Oyunu Kutulu Aldım Ama Yükleyemiyorum, Yardım Eder Misiniz? [ÇÖZÜLDÜ]

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Degurechaff

Grandmaster Knight
Herkese merhabalar, bir arkadaşa bir oyun olsa keşke atıma binsem diyar diyar dolaşsam askerlerim olsa ve savaşlar yapsam, kaleler ele geçirsem vs anlatıyordum. Barış, zaten öyle bir oyun var, Mount And Blade Warband dedi! Koştur koştur D&R'a gittim ve eve daha şimdi geldim, Warband'ı kutulu satın aldım D&R'dan ama nasıl yüklerim ve oynarım hiçbir fikrim yok, lütfen yardım edin bana. Oyunun hikaye modunu oynamıştım zaten arkadaş sayesinde ama multiplayer kısmını oynamak istiyorum şu anda. Kutudan çıkan rehberi okudum ama anlayamadım, birkaç sorum var.

1) Anladığım kadarıyla DVD'yi takıp yükledikten sonra serial girmemi istiyecek oyun ve bende oyunun kitapçığının üstündeki XXXXX-XXXXX-XXXXX şeklindeki kodu giricem, değil mi?

2) Multiplayer oynayabilmek için Steam mi kullanmam gerekiyor? Bilgisayarıma Steam'i yükledikten sonra bu seriali mi giricem? Steam'den mi oyuna giriş yapmam gerekicek artık?

3) En son güncellemeyi oyunuma nasıl yükleyebilirim?

4) Forumda biraz dolaştım ve sanırım oyunumun orijinal olduğunun forumda da tanınması için forumdaki hesabıma serialimi girmem gerekiyor, değil mi?

Merhabalar sizin almış olduğunuz kutulu oyunu bilgisayara takıp yüklediğiniz zaman zaten kendisi steam'i yükle diyecektir.Steam'i bir oyun dosyası veya iletişim aracı olarak görebilirsiniz.Öncelikle seriali steam'deki +add game butonundan ekleyebilir ve daha sonra steam aracığıyla indirebilirsiniz.En son güncelleştirmeyi zaten kendisi otomatik olarak yapacaktır.Ayrıca dilerseniz taleworlds.com adresindeki sağ taraftaki profil sayfasından aktive edip steamsiz indirebilirsiniz.Multiplayer oynamak için ise steam'in yükü ve aktif olması gerekiyor.

Tamam, o zaman ben şimdi kutudan çıkan DVD ile oyunu yüklüyorum ve sonrasında da Steam'i yükleyip ardından oyunu Steam'e tanıtıyorum. Yardımınız için teşekkür ederim, bir hata yapıp serialimi kaybetmekten korktuğumdan biraz heyecanlı davranıyorum, oyunu bulmak içinde 3 tane D&R dolaşınca biraz evhamlı oldum. Umarım bir sorun yaşamam, teşekkür ederim.

Serial en fazla %0,001 ihtimalle steam hesabın çalınıp alınır.Zaten 1 oyun içinde kimse hesap çalmaz.Ayrıca steam'in kendi güvenlik sistemi olduğundan baya zor.Bir de steam zaten serialleri steam'e kayıt eder.

Bilgisayarıma Steam kurdum ve Steam'e serialimi girdim, sonra Steam üzerinden bilgisayarımdaki Steam klasörüne indirildi oyun. Demin multiplayer oynamayı denedim ve çalışıyor.

1)Versiyon 1.154 gözüküyor. Son versiyon bu mudur? Yani oyunum güncel mi?
2) Forumu kullanmaya devam edicem, bu forumdaki M.BARIS hesabıma oyunumun serialini gireyim mi?

Bu iki sorumada cevap alırsam hepinize teşekkür ederek konumu kilitleyebiliriz.

M.BARIS said:
Bilgisayarıma Steam kurdum ve Steam'e serialimi girdim, sonra Steam üzerinden bilgisayarımdaki Steam klasörüne indirildi oyun. Demin multiplayer oynamayı denedim ve çalışıyor.

1)Versiyon 1.154 gözüküyor. Son versiyon bu mudur? Yani oyunum güncel mi?
2) Forumu kullanmaya devam edicem, bu forumdaki M.BARIS hesabıma oyunumun serialini gireyim mi?

Bu iki sorumada cevap alırsam hepinize teşekkür ederek konumu kilitleyebiliriz.

1-) Evet son versiyon o.
2-) Sen bilirsin, girsen forumda isminin altında o oyuna sahip olduğunu gösteren bir rozet çıkar, ayrıca steam kullanmadan oynamak istersen direk indirebilirsin. Ama steam'e girdiğin cd-keyi girmeyeceksin. Steam'da kütüphaneye tıkla sol tarafda warband olacak ona tıkladıktan sonra sağ tarafta bağlantılar bölümü var ordan cd anahtarın'a tıkladıktan sonra gelen cd key-i gireceksin o kısıma.

Tamamdır, dediğin şekilde ekledim oyunu buradaki hesabıma. O zaman her şey tamamdır. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.  :smile:

Edit: Sorunum çözüldüğüne göre konu başlığında ÇÖZÜLDÜ şeklinde belirttim ve konumu kilitliyorum.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom