oyunda silahların üstüne ve yeni silaların önerilmesi hakkında......

Users who are viewing this thread

swordmaster kızma birader ama o çok zor işte oyun zaten 0.751 de kasıyo birde işin içine o öneri girince adamlar bukelemun gibi hareket eder heralde  :smile:

Hmm bunun asil oyuna konulacagini sanmam, fazlasiyla detayli bir istek ve cogu ki$inin ilgisini cekmez. Yani olayini genel anlamda "sava$" uzerine kurmu$ bir oyunda zor diyorum, bir cok rpg cok detaylidir, degi$ik konularda yapilacak tonla $ey vardir ama bu yoktur mesela (tabii ki olmamasi, burada da olmayacagi anlamina gelmez de, bu bir noktasi i$in). Bir de $u var, o zaman tuz madeninde kazma vurup niye kendi tuzumuzu cikarip satmiyoruz diyenler de cikacaktir  :mrgreen:

Ozellikle yabanci forumlardaki cok daha farkli onerilerin arasinda bunun da o kadar on planda olacagini zannetmem (atlar konusunda bile tahmin edemeyeceginiz kadar degi$ik oneri var, bir kismi cok guzel; bir kismiysa "bu kadar detay oyunu goturur" diyenlere neden oluyor).

Bitirirken soyleyeyim, bunun kasmasiyla alakasi olacagini sanmiyorum :wink:. Sonucta oyunun icine eklenecek bir $ey ve kullanildikca "kasacak". Ornegin yapay zeka konusunda geni$letilecek her $ey, ve mesela atlar hakkinda onerilerde oldugu gibi her atin davrani$ $ekilleri/skilleri vs. olmasi sava$ sirasinda cok daha fazla kasacaktir.

olabilir. Hem bana göre böyle birşeyin yapılması kötü durmaz ve eğer oyunun 1.00 sürümünden sonrada oyunun yamaları çıkarsa o yamaların içinde de bulunabilir.

Marsec said:
Bitirirken soyleyeyim, bunun kasmasiyla alakasi olacagini sanmiyorum :wink:. Sonucta oyunun icine eklenecek bir $ey ve kullanildikca "kasacak". Ornegin yapay zeka konusunda geni$letilecek her $ey, ve mesela atlar hakkinda onerilerde oldugu gibi her atin davrani$ $ekilleri/skilleri vs. olmasi sava$ sirasinda cok daha fazla kasacaktir.
Ben bunu engellemek için gördüüm bütün atları okluyom... :twisted:

ne fırlatırsan sevaptır fırlatın fırlatın hehehehe :lol: :lol:

bu arada bişey sorcam normal adamlarımız watchman , vaegir footman v.b. v.s. zor ölüyorda bizim marnid e borcha neden çabuk ölüyorlar anlamadım :roll: :roll:

river pirates lerle savaştım bende de marnid ve borcha var marnid de 26c lik düz bir kılıç var borcha da da 27c lik kıvrık bir kılıç var ( şimdi silahın ismi ne diye sorarsanız, ben sınavdaki soruları ezberleyemiyom bide üşenmeden gelip silah ismini mi ezberleyecem ) neyse adamımda bu silahlar var neyse river pirates ler 7 kişi, marnid  ve borcha bu river pirateslerin 3 , 4 tanesini uzaktan öldürdü banditlerin kullandıkları ciritlerle ,sonra bunlar yakın mesafe kavgaya girdiler ,sonra borcha elindeki 27c lik kılıçla river pirates e 3 defa vurdu ''hayret çok fena canı yaralandı belki atla çarpsam ölecekti ama adam sonuçta gebermedi !''  ve olayın sonuç kısmına geliyorum river pirates de de heralde 24c veya 26c lik kılıç benzeri bişey vardı benim borcha nın kafaya iki defa  bi vurdu borcha anında nalları dikti bide üstelik borchada 11 armorluk kask ve 11 +2 lik padded cloth vardı ama nasıl kolay ölüyor onu anlamış değilim marnid içinde aynı şey geçerli nerdeyse onuda kesceklerdi ama zor imdada yetişdim hemen bu mesaja , yanıt verin  :roll: :roll:

cengizhan said:
river pirates lerle savaştım bende de marnid ve borcha var marnid de 26c lik düz bir kılıç var borcha da da 27c lik kıvrık bir kılıç var ( şimdi silahın ismi ne diye sorarsanız, ben sınavdaki soruları ezberleyemiyom bide üşenmeden gelip silah ismini mi ezberleyecem ) neyse adamımda bu silahlar var neyse river pirates ler 7 kişi, marnid  ve borcha bu river pirateslerin 3 , 4 tanesini uzaktan öldürdü banditlerin kullandıkları ciritlerle ,sonra bunlar yakın mesafe kavgaya girdiler ,sonra borcha elindeki 27c lik kılıçla river pirates e 3 defa vurdu ''hayret çok fena canı yaralandı belki atla çarpsam ölecekti ama adam sonuçta gebermedi !''  ve olayın sonuç kısmına geliyorum river pirates de de heralde 24c veya 26c lik kılıç benzeri bişey vardı benim borcha nın kafaya iki defa  bi vurdu borcha anında nalları dikti bide üstelik borchada 11 armorluk kask ve 11 +2 lik padded cloth vardı ama nasıl kolay ölüyor onu anlamış değilim marnid içinde aynı şey geçerli nerdeyse onuda kesceklerdi ama zor imdada yetişdim hemen bu mesaja , yanıt verin  :roll: :roll:

Hemen yanit veriyorum (kendi acimdan).

Bir kere 11 armor atla deve sayilmaz, kafaya yapilan vuru$larin da bonuslu oldugunu goze alirsak arka arkaya iki tane kafaya inen saglam darbenin Borcha'yi indirmesi cok garip degil.

Ayni $ekilde, Borcha'nin 27c'lik kilica sahip olmasi da  her an her zaman 27 dmg vuracagi anlamina gelmiyor, rakibin ayaklari gibi nispeten oldurucu etkisi du$uk yerlere isabet kaydettiyse, ve kilici savurma $ansi olmadan sadece "dokundurduysa" rakip olmeyebilir.Ayni $ey mizrak ve benzeri silahlar icin gecerli, bunlari biraz uzaktan hiz kazanacak $ekilde saplarsaniz duzgun hasar verirken, rakibin dibinden, 1 mm oynattiginiz anda saldiri kabul edilecek bir mesafede saplamaya kalkarsaniz sizin de goreceginiz gibi ataginiz cogu zaman 0 hasarla sonuclanacaktir.

Bunun icin yapabilecegim aciklama bu.

bende şu anda ikisi de hiç ölmüyor.Çünkü artık borsha da marnid de 4-5 level atladılar.Ayrıca birinin üstünde samuray, dierinin üstünde kara şövalye zırhı var . Ayrıca borshada heavy charger, marnidde de sipirited hunter var.artık boyuna adam indirmeye başladılar.Bir swadian knighttan daha fazla iş görüyorlar.İkisinin de okları,kılıçları ve kalkanları var.Ha bu arada söliim,hilesiz yaptım hepsini...

e bende de serial key li oyunu olsa bende level atlatarak adamların başarılı olacağı en üst noktaya getiririm ama bendeki 6 levellik ama ona rağmen borcha ve marnid i 1 , 2  level atlattım ...neyse oyunda yeni silahlar yani zincirli topuz yani bu oyuna renk ve hava katma olarak chain morningstar ya da chain chignon olsa çok güzel olur . ve birde knight sword olsa yani şovalye kılıcı olsa ALLAH derim....

Ben bi yerde okumuştum tatar yayları yağmurlu havada ateş edemez diye ancak arbaletler yağmurlu havada ateş edebilir.Bu olay eklenebilir mi?Bu arada zincirli topuzun adı flail değil miydi?

Valla tataryayı yağmurda ateş eder etmesine de çok risklidir.Tatar yayı dediğin dengeli bir tahta düzleme irice bir okun (bolt oluyür bu meret) ya kurmalı zemberekle,ya da ayakla takılan yayla takılıp atıldığı bir silah.Her iki ihtimalde de o elastiki şeyin yapıldığı madde:

Hayvan siniridir.Evet o zaman lastik yoktu,bildiğin ip de değil,hayvan siniri vardı en uygun madde olarak.E şimdi ıslanınca sayısız risk var:kaplaması akan sinir şeridi çürüyebilir,ıslanınca şişen doku gerginliği bozar,nebiliym mekanizma paslanır,tahta şişer,çürür,düşünün artık.

ya bide konu hakkında yorum yapsanız olmazmı ben bi öneri yapıyom siz taaaaaa nerelere kaçıyonuz yeter artık foumun konusuna göre önerinizi yapın ne o tatarmış matarmış lütfen konulara göre yorum yapın!!!!!

Back
Top Bottom