Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

Currently viewing this thread:

Kirigaya Kazuto

Grandmaster Knight
WBVC
Best answers
0
Evet, dediğim gibi kendi mülkü olmayan kişilerin karıları ve kızları onlar. Kendi mülkü olmayanlar genelde şehirlerde ikamet ediyorlar ve şehir ele geçirdiğinde bu durumla karşılaşıyorsun ama birkaç gün içerisinde gidiyorlar başka yerlere. Bu arada sana gelmedi onlar, şehrin eski sahibine gelmişlerdi, sen şehri ele geçirince şehirde mahsur kalmış oldular. Yanılmıyorsam kendileriyle konuşmaya çalıştığında da zaten aranızda bununla ilgili bir diyalog geçiyor.

Furkan Uçar

Veteran
Best answers
0
Kirigaya Kazuto said:
Evet, dediğim gibi kendi mülkü olmayan kişilerin karıları ve kızları onlar. Kendi mülkü olmayanlar genelde şehirlerde ikamet ediyorlar ve şehir ele geçirdiğinde bu durumla karşılaşıyorsun ama birkaç gün içerisinde gidiyorlar başka yerlere. Bu arada sana gelmedi onlar, şehrin eski sahibine gelmişlerdi, sen şehri ele geçirince şehirde mahsur kalmış oldular. Yanılmıyorsam kendileriyle konuşmaya çalıştığında da zaten aranızda bununla ilgili bir diyalog geçiyor.
Konuştuğumda normal konuşuyorlar, esir olanları zaten evlerine gönderdim. bu kalan kişiler ise hiçbir zaman savaşmadığım svadyanın içindeki dost lordların aileleri. ve ayrılmadılar oyun süresiyle bir hafta geçti :/ Belki başka şehir alıp o şehri lordlarımdan birine verdiğimde düzelebilir. Şimdilik bir şey yapmayacağım.

Kirigaya Kazuto

Grandmaster Knight
WBVC
Best answers
0
Eğer kocaları senin kurduğun krallığa mensup ise sen onlara bir toprak verene kadar senin şehrinde kalıyorlar, eğer böyleyse normal. Ama başka bir krallığa mensup kişilerse eğer, hayır senin şehrinde olmamaları gerekiyor, durum buysa bug oluşmuş olabilir. Farklı başarımlar kazanabilmek için pek çok kez farklı şekillerde krallık kurdum, tüm Kalradya'yı fethettim vs. ama böyle bir durumla karşılaşmadım.

Furkan Uçar

Veteran
Best answers
0
Kirigaya Kazuto said:
Eğer kocaları senin kurduğun krallığa mensup ise sen onlara bir toprak verene kadar senin şehrinde kalıyorlar, eğer böyleyse normal. Ama başka bir krallığa mensup kişilerse eğer, hayır senin şehrinde olmamaları gerekiyor, durum buysa bug oluşmuş olabilir. Farklı başarımlar kazanabilmek için pek çok kez farklı şekillerde krallık kurdum, tüm Kalradya'yı fethettim vs. ama böyle bir durumla karşılaşmadım.
O zaman oyunda ilerlerken bu durumun sebebi karşıma çıkana kadar esrarını korumaya devam edecek :grin:

ilkerTheAdmin

Recruit
Best answers
0
Arkadaşlar krallık kurdum 2 şehir ve birkaç kale ele geçirdim yeni bir şehir ele geçireceğim fakat lordlarımı şehirimde toplamam lazım nasıl yapacağım? (bakan Artimennar)

ilkerTheAdmin

Recruit
Best answers
0
Arkadaşlar oyunu steamden aldım dosya konumuna giriyom modules diyom native çıkıyor sadece bu kurduğum modu nasıl bulucam (Ottoman Scenerio v2.5) müzikleri değişicem

Krebi

Recruit
Best answers
0
Arkadaşlar çok acil birşey soracağım bu şey benim sinirimi bozdu vallahi :evil: şimdi native de single playerdayken savaşa giriyorum bir baltam var  two handed onu salladıgım zaman balta sönükleşiyor vuruken. rengi gidiyor sanki gorunmez olmus gibi sonra geri geliyor rengi durunca.
tabiki baltayı vs. herhangi bir silahı savururken bi animasyonu var ama bu çok garip yani bildiğiniz sonuk sonuk oluyor baltam multiplayer da boyle birşey yok bitek singleda var yardım edin lutfen :grin:

Krebi

Recruit
Best answers
0
ilkerTheAdmin said:
Arkadaşlar krallık kurdum 2 şehir ve birkaç kale ele geçirdim yeni bir şehir ele geçireceğim fakat lordlarımı şehirimde toplamam lazım nasıl yapacağım? (bakan Artimennar)
şimdi anlamadım . lordlarını askerleriyle birlikte toplayıp hep birlikte bir kaleye mi dalicaksın :grin: yoksa lordlarla ziyafet mi vermek istiyorsun

MucoBEY

Recruit
Best answers
0
selamun aleykum
bir sorum var emir timur mod oynuyorum şuanda ve kendimi geliştirmem gerekiyor ama yollarda hiç haydut yok oyun içi 5 6 günde bir denk geliyorum o kadar az var bu haydutları çoğaltmanın yolu yok mu (level hilesi yapmadan) (sığınakları bul orada rahat avlarsın çözümü işe yaramaz agalar acayip az var sığınak bulsam max 3 kişi olur onları da keserim biter)

floris mod oynuyordum her yer haydut kaynıyordu hatta haydutların lordları bile var 800 kişi falan takılıyorlar ve benim için çok iyiydi
bir anda hiç haydut olmayan modu oynayınca bayağı sıkıldım savaş yapamamaktan

eğer haydut çoğaltma yoksa başka bir sorum var emir timur mod da "n" tuşuna basınca bir sürü skill geliyor -j tuşuna basarsan çevikliğin artar 2 saniye boyunca ve 7 hareket hızı, k ye basarsan güç, y tuşuna basarsan can yenileme- (bu bir de cihat vs haçlılar mod da vardı) bu özelliği floris moda ekleyebilir miyim bilginiz var mı yardımcı olana teşekkür ederim şimdiden

okluatci

Recruit
Best answers
0
Kendi krallığımı kurdum ve 4 şehrim 3-4 kalem var. Bütün etkenlerin uygun olmasına rağmen krallığıma hiç lord katılmak istemiyordu sebebi bütün o şehir ve kaleleri kendi üzerime almamdanmış sanırım. Yani boşta toprak olmadığından. Bazı topraklarımı yönetmekten nasıl vazgeçebilirim? Hileli ve dosyalarla oynamalı çözüm önerseniz de olur.

MucoBEY

Recruit
Best answers
0
Kendi krallığımı kurdum ve 4 şehrim 3-4 kalem var. Bütün etkenlerin uygun olmasına rağmen krallığıma hiç lord katılmak istemiyordu sebebi bütün o şehir ve kaleleri kendi üzerime almamdanmış sanırım. Yani boşta toprak olmadığından. Bazı topraklarımı yönetmekten nasıl vazgeçebilirim? Hileli ve dosyalarla oynamalı çözüm önerseniz de olur.
aga hileli hiç bilmiyorum ama taktik veriyim kaledeki bütün askerleri al birileri o kaleyi kuşatır onlar kaleyi ele geçirince sende tekrar ele geçir zaten birisi kaleyi ele geçirdiği zaman acemi askerler koyuyor neredeyse hiç asker kaybetmeden geri alırsın

MucoBEY

Recruit
Best answers
0
bir sorum var cevabını biliyor musun;
kız olarak başladım değişiklik olsun diye ve değişiklik olsun diye suno leydisi isollaya bağlılık yemini yaptım bir kale ele geçirdim ve kendime verdim bölgeden yurttaş ata diye bir seçenek gelmedi napacam :grin: (not kaleyi ele geçirdikten sonra oyun içinde 5 6 gün falan oldu yada daha fazla)

test etmek amacıyla yeni oyun açtım karakteri kız yaptım 1 kale ele geçirdim (kimseye bağlı olmadan) direk bölgeden yurttaş ata seçeneği çıkmıştı yani isolla ile yeminimi bozsam düzelecek ama onu yapınca tamamen oyundan gidiyor geri gelmiyor diye hatırlıyorum yani bir çözüm var mı?
MODUN ADI : Diplomacy 4.litdum

ek olarak ekleyim unutmuşum suno leydisi isolla svadya krallığın asıl hükümdarı ama taç şuan kral harlaus da. benim görevim kral harlausu indirip suno leydisi isollayı başa geçirmek yani şuan ki krallığım svadya asileri isollayı başa geçirmeye çalışıyorum normal derebey gibi değil yani anlamışsınızdır :grin:

Last edited:

Sehzade Pasam

Recruit
Best answers
0
Merhaba dostlarım oyun içi değil Biraz daha farklı problemim var tweakmb kullanan vardır aranızda illaki günlerin hızlı geçmesi için hangi ayarı aktif etmem lazım

Cakal919

Recruit
Best answers
0
Merhabalar, warbandın anno domini 1257 modunda (muhtemelen warbandada aynı hatırlamıyorum) krallığımı kurduktan sonra başkandan (eşim) başka bir krallığa elçi gönderme kısmında 2 bilmediğim yer var bunları açıklar mısınız?
1-İyi dileklerimi ilettiğimi, bir kral olarak
2-İyi dileklerimi ilettiğimi, bir kraldan ötekine
Bunlardan birini gönderdiğimde hangisi hatırlamıyorum onun derebeyi olacağıma söz vermişim. Çok saçma hatta olmadık diye savaşa girdik
Son olarak başkandan bir krallığa hediye gönderme kısmında balık veya bal diyor balık gönderdim altınorduya fakat bir şey olmadı ne olması gerekiyordu tahminen

Tronuen

Recruit
Best answers
0
Arkadaşlar oyunu steamden aldım dosya konumuna giriyom modules diyom native çıkıyor sadece bu kurduğum modu nasıl bulucam (Ottoman Scenerio v2.5) müzikleri değişicem
Sen o modu nasıl kurdun da? Modu attığın yer şu an baktığın yer değil mi?

therosh

Recruit
Best answers
0
bir sorum var cevabını biliyor musun;
kız olarak başladım değişiklik olsun diye ve değişiklik olsun diye suno leydisi isollaya bağlılık yemini yaptım bir kale ele geçirdim ve kendime verdim bölgeden yurttaş ata diye bir seçenek gelmedi napacam :grin: (not kaleyi ele geçirdikten sonra oyun içinde 5 6 gün falan oldu yada daha fazla)

test etmek amacıyla yeni oyun açtım karakteri kız yaptım 1 kale ele geçirdim (kimseye bağlı olmadan) direk bölgeden yurttaş ata seçeneği çıkmıştı yani isolla ile yeminimi bozsam düzelecek ama onu yapınca tamamen oyundan gidiyor geri gelmiyor diye hatırlıyorum yani bir çözüm var mı?
MODUN ADI : Diplomacy 4.litdum

ek olarak ekleyim unutmuşum suno leydisi isolla svadya krallığın asıl hükümdarı ama taç şuan kral harlaus da. benim görevim kral harlausu indirip suno leydisi isollayı başa geçirmek yani şuan ki krallığım svadya asileri isollayı başa geçirmeye çalışıyorum normal derebey gibi değil yani anlamışsınızdır :grin:
Şöyle ki Suno Leydisi Isolla'ya bağlılık yemini etmişsin yani şöyle açıklayayım; Sen gidip Kral Ragnar, Sancar Han, Kral Harlaus'a ettiğin yeminlerin aynı mantığı. Yani derebeyi(vassalı) olmuş bulunmaktasın. Suno Leydisi Isolla Svadya Krallığının hükümdarı olarak sayıyor kendini ama tahtının işgal ettiğini beyan etmekte eğer yardım edeceğim ve senin adına yemin ediyorum dersen onun vassalı(derebeyi) olursun(Kont Klargus, Emir Atis gibi bi krallığa bağlı olursun).

Kimseye bağlı olmadan bir yeri fethedersen de kendini kendinin kralı yani tek tabanca Kalradya diyarını fethetmeye çalışırsın. Yani 6 krallıktan bağımsız olarak 7. krallık kurarsın. Tecrübeliysen ve oyunu biliyorsan belki imparatorluk bile yapabilir Steam Başarısını(The Golden Throne adlı başarım.) kazanabilirsin !

therosh

Recruit
Best answers
0
Ona bağlı olabilir fakat idare hakkına da bağlıdır. 'İdare Hakkı' denilen şeyi şöyle alıntı yaparak açıklayayım;
İdare Hakkı kendi ülkeni kurduğun zaman işe yaramaya başlayan bir kavramdır .

Eğer İdare Hakkın yüksek olursa derebeyleri seni gerçek bir kral olarak görmeye başlar ve senin yanına daha kolay katılırlar . Eğer idarehakkın olmazsa/az olursa diğer krallıklar seni bir gürültücü/haydut gibi görürler , derebeyleri sana katılmazlar ve diğer kralıklar sana daha kolay savaş açarlar. Aynı zamanda başka krallığın derebeyleri ile konuştuğun zamanda konuşma esnasında sana saygı göstermezler . Krallık kurmadan önce idare hakkı toplamayı unutma . idare Hakkının sınırı 99 'dur . Daha fazla yükselmez .

İdare hakkını arttırmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz :

1-) Yoldaşlarını seni kral olarak tanıtmaları için göndermek. (Derebey olmanız bir şey fark etmez gönderebilirsiniz.)
2-) Barış Yapmak (Tam emin değilim ancak bunun için kazanan taraf da olmak gerek galiba . Ve yine derebey olmanız bir şey fark etmez.)
3-) Evlenmek .
4-) Başkentinizin içinizdeki Bakana 'Bir elçi göndermek istiyorum' seçeneğine bastıktan sonra sallıyorum Nord Krallığı na basın ondan sonrasında 'İyi niyetlerimi ...' gibi bir seçenek çıkacak (3 nokta o satırı tam hatırlayamadığım için) eğer sizi hükümdar görüyorlarsa idare hakkı kazanırsınız.

Eğer üstteki 4 maddeyi yaparsanız İdare Hakkı kazanırsınız ve sizi Haydut/Gürültücü olarak görmez ve size bağlılıklarını sunar ve tüm Kalradya'yı isimlendirdiğiniz krallığa ait kılabilirsiniz !

NOT!!!!!!;
Bu arada derebeylerine toprak vermezseniz ilişkiniz düşer 1 köy olsa bile verin :smile:

Harlaus31

Recruit
Best answers
0
oyunda bi konuya kafam takıldı şimdi bu kergit kargıcıları baltalı mızrak mıdır aybalta mıdır o tarz bi çift elli bir silah kullanıyor ancak at üzerinde iki eliyle tutarak bu silahı savuruyorlar fakat oyunda böyle bir mekanik ben görmedim çünkü çift elli silahlar at üzerindeyken tek elli olarak kullanılıyor peki bunlar nasıl iki eliyle tutarak savuruyolar? npclere özel bişeymi

esedsa

Veteran
WBNW
Best answers
0
oyunda bi konuya kafam takıldı şimdi bu kergit kargıcıları baltalı mızrak mıdır aybalta mıdır o tarz bi çift elli bir silah kullanıyor ancak at üzerinde iki eliyle tutarak bu silahı savuruyorlar fakat oyunda böyle bir mekanik ben görmedim çünkü çift elli silahlar at üzerindeyken tek elli olarak kullanılıyor peki bunlar nasıl iki eliyle tutarak savuruyolar? npclere özel bişeymi
Kergit kargıcıları çift elli balta kullanmıyor. Çift elli pala(gönderli) kullanıyorlar.