Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

Nogay.San

Knight at Arms
WB
Best answers
0
Ymir said:
:bravo: teşekkür ederim
Rica ederim,

Kuşatma savaşlarında Askerlere diyorum burda kalın bekleyin diyorum uzakta, Bazı salak askerler laftan anlamıyolar taa duvarın dibine giriyolar yüz kere diyorum lan gelmeyin gelmeyin diyorum yok illa burnunun dikine gidiyolar hiç laf dinlemiyolar, Bi de acemi de değiller rütbeli askerler böyle en son seviye hep, sonra kafaya oku cidayı yeyip geberiyo gerizekalılar, Niye laftan anlamıyo bunlar,
Ha bide merdivenden çıkarkan bu itler hep beni itekleyip itekleyip aşşa düşürüyo kafasını okladıklarım.
Tavsiyeleri alabilirim.

Afrandez

Duke
WBNWVCWF&SM&B
Best answers
0
Nogay.San said:
Ha bide merdivenden çıkarkan bu itler hep beni itekleyip itekleyip aşşa düşürüyo kafasını okladıklarım.
Warband'i Warband yapan şey bu bence. Warband dediğin, kuşatmada herkesin merdivene dayandığı yerde düştüğün için küfrettirmeli :grin:

Manascı

Recruit
Best answers
0
  Birkaç modun özelliklerini tek bir mod bünyesinde nasıl toplayabilirim ?

Örnek veriyorum : Diplomacy mod kullanıyorum ek olarak yoldaşların şehir meydanında eşlik etmesi özelliğini nasıl ekleyebilirim ?

Manascı

Recruit
Best answers
0
Bu benim için pek mühim senden rica etsem yardımcı olur musun yada beni yardımcı olabilecek bir sayfaya yönlendirir misin ?

erennuman_mb

Grandmaster Knight
WF&SWBNWVC
Best answers
0
erennuman_mb said:
Manascı said:
İki modu nasıl tek bir çatı altında birleştirebilirim örneğin diplomacy ve geliştirilmiş taktik modunu aynı anda kullanmak istiyorum
ModMerger diye bir olay var. Mod yapımcıları bazen modlarını ModMerger kodu olarak paylaşıyor ve böylece moduna dahil edebiliyorsun. Tabii nasıl çalıştığını ben de bilmiyorum. Araştırman gerek.
https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,320834.0.html

Manascı

Recruit
Best answers
0
Tweakmb ile Native Seneryosunda okul inşa edildiğinde ilişki artışı değişkenini düzenleyebiliyorum fakat diplomacy modülü seçildiğinde bu seçenek kapalı oluyor, varsayılan olarak ilişki artışı değişkeni değeri ''1'' bunu hangi kodları değiştirerek ''2'' yapabilirim, diplomacy mod ile köyden alınan vergiyi yüksek seviyelere getirdiğimde kalıcı bir ilişki düşüşünü engelllemek için bu yola başvuracağım ek olarak mahkum kulesi inşa edildiğinde lordun kaçma ihtimalini sıfıra düşürmek istiyorum bir sayfada görmüştüm ancak şimdi bulamıyorum yardımcı olurmusunuz ?

TrColte

Recruit
Best answers
0
Rodok krallığı kontuyum nam 350 onur ve idare hakkı 9 sarranidle savaştaydık bir kale ele geçirdim onu verdi bana daha sonra svadya ile savaşa girdik hemen kale ele geçirdiler o kalenin köyü için krala gittim sizi memnuniyetle desteklerim dedi ama bana vermedi .Daha sonraları başka köyler fethedilince onları istemek için gittim yine sizi memnuniyetle desteklerim dedi ana yine vermedi sorun ne olabilir ?  :evil: :twisted:

YUSUF2019

Recruit
Best answers
0
warband modlu oynarken sacma sapan bir dil karsima geliyor turkce sectigim halde o kadar sacma bir dilki oyle bir olma olasiligi yok help

erennuman_mb

Grandmaster Knight
WF&SWBNWVC
Best answers
0
YUSUF2019 said:
warband modlu oynarken sacma sapan bir dil karsima geliyor turkce sectigim halde o kadar sacma bir dilki oyle bir olma olasiligi yok help
Modun Türkçe desteği olmadığı için olabilir.

YUSUF2019

Recruit
Best answers
0
erennuman_mb said:
YUSUF2019 said:
Modun Türkçe desteği olmadığı için olabilir.
4.litdum desteklemesi lazim normalde

AATurkmen

Recruit
Best answers
0
Esselamu aleyküm arkadaşlar. Benimki bir takılma mevzuu değil de, ilave bir kolaylık arıyorum.
Haritayı fethetmiş olan arkadaşlar bileceklerdir, devlet başkanları "Avam"a bağlı bir şekilde haritanın bazı yerlerinde "kalıyorlar", öyle bildiğiniz takılıp kalıyorlar. Onları bulup da gizlice görüşme seçeneğine bastığınızda size biat edip derebeyiniz oluyorlar, bu benim için efsane bir olaydır.
Diplomasi'de haritayı aldım ve tüm köylere 50'şer Kargıcı devriye yolladım, yolları haydutlardan temizledim ve kimsenin biatını kabul etmedim. Sonra Hakim ile karşılaştım ve kendime biat ettirdim. Şu anda kendisi "Sancakbeyi Hakim".
Gelelim işin size soracağım kısmına, ben tüm eski yöneticileri kendime biat ettirmek istiyorum ama her birini bulmak mümkün olmuyor, oyun çok iyi saklıyor ve zaman zaman yerlerini de değişitiriyor. Tüm haritayı açıp her yere bakmama rağmen de bulamıyorum. Gekokujo Modunda tüm yoldaşların halihazırda nerede olduklarını söyleyen bir özellik vardı, acaba diyorum, herhangi bir karakterin o anda nerede olduğunu da öğrenmek mümkün müdür?

Lalaitha

Banned
VCNWWBWF&S
Best answers
0
krallıkları yıkılan hükümdarlar genellikle kalradya'yı terk eder. benim bildiğim kralın sana derebeyi olması zaten bug gibi bir şey. muhtemelen aradığın hükümdarlar kalradya'yı terk etmiştir. terk ettiğini net olarak öğrenmek için karakter ekranından bakabilirsin.

Nogay.San

Knight at Arms
WB
Best answers
0
AATurkmen said:
Esselamu aleyküm arkadaşlar. Benimki bir takılma mevzuu değil de, ilave bir kolaylık arıyorum.
Haritayı fethetmiş olan arkadaşlar bileceklerdir, devlet başkanları "Avam"a bağlı bir şekilde haritanın bazı yerlerinde "kalıyorlar", öyle bildiğiniz takılıp kalıyorlar. Onları bulup da gizlice görüşme seçeneğine bastığınızda size biat edip derebeyiniz oluyorlar, bu benim için efsane bir olaydır.
Diplomasi'de haritayı aldım ve tüm köylere 50'şer Kargıcı devriye yolladım, yolları haydutlardan temizledim ve kimsenin biatını kabul etmedim. Sonra Hakim ile karşılaştım ve kendime biat ettirdim. Şu anda kendisi "Sancakbeyi Hakim".
Gelelim işin size soracağım kısmına, ben tüm eski yöneticileri kendime biat ettirmek istiyorum ama her birini bulmak mümkün olmuyor, oyun çok iyi saklıyor ve zaman zaman yerlerini de değişitiriyor. Tüm haritayı açıp her yere bakmama rağmen de bulamıyorum. Gekokujo Modunda tüm yoldaşların halihazırda nerede olduklarını söyleyen bir özellik vardı, acaba diyorum, herhangi bir karakterin o anda nerede olduğunu da öğrenmek mümkün müdür?
Chetmenu modunu aç, Kamptan Hile menüsüne gir Update troop notes seçeneğine tıkla, Sonra karakterlerden aradığın karakterin ismine tıkla, Karakterin bilgi sayfasında aşağıda yazar nerede olduğu.

AATurkmen

Recruit
Best answers
0
Nogay.San said:
AATurkmen said:
Chetmenu modunu aç, Kamptan Hile menüsüne gir Update troop notes seçeneğine tıkla, Sonra karakterlerden aradığın karakterin ismine tıkla, Karakterin bilgi sayfasında aşağıda yazar nerede olduğu.
Çok teşekkürler

Furkan Uçar

Veteran
Best answers
0
Garip bir şeyle karşı karşıyayım.

Ben Halmarı işgal edip aldım. Kendi krallığımı kurmuş bulundum. Ama gariptir ki aramın iyi olduğu lordların karısı kızı sülalesi benim kaleme doluştu. Başka krallığın kontlarının karısı kızı bu kişiler. Nasıl olur böyle bir şey ve ayriyetten, bunun o krallığın kralıyla da ilişkimin iyi olması ile mi alakalı yoksa? yoksa bu bir bug mu ve çözümü var mı? yada bir süre sonra geçer mi? Lütfen yanıtlayın delireceğim :grin:

Kirigaya Kazuto

Grandmaster Knight
WBVC
Best answers
0
Furkan Uçar said:

Ben Halmarı işgal edip aldım. Kendi krallığımı kurmuş bulundum. Ama gariptir ki aramın iyi olduğu lordların karısı kızı sülalesi benim kaleme doluştu. Başka krallığın kontlarının karısı kızı bu kişiler. Nasıl olur böyle bir şey ve ayriyetten, bunun o krallığın kralıyla da ilişkimin iyi olması ile mi alakalı yoksa? yoksa bu bir bug mu ve çözümü var mı? yada bir süre sonra geçer mi? Lütfen yanıtlayın delireceğim :grin:
Halmar'ın sahibinin ve kendi mülkü olmayıp da Halmar'da ikamet eden lordların karıları ve kızları onlar, bir süre sonra başka şehir ya da kalelere gidiyorlar kendiliğinden.

Furkan Uçar

Veteran
Best answers
0
Kirigaya Kazuto said:
Furkan Uçar said:

Halmar'ın sahibinin ve kendi mülkü olmayıp da Halmar'da ikamet eden lordların karıları ve kızları onlar, bir süre sonra başka şehir ya da kalelere gidiyorlar kendiliğinden.
Lakin kalenin eski sahibi değil bu lordlar, hepsi kale ve şehir sahibi olmayan mülksüz lordlar, kendi krallarının kalesinde duracaklarına bana gelmeleri garibime gitti