Oyundaki İhanet Mekaniği Hakkında

Users who are viewing this thread

STR Kaos

Recruit
Arkadaşlar Merhabalar.

Güney imparatorluğuna katıldım ve ejderha sancağını rhagaea'ya sundum. ( rhagea'yı seçmemin sebebi, oyuna göre rhagaea'nın en zeki kraliçe olması )
ejderha sancağını bir krala sunmamın sebebi ise, kral o krallık işlerini hallederken bende lorların peşinden koşabileyim. ( Tywin Lannister misali ) böylece oyun daha hızlı bitecek tabi ki. ( hayaller )

şimdi oyunda size düşman olan lordlar veya yandaşlar var. bunları kendi krallığınıza katıp toprak verdiğinizde size ihanet edip bütün topraklarınızı kaybedebiliyorsunuz. bu gayet normal zira adam size düşman.

ben bunun önüne geçmek için; rhagaea'nın dostlarının hepsini tek tek inceledim ve dost olan klan liderlerlini veya klanında rhagaea'ya dost olan vasal barındıran klanları güney imparatorluğuna katmaya çalıştım.


mesela yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi rhagaea'nın banu habbab klanından bir dostu var. ben bu klanı güney imparatorluğuna kattım ve bu klana toprak verilmesini sağladım.

şimdi buraya kadar bir sorun yok. fakat sorun buradan sona başlıyor; buna rağmen hala klan hala ihanet ediyor.


aserayı bitirmek için bütün yerleşkelerini almam lazım fakat şehirleri alıp aseray lordlarına değilde impratorluk lordlarına verince şehirde isyan çıkıyor ve ben oyundan zevk almak istediğim için bunun olmasını istemiyorum. bundan dolayıda aseray vasallarına vermek istiyorum.

klanında dost bulunan kişiler bile rhagaea'ya ihanet ediyorsa biz kimi vasal olarak yanımıza alacağız ? kimlere toprak vereceğiz? yada sürekli isyanlarla ve ihanetlerle mi boğuşacağız ?

şöyle diyebilirsiniz; iyi ama rhagaea klan lideriyle dost değil. bundan dolayı da sana ihanet etmesi gayet normal.

bakın aslında bu mantık doğru fakat oyun bu mekanikte olduğu zaman ( içinde rhagaea'ya dost olan klanlar bile rhagaea'ya ihanet edince ) rhagaea'ya dost olan klan liderlerine yöneliyorsunuz fakat sorunda orada başlıyor; hem aseray medeniyeti olup hemde klan lideri olan ve rhageaya dost olan 1 tane aseray lordu var. ben o lordu alsam bile bilmem kaç tane aseray şehrini o klanın üstüne yapamam.

bu mekaniğin değişmesi lazım. yada doğrusunu bilen varsa lütfen yazsın.

yada bize ihanet etmeyen lordlar hangileri bilen var mı? benim gözlemlediğim kadarıyla onurlu kişiler zor ihanet ediyor ama onlarında hepsi de krallarına zaten dost yada rhagea'ya düşmanlar. işin içinden çıkamıyorum.

Not; bu mekanik kuzaitlerde işe yaradı fakat aseraylılarda işe yaramadı.
 
Last edited:
Back
Top Bottom