Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

Users who are viewing this thread

Kendi krallığımı kurdum ve 4 şehrim 3-4 kalem var. Bütün etkenlerin uygun olmasına rağmen krallığıma hiç lord katılmak istemiyordu sebebi bütün o şehir ve kaleleri kendi üzerime almamdanmış sanırım. Yani boşta toprak olmadığından. Bazı topraklarımı yönetmekten nasıl vazgeçebilirim? Hileli ve dosyalarla oynamalı çözüm önerseniz de olur.
aga hileli hiç bilmiyorum ama taktik veriyim kaledeki bütün askerleri al birileri o kaleyi kuşatır onlar kaleyi ele geçirince sende tekrar ele geçir zaten birisi kaleyi ele geçirdiği zaman acemi askerler koyuyor neredeyse hiç asker kaybetmeden geri alırsın

bir sorum var cevabını biliyor musun;
kız olarak başladım değişiklik olsun diye ve değişiklik olsun diye suno leydisi isollaya bağlılık yemini yaptım bir kale ele geçirdim ve kendime verdim bölgeden yurttaş ata diye bir seçenek gelmedi napacam :grin: (not kaleyi ele geçirdikten sonra oyun içinde 5 6 gün falan oldu yada daha fazla)

test etmek amacıyla yeni oyun açtım karakteri kız yaptım 1 kale ele geçirdim (kimseye bağlı olmadan) direk bölgeden yurttaş ata seçeneği çıkmıştı yani isolla ile yeminimi bozsam düzelecek ama onu yapınca tamamen oyundan gidiyor geri gelmiyor diye hatırlıyorum yani bir çözüm var mı?
MODUN ADI : Diplomacy 4.litdum

ek olarak ekleyim unutmuşum suno leydisi isolla svadya krallığın asıl hükümdarı ama taç şuan kral harlaus da. benim görevim kral harlausu indirip suno leydisi isollayı başa geçirmek yani şuan ki krallığım svadya asileri isollayı başa geçirmeye çalışıyorum normal derebey gibi değil yani anlamışsınızdır :grin:

Last edited:
Merhabalar, warbandın anno domini 1257 modunda (muhtemelen warbandada aynı hatırlamıyorum) krallığımı kurduktan sonra başkandan (eşim) başka bir krallığa elçi gönderme kısmında 2 bilmediğim yer var bunları açıklar mısınız?
1-İyi dileklerimi ilettiğimi, bir kral olarak
2-İyi dileklerimi ilettiğimi, bir kraldan ötekine
Bunlardan birini gönderdiğimde hangisi hatırlamıyorum onun derebeyi olacağıma söz vermişim. Çok saçma hatta olmadık diye savaşa girdik
Son olarak başkandan bir krallığa hediye gönderme kısmında balık veya bal diyor balık gönderdim altınorduya fakat bir şey olmadı ne olması gerekiyordu tahminen

Arkadaşlar oyunu steamden aldım dosya konumuna giriyom modules diyom native çıkıyor sadece bu kurduğum modu nasıl bulucam (Ottoman Scenerio v2.5) müzikleri değişicem
Sen o modu nasıl kurdun da? Modu attığın yer şu an baktığın yer değil mi?

bir sorum var cevabını biliyor musun;
kız olarak başladım değişiklik olsun diye ve değişiklik olsun diye suno leydisi isollaya bağlılık yemini yaptım bir kale ele geçirdim ve kendime verdim bölgeden yurttaş ata diye bir seçenek gelmedi napacam :grin: (not kaleyi ele geçirdikten sonra oyun içinde 5 6 gün falan oldu yada daha fazla)

test etmek amacıyla yeni oyun açtım karakteri kız yaptım 1 kale ele geçirdim (kimseye bağlı olmadan) direk bölgeden yurttaş ata seçeneği çıkmıştı yani isolla ile yeminimi bozsam düzelecek ama onu yapınca tamamen oyundan gidiyor geri gelmiyor diye hatırlıyorum yani bir çözüm var mı?
MODUN ADI : Diplomacy 4.litdum

ek olarak ekleyim unutmuşum suno leydisi isolla svadya krallığın asıl hükümdarı ama taç şuan kral harlaus da. benim görevim kral harlausu indirip suno leydisi isollayı başa geçirmek yani şuan ki krallığım svadya asileri isollayı başa geçirmeye çalışıyorum normal derebey gibi değil yani anlamışsınızdır :grin:
Şöyle ki Suno Leydisi Isolla'ya bağlılık yemini etmişsin yani şöyle açıklayayım; Sen gidip Kral Ragnar, Sancar Han, Kral Harlaus'a ettiğin yeminlerin aynı mantığı. Yani derebeyi(vassalı) olmuş bulunmaktasın. Suno Leydisi Isolla Svadya Krallığının hükümdarı olarak sayıyor kendini ama tahtının işgal ettiğini beyan etmekte eğer yardım edeceğim ve senin adına yemin ediyorum dersen onun vassalı(derebeyi) olursun(Kont Klargus, Emir Atis gibi bi krallığa bağlı olursun).

Kimseye bağlı olmadan bir yeri fethedersen de kendini kendinin kralı yani tek tabanca Kalradya diyarını fethetmeye çalışırsın. Yani 6 krallıktan bağımsız olarak 7. krallık kurarsın. Tecrübeliysen ve oyunu biliyorsan belki imparatorluk bile yapabilir Steam Başarısını(The Golden Throne adlı başarım.) kazanabilirsin !

Kendi krallığımı kurdum ve 4 şehrim 3-4 kalem var. Bütün etkenlerin uygun olmasına rağmen krallığıma hiç lord katılmak istemiyordu sebebi bütün o şehir ve kaleleri kendi üzerime almamdanmış sanırım. Yani boşta toprak olmadığından. Bazı topraklarımı yönetmekten nasıl vazgeçebilirim? Hileli ve dosyalarla oynamalı çözüm önerseniz de olur.
Ona bağlı olabilir fakat idare hakkına da bağlıdır. 'İdare Hakkı' denilen şeyi şöyle alıntı yaparak açıklayayım;
İdare Hakkı kendi ülkeni kurduğun zaman işe yaramaya başlayan bir kavramdır .

Eğer İdare Hakkın yüksek olursa derebeyleri seni gerçek bir kral olarak görmeye başlar ve senin yanına daha kolay katılırlar . Eğer idarehakkın olmazsa/az olursa diğer krallıklar seni bir gürültücü/haydut gibi görürler , derebeyleri sana katılmazlar ve diğer kralıklar sana daha kolay savaş açarlar. Aynı zamanda başka krallığın derebeyleri ile konuştuğun zamanda konuşma esnasında sana saygı göstermezler . Krallık kurmadan önce idare hakkı toplamayı unutma . idare Hakkının sınırı 99 'dur . Daha fazla yükselmez .

İdare hakkını arttırmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz :

1-) Yoldaşlarını seni kral olarak tanıtmaları için göndermek. (Derebey olmanız bir şey fark etmez gönderebilirsiniz.)
2-) Barış Yapmak (Tam emin değilim ancak bunun için kazanan taraf da olmak gerek galiba . Ve yine derebey olmanız bir şey fark etmez.)
3-) Evlenmek .
4-) Başkentinizin içinizdeki Bakana 'Bir elçi göndermek istiyorum' seçeneğine bastıktan sonra sallıyorum Nord Krallığı na basın ondan sonrasında 'İyi niyetlerimi ...' gibi bir seçenek çıkacak (3 nokta o satırı tam hatırlayamadığım için) eğer sizi hükümdar görüyorlarsa idare hakkı kazanırsınız.

Eğer üstteki 4 maddeyi yaparsanız İdare Hakkı kazanırsınız ve sizi Haydut/Gürültücü olarak görmez ve size bağlılıklarını sunar ve tüm Kalradya'yı isimlendirdiğiniz krallığa ait kılabilirsiniz !

NOT!!!!!!;
Bu arada derebeylerine toprak vermezseniz ilişkiniz düşer 1 köy olsa bile verin :smile:

oyunda bi konuya kafam takıldı şimdi bu kergit kargıcıları baltalı mızrak mıdır aybalta mıdır o tarz bi çift elli bir silah kullanıyor ancak at üzerinde iki eliyle tutarak bu silahı savuruyorlar fakat oyunda böyle bir mekanik ben görmedim çünkü çift elli silahlar at üzerindeyken tek elli olarak kullanılıyor peki bunlar nasıl iki eliyle tutarak savuruyolar? npclere özel bişeymi

oyunda bi konuya kafam takıldı şimdi bu kergit kargıcıları baltalı mızrak mıdır aybalta mıdır o tarz bi çift elli bir silah kullanıyor ancak at üzerinde iki eliyle tutarak bu silahı savuruyorlar fakat oyunda böyle bir mekanik ben görmedim çünkü çift elli silahlar at üzerindeyken tek elli olarak kullanılıyor peki bunlar nasıl iki eliyle tutarak savuruyolar? npclere özel bişeymi

Kergit kargıcıları çift elli balta kullanmıyor. Çift elli pala(gönderli) kullanıyorlar.

Kergit kargıcıları çift elli balta kullanmıyor. Çift elli pala(gönderli) kullanıyorlar.

evet buldum itemin adı uzun saplı pala olarak geçiyormuş ve gönderli türde olmasına rağmen çift elli ve savurmalı olarak kullanılıyor halbuki gönderli silahlar genelde saplamaya yönelik oluyordu

evet buldum itemin adı uzun saplı pala olarak geçiyormuş ve gönderli türde olmasına rağmen çift elli ve savurmalı olarak kullanılıyor halbuki gönderli silahlar genelde saplamaya yönelik oluyordu

Nordların ve veagirlerin kullandığı bazı baltalarda gönderli silah olarak geçiyor

savaşılan lordları esir almak yerine serbest bırakırarak ilişki yükseltirsek onun bizim köylerimizi yağmalamasının önüne geçmiş oluyor muyuz? çünkü yapay zekanın öyle bir ayarı var ki düşman birçok köyü geçip illa gelip en uzaktaki benim köylerimi yağmalıyor.

Beyler bir sorunum var. diplomacy 4.litdum modunu oynuyorum ve kendi krallığım var. köylerime girince 25000 civarı haydut basmış bulunuyor. köye girince de oyun kasıyor ve atıyor. ilk önce tek bir köyüm bu haldeydi sonrasında ise ikinci köyümü de bastılar. Bu konuda bir fikriniz varsa benimle lütfen paylaşır mısınız ?

Beyler bir sorunum var. diplomacy 4.litdum modunu oynuyorum ve kendi krallığım var. köylerime girince 25000 civarı haydut basmış bulunuyor. köye girince de oyun kasıyor ve atıyor. ilk önce tek bir köyüm bu haldeydi sonrasında ise ikinci köyümü de bastılar. Bu konuda bir fikriniz varsa benimle lütfen paylaşır mısınız ?
Muhtemelen hileyle seviyeni 2000 küsürlere çıkarmışsın. Haydut sayıları vb. seviyeye oranla artıyor diye biliyorum. Tek çözüm hilesiz oynamak.

Nerden baksan 9 senedir var bu çözüm
Bu çözümü başka yerde gören varsa söyleyebilir mi? Ben eskiden böyle yapardım ama bir yerden mi gördüm hatırlamıyorum. Hatırladığım kadarıyla kendim bulmuştum ama siz başka yerde gördüyseniz söyleyebilirsiniz. Kendim bulduysam telif haklarını alacağım :smile:

Oyunda haydut sayısı sizin karakter tecrübesine göre ayarlanıyor. Demek ki hile yapmışsınız.

Çözüm hilesiz oynamak.

Eğer ben ille de hileli oynamak istiyorum diyorsanız çözüm: Karakterinizin yeteneklerini yine fulleyin sonra karakter ekranında sol alttaki İstatistikler seçeneğine tıkla ve Karakteri İhraç Et seçeneğine bas. Sonra oyunu alta alıp Belgeler>Mount&Blade Warband>Characters yoluna gidin. karakterinizin adını bulun. Sonra oradaki karakterinizin adındaki not defterini açın. Burada karakterinizin bütün özellikleri görünür. xp yazan sayıyı göz kararı olarak düşürerek yeniden oyuna dönüp yeniden sol aşağıdaki Karakter İthal Et'a tıklayın. Level ortalama 40-60 civarı bence idealdir. Eğer level 100'den fazlaysa oyunu yine aşağı alın ve xp sayıyı düşürün. level az ise xp sayısını yükselterek karakterinizin level'ı ortalama 40-70 civarı falan ayarlayın (bu benim fikrim başka fikri olan söyleyebilir).

Bu arada istersen yine aynı karakterin adı yazan not defterinden para hilesi de yapabilirsin. Oradaki xp'nin bir altındaki money senin para miktarın. Bunu artırarak para hilesi yapabilirsin.
Kardeşim teşekkür ederim. bu karakter ithal ve ihraç etme mantığını biliyordum. sorunun kaynağının level olduğunu bilmiyordum. teşekkür ederim.

Back
Top Bottom