Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

Users who are viewing this thread

Felix said:
1-  şehrin veya köyün etrafındaki tüm haydutları temizlemeye çalış, haydut sığınakları falan varsa yok et. Kervanlarına saldırırlarsa ticaret düşer, ardından refah seviyesi de. O yüzden olabildiğince kervanları korumaya çalış.

2- Bir lorda toprak verdiğinde diğer lordlarla ilişkin düşer, düzenli olarak 1er 2şer toprak dağıtımı yapman, köylüsünü koruman, eğer köyü veya şehri yağmalanıyorsa engel olman gerek.

Bunları zaten yapıyordum ama yeterli değil sanırım,yinede teşekkürler :grin:

hasret401 said:
ACOK modunda ne ile ilgili tavsiye?
Oyun baya zor geldi bana.Yaklaşık 2000 gün Native'de kasmış olmama rağmen ACOK'u hiç oynayamıyorum.Bir de askerleri köyden topluyorum ama hiç talim yapılmıyor ve adamlar yükselmiyor.Talim yeteneğim 3 ama 20. güne geldim hala tık yok.Tavsiye olarak ilk hangi özelliğe puan vermeliyim,hangi krala yemin etmeliyim,hangi mekanların askerleri daha iyi bu tür şeyler.

Eğer bir kralın ordusunda asker olursan hem para hem tecrübe kazanırsın üstüne savaşlardan düşen zırhlar ve silahlardan alabilirsin. Tercih sana kalmış ama bence ağır şövalye olabileceğin terfileri kabul et. Ama okçu olmak istersen o sana kalmış. Eğer bir orduya mensup olmak istemezsen kendine 30 veya 40 kişilik gönüllüler topla ve moat cailinin orda ki cranogmendi sanırım onlara saldır. Askerlerin biraz kasılınca daha kuzeye git ve wildlingslere saldır.Onlar fazla güçlü değil 30 sağlam adamla 50 lik bir grubu indirirsin. Hem düşen zırh ve silahları satarsın ki başlarda iyi para eder. Ayrıca eğer wildlingsleri esir alıp satarsan daha iyi paralar elde edebilirsin. Ayrıca onlarla savaşırken hem tecrübe hem para hemde nam kazanırsın.
Yalnız bir orduya mensup olursan ilk başlarda biraz sıkılabilirsin ama önemli değil çünkü terfi alıp güçlendikçe çok zevkli oluyor.Sen savaşlarda ilk başka
1 veya 2 adam öldürmeye bak zaten daha sonra sayılar artacaktır. Özellik olarak ilk başlarda güçlü darbe ve demir vücut özelliğine ver puanlar. Çünkü bunlar olmadan zor olur oynaman. Liderlik,esir yönetimi ve mühendislik çünkü ilerde kuşatmalarda işe yarayacak. Asker olarak çok farketmez ama ben vadinin askerleri daha iyi diye biliyorum. Hangi kral o sana kalmış çünkü her oynayışta krallar farklı davranabiliyor bazen çok iyi oluyor bazense çok kötü. Ayrıca envanter yönetimini de unutma.Zaten gerisi sana kamış binicilik güçlü germe gibi...

Rica ederim. Talim yeteneğin düşük olduğundan olabilir ama fazla ihtiyacın yok zaten savaştıkça tecrübe kazanırlar onun dışında bununla ilgili bilgim yok.

LadiesMan42 said:
Teşekkürler bir de son olarak şu talim yapmama mevzusunu biliyorsan aydınlatır mısın  :roll: :roll:
Senin levelin askerlerinin levelinden yüksekse talim yapabilirsin.Örneğin talim yeteneğin 7,levelin 18 ama talim yapamıyorsun.Neden? Çünkü grubunda 21 level adamlar var.Askerlerinin leveline bakmak için parti menüsünden tıkla sonra "konuş" diye bi seçenek var ona tıkla,bana kendinden bahset de.Askerinin karakter ekranı açılır.

Merhaba ben mareşallik sistemıyle ilgili bi sorunum varda. mareşal olduğum zaman lordlar alıdıgım şehire asker koymuyor ve o şehir ben terkettıkten sonra çabık gıdıyor e dolayısıylada kral benı mareşallikten azad edıyor ve "çok tartışmaya sebep verdiniz" diyor

TingYabgu said:
Merhaba ben mareşallik sistemıyle ilgili bi sorunum varda. mareşal olduğum zaman lordlar alıdıgım şehire asker koymuyor ve o şehir ben terkettıkten sonra çabık gıdıyor e dolayısıylada kral benı mareşallikten azad edıyor ve "çok tartışmaya sebep verdiniz" diyor
Eğer Native (yani oyunun normal hali)'de oynuyorsan lordlar sadece aldığın şehirlere asker koyuyor.Kalelere koymuyor,ancak şehirlere koydukları askerlerde çok az oluyor.Bu durum için yapılacak tek şey yanında bol asker bulundurmak veya şehri aldığın zaman civar köylerden asker toplayıp onu korumak.

Felix said:
TingYabgu said:
Asker sayısı 70-80lerde bi lorda gidip " bu kalede/şehirde bekle " seçeneğini kullan. Bu sayede kale boş kalmaz.
bir kalede şehirde bekle seçeneği yok zaten mareşalken tavsiyedede bulunamıyorm olsa bır lorda kaleyı kuşattırıp saldırırım oyle asker verırde

TingYabgu said:
Felix said:
TingYabgu said:
Asker sayısı 70-80lerde bi lorda gidip " bu kalede/şehirde bekle " seçeneğini kullan. Bu sayede kale boş kalmaz.
bir kalede şehirde bekle seçeneği yok zaten mareşalken tavsiyedede bulunamıyorm olsa bır lorda kaleyı kuşattırıp saldırırım oyle asker verırde

Arkadaş şeyden bahsediyor kaleyi aldıktan sonra örn : Velucayı aldı diyelim aldıktan sonra Veluca ya sahip olmak iste gibi bir seçenek var ona tıkladığında 0 oluyor garnizon ama hiçbirşey dilemediğinde otomatik 32-40 kişi garnizon atıyor bende daha çözemedim o sorunu çok baş ağrıtıcı o sebepten dolayı hiç seri seri kale alamıyorum yoksa direk çöküyorlar

1- Rodokların mareşaliyim Nordlar ile savaştayız (Svadyanın yarısı onlarda çeyreği bizde gerisi diğer ülkelerde). Sefere çağırıyorum fakat sadece Kral ve bir kişi daha geliyor acaba neden hepsi gelmiyor  :?:
(Yakınlarındaydım)

2- Savaş kışkırtıcıları var onları nasıl engelliye bilirim  :?:

Diğer lordlar ile aranı yükseltmek için çok güzel bir yöntem var '' Onur '' kasman çok avantajlı olur belli bir süre sonra ilkkez diyaloğa girdiğin lordlar ile 12,14-,16 gibi rakamlar ile dostluk kurabiliyorsun Onur her zaman kazandırır.

Benim oyunda bir sorun var multiplayer'daki profillerde herhangi bir değişiklik veya ekleme/çıkarma yaptığım zaman oyunu kapatıp tekrar açtığımda sıfırlanıyor. Bu yüzden her seferinde ayarlamak zorunda kalıyorum bu da çok zaman alıyor. Rica etsem biri multiplayer'da bir karakter açıp, adını BA_Nagato yapıp, tipini şöyle yapıp:
L3A93V.jpg
Sancağını 4. sayfanın 2. satırının ilk bayrağı yaptıktan sonra profiles.dat dosyasını bana atabilir mi?
(mümkünse sunucu filtrelerini de açsın :grin:)

JanTau said:
Diğer lordlar ile aranı yükseltmek için çok güzel bir yöntem var '' Onur '' kasman çok avantajlı olur belli bir süre sonra ilkkez diyaloğa girdiğin lordlar ile 12,14-,16 gibi rakamlar ile dostluk kurabiliyorsun Onur her zaman kazandırır.
ne dediğini anlamadım

clermont5 said:
JanTau said:
ne dediğini anlamadım

Onur diye bir şey varya, mesela köy kurtarınca eğer sunulan ödülü reddeder sizin daha çok ihtiyacınız var dersen falan artan şey. Eğer onurun yüksekse ilk kez karşılaştığın lordlarla ilişkin 0 değil de 10 olarak falan başlıyor. Bir lordla ilişkin yüksekse dediklerini kabul ettirebilme şansın artıyor. Mesela 50 ilişkin falan varsa taraf değiştirme harici ne desen rahatça kabul ediyor genellikle.

Back
Top Bottom