. Birsürü fikir var ama birşeyi üretmek kolay değil tabiki. Bu kadar mühendis var firmada , bizden daha iyi fikirleri vardır ama yazılım bu , buglar çıktıkça eli kolu bağlıyor işte.

Ana görev normalde hiç umrumda olmaz ama bu oyuna çok daha iyisi yakışır gibi. Ne kadar zor , ne kadar mümkün bilmiyorum ama neretzes budalalığı ve imparatorluğu birleştir gibi görevler çok uzun soluklu bence. Kısa kısa genel değil de daha özel macera dolu 20-25 görev olsa mükemmel olabilirdi. Mesela kaçan birini şehirde kovalama , şehir içinde haydutlarla çatışma (şu anki ufak bir alanda ama komple şehir içerisinde her sokakta 200 civarı adamın kapıştığını hayal edin) gibi şehir/köy içerisinde vakit harcayabileceğimiz tipte görevler olabilirdi. Hala umudum var , oyun resmen tam sürüme çıkmış değil zaten , belki yapabilirler.

Az önce Facebook grubunda gördüm , cidden aynu mapte ama warband ile bağlı değil oyun , yani bazı şeyler warband'a referans verebilir. Mesela bir görev sallıyorum , görevde mapte Rodokların olması gerekwn bir yere gitmemiz gerekir , sonra oraya gittiğimizde rodoklar vs svadyalılar gibisinden büyük iki birliği savaşırken buluruz (warbandda öyle bir mevzu vardı ama unuttum) ve o savaşı orada yaşarız.

Edit: Veya Sturgiya'nın Nord ve Vaegir olarak bölünmesini yaşayabiliriz / Vlandiya'nın da Rodok ve Svadya olarak bölündüğü bir iç savaşı yaşayabiliriz.

Veya cihat ve Haçlılar modu gibi campaign başlamadan önce pendriac savaşını simüle olarak oynarız ve savaş bittikten sonra karakter oluşturup kendi karakterimizle o savaşla ilgili bilgi toplarız ,ama o savaşı da biliriz yani. Birsürü fikir var ama birşeyi üretmek kolay değil tabiki. Bu kadar mühendis var firmada , bizden daha iyi fikirleri vardır ama yazılım bu , buglar çıktıkça eli kolu bağlıyor işte.
Kesinlikle katılıyorum.

oyunun stabil versiyonu 1.5.9 olduktan sonra bir daha asla campaign mode oynamam. Yok ejderiya'ymış, yok sancakmış, bunu alan kalradya hükümdarı olmaya adaymış peh! Oyunu masala döndürüyor ana görev. Yan görevler ise gayet hoş, sayısı arttıkça oyuna zevk katacaktır. Hâlâ suçluluk arttıran görevleri mantıklı bulmuyorum ama. İlişki kazanmak için suç işleyip bir başkasıyla ilişki kaybetmek olayı sinir bozucu.

oyunun stabil versiyonu 1.5.9 olduktan sonra bir daha asla campaign mode oynamam. Yok ejderiya'ymış, yok sancakmış, bunu alan kalradya hükümdarı olmaya adaymış peh! Oyunu masala döndürüyor ana görev.
Bir isim bir şan bile vermiyor.İmparatorluğun 3/2'sini el geçirmen lazımmış tamam yapayım uzun sürelerde ama bana birşeyler versin isim versin yahu.İmparatorluğun koruyucusu ünvanı gibi gibi.Finalde hala A klanının üyesi yazarsa nasıl olacak o iş :grin: Klan liderini bile hakedemiyoruz sanırım üzücü...

Bir isim bir şan bile vermiyor.İmparatorluğun 3/2'sini el geçirmen lazımmış tamam yapayım uzun sürelerde ama bana birşeyler versin isim versin yahu.İmparatorluğun koruyucusu ünvanı gibi gibi.Finalde hala A klanının üyesi yazarsa nasıl olacak o iş :grin: Klan liderini bile hakedemiyoruz sanırım üzücü...
Ana görev falan bu oyunda hikaye.. İyi eğlenceler beyim :smile:

Oyunun Ana görev ve sandbox olarak iki ye ayrılması en doğrusu senaryo bir kaç kez aynı tadı verir. Wfas da senaryoları ilk kez yaparken aşırı zevk alırdım ama sonrasında save i açıp direk hile ile bitirmeye başladım. Görevlerin en büyük sorunu her seviyede aynı ve olmazsa da olur olmaları. Her klan tier ın da görevler değişe bilir mesela, her seferinde farklı hitabetler hem bizim açımızdan hem bize hitab edecekler açısından. İlk zamanlar Lordların korumaları ile görüşsek sonrasın da kendileri bizi gördüklerin de hem kendi tepkileri hemde bizim hitabetimiz değişse mükemmel olur. Basit ve çok güzel ayrıntılar. Daha açardım ama...

Oyunun Ana görev ve sandbox olarak iki ye ayrılması en doğrusu senaryo bir kaç kez aynı tadı verir. Wfas da senaryoları ilk kez yaparken aşırı zevk alırdım ama sonrasında save i açıp direk hile ile bitirmeye başladım. Görevlerin en büyük sorunu her seviyede aynı ve olmazsa da olur olmaları. Her klan tier ın da görevler değişe bilir mesela, her seferinde farklı hitabetler hem bizim açımızdan hem bize hitab edecekler açısından. İlk zamanlar Lordların korumaları ile görüşsek sonrasın da kendileri bizi gördüklerin de hem kendi tepkileri hemde bizim hitabetimiz değişse mükemmel olur. Basit ve çok güzel ayrıntılar. Daha açardım ama...
Modların yapacağından eminim bunları zaten dostum.

Hâlâ suçluluk arttıran görevleri mantıklı bulmuyorum ama. İlişki kazanmak için suç işleyip bir başkasıyla ilişki kaybetmek olayı sinir bozucu.
O görevleri ben de pek yapmak istemiyorum, yaparsam da sırf elit birlik veriyor diye yapıyorum. "Onunla ilişkim artsın da gerisi umurumda değil" düşüncesi oluyor.

Mod u tercih etmek istemezdim ama başka seçenek kalmazsa maalesef...
NcNroj.jpg

şu "Ejdarha Sancağı" muhabbeti oynanışı etkilese; askere ve krallığa klan alımını kolaylaştırma, haritadaki karakterimize özel sancak, ele geçirdiğimiz şehirlerde sancaktan dolayı sadakat artışı, imparatorluğu yıkılması veya yeniden kurulması konusunda verdiğimiz karara göre diğer krallıkların bizimle ilişkilerinin değişmesi (imparatorluğu yeniden kurmak konusunda imparatorluk lordlarının desteklemesi ve diğerleriyle sürekli bir savaşa girmemiz veya tam tersi) gibi oynanışı etkileyecek şeyler eklenmediği sürece (ki bunlar herkesin 2dk içinde düşünebileceği şeyler) campaign oynamak bence zaman kaybı.

u "Ejdarha Sancağı" muhabbeti oynanışı etkilese; askere ve krallığa klan alımını kolaylaştırma, haritadaki karakterimize özel sancak, ele geçirdiğimiz şehirlerde sancaktan dolayı sadakat artışı, imparatorluğu yıkılması veya yeniden kurulması konusunda verdiğimiz karara göre diğer krallıkların bizimle ilişkilerinin değişmesi (imparatorluğu yeniden kurmak konusunda imparatorluk lordlarının desteklemesi ve diğerleriyle sürekli bir savaşa girmemiz veya tam tersi) gibi oynanışı etkileyecek şeyler eklenmediği sürece (ki bunlar herkesin 2dk içinde düşünebileceği şeyler) campaign oynamak bence zaman kaybı.
Kesinlikle katılıyorum dostum.Ünvan ismi vs. dediklerinle hepsi lazım ki hikaye bağlasın kendine yoksa hepsini yapıcam sonra bir bakıcam karaktere hala A klanının ÜYESİ.

Back
Top Bottom