Oyunda Sahip Olduğumuz Ünvanların Önemi,Değeri Ve Zorluğu Fazlaca Arttırılsın

Sizce olması gereken bir öneri mi?

• Evet olmalı

Votes: 38 90.5%
  • Olabilir de olmayabilir de

Votes: 2 4.8%
  • Bu kadar hissettirmesine gerek yok, olmamalı

Votes: 2 4.8%

• Total voters
    42

Users who are viewing this thread

Ben bu konuda yalnız olduğumu düşünmüyorum

Bannerlord'da her şeyden öte görmek istediğim temel şey , rütbenin bize yansıtılmasıdır.

Misal, düşünün bir kale kumandanıyız , bütün kalenin savunmasının bizden sorulması, saldırıyı püskürttüğümüz de çok fazla asker kaybı olunca kale sahibinin(lordu) bize hesap sorması , rapor istemesi , kalemizde casus oldugundan şüphelendiğimiz birini idam ettirmek , bir askeri veya bir grubu kalenin kapsadığı köylere vergi toplaması için göndermek , devriye işini ayarlamak , bizden alt mevkide ki npclere emir verebilmek ve onlardan aynı şekilde bolca saygı görebilmek

bir kale kumandanı rütbesine dair bu denli çeşitli etkileşimler,görevler bize gerçekten kale kumandanı olduğumuzu hissettirmez mi ?

Aynı şekilde bir derebeyi olabilmek bu kadar basit olmasa? Türlü zorluklarla o rütbeye erişebilsek, o krallığa kendimize kabul ettirebilsek?

Bir kale lordu olduğumuzda yine bizimde kale kumandanında olduğu gibi çeşitli etkileşimleri olabilse,?

Kısacası her rütbenin önemi,zorluğu fazla olursa içten içe bir kral olma hevesinde çabalamaz mıyız? Olduğumuz rütbede olabilmek bize inanılmaz haz vermez mi? Hele ki bir de bir kralsak , gerisini söylemiyorum bile koskoca bir kral koca bir devletten sorumlu

İstediğim tek şey şu oyunda o rütbe ağırlığını bize tattırsın.

MB Warband da olduğu gibi : "Derebeyiniz olmak için yemin etmek istiyorum" - OK - OK , artık derebeyisin,
hadi git toprak al, : OK -> Aldım
Kral : toprak senin olsun- > Tamam

Şimdi napacağım?

Ya işte mareşal çağırırsa gidersin olmadı 1 2 toprak alırsın öyle genişler takıl kafana göre

Yeminediyorum warbanddaki bu düz senaryo gerçekten canımı sıkıyor, elbetteki çok oynadım halada oynuyorum ama bu durumun çok sıkıcı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz bu önerim hakkında?

Kara Bey said:
Bunun için öneriler konusu var. Oraya yazsaydın daha isabetli olurdu kanımca.

Bu öneri hakkında fikirleri merak ediyorum, bir de modun dediğine göre bir konu çerçevesinde sınırlandırmak zorunda değilmişiz(bence de)

lEnD9yX-QJiBkN4la5Ziwg.png

Kara Bey said:
Peki. Dediklerin güzel ama bunları düşünmüşlerdir. Çünkü buna benzer çok öneri gördüm. Yapılır herhalde  :smile:

İşte asıl kısım orası, dediğin gibi buna benzer çok öneri gördün, bir çok oyuncu bunu gerçekten istiyor fakat niyeyse içimden bir ses olamayacağı yönünde, az çok videolardan izlediğim kadarıyla biraz tedirgin olmadım değil

Yapımcılar bu durumun ne kadar fazla oyuncular tarafından istendiğini anlarsa bu konuya daha fazla önem verebilirler

Olmasa bile belki bir umut modlama araçlarının daha gelişmiş olması bunu sağlatabilir diye umut ediyorum

Derebeylik bir rütbe değil, kan yoluyla edinilen bir ünvan. Çok çalışarak bir kale kumandanı olmak gibi erişemezsin derebeyliğine. Ya ailen soylu olacak ya da Warband'deki gibi şanın diyar boyunca duyulacak, ya da en son kral seni çok sevecek. Bence derebeyi olma olayı iyi Warband'de böyle kalabilir.

Kesinlikle katılıyorum. Koskoca Kral olmuşum yönettiğim şehrin lonca başkanı bana sıradan köylü gibi davranıyor. Oyunun atmosferi yıkılıyor ben o kadar rp yaparak oynuyorum aramın bozuk olduğu lord bana hakaret edebiliyor. Hadi krallıktan kaçıp hakaret etse neyse.

Carrier said:
Derebeylik bir rütbe değil, kan yoluyla edinilen bir ünvan. Çok çalışarak bir kale kumandanı olmak gibi erişemezsin derebeyliğine. Ya ailen soylu olacak ya da Warband'deki gibi şanın diyar boyunca duyulacak, ya da en son kral seni çok sevecek. Bence derebeyi olma olayı iyi Warband'de böyle kalabilir.

ya dostum ne şanı ne şöhreti , bir kaç görev yap ilişki arttır seni anında derebeyi yapıyorlar şu oyunda ilk günden biri derebeyi olabiliyorsa hiçbir zorluğu yok zaten getiriside yok oyunda.

Ben bir hiyerarşi istiyorum. Benim emir verdiğim rütbeyede bir çok zorluklarla erişilebilir olsun istiyorum oda altındaki rütbesine emirler versin oda zorluklarla elde edilsin

biri kolaylıkla derebeyi olamasın

biri kolaylıkla krallığa yükselemesin ki

Oyun bize derebeyi olmanın kral olmanın tadını sonuna kadar yaşatsın.

Haritada derebeyi olduğumuz da "Ben derebeyim ulan" diye egomuz şişsin.

Hissettirsin bize oyun bunu

Arkadaşın dediği gibi koca kral olmuşuz lonca başkanı köylü gibi davranıyor :grin:

Ben de sana diyorum ki, derebeylik bir rütbe değildir, öyle rütbe atlayarak erişemezsin, oyunun yapısına ve geçtiği çağa aykırı. Oyunu tamamen ortaçağdan kopyalayarak yapıyorlar.

Katılıyorum.
Ayrıca bence karakter yaratma ekranında soyluluk daha derin olmalı
Kimin soylususun ne kadar soylusun soyun sopun nerden?
Nasıl soyluluksa her krallıkta tanınıyor. :lol: :lol: :lol:

Belki bu dediklerin hatta daha fazlası yapılmıştır bile. Yani yapılmıştır umarım.
Bu kadar zamandır bekliyoruz, yeni çıkan Bannerlord sadece grafiği geliştirilmiş bir Warband olmaz inşallah.
Komutan, derebeyi olunca değer göremesek bile, kral olunca yapabileceklerimizin sayısı arttırılmalı ki çapulcu, dağ haydutu gibi hisstemeyelim; kral olduğumuzu hissedebilelim.

Gerçekten çok önemli bi mevzu oyun bize uğruna savaşacak hedefler sunmalı ve bu hedeflere ulaşınca tatmin olmamız gerekiyor.

Carrier said:
Warband'ta derebeyi olmak çok kolay, arkadaşın dediği gibi öyle bir zorluğu olmalı ki lordluk ünvanının bir gideri olsun. Gerçi oyunda var ama oyuncular arasında yok.
Arkadaşa katılıyorum. Oyunu çok detaylandırmaları gerekiyor bu konuda.

Zorlandırılırsa oyun sıkıcı olur diye düşünüyorum, oyun derebeyi olduktan sonra başlıyor zaten bence.

Carrier said:
Zorlandırılırsa oyun sıkıcı olur diye düşünüyorum, oyun derebeyi olduktan sonra başlıyor zaten bence.

Bu warband için geçerli bense zorluğun yanında önemin ve değerin de arttırılmasını istiyorum bu yüzden.

Aslında zor olduğu zaman insanlar zevk alıyor , basit olduğu zaman sıkıcı oluyor.

Carrier said:
Hiçte bile zevk adını sürdüğün ilk anda başlar..
Dediğin kime göre neye göre?

Konu açana kesinlikle katılıyorum az g****z kalksın, havalanalım. Her şey düz aynı gün için dönüyoruz her gün. Oyunda kaybetmeyi öğrenene kadar zevk alınmaz çünkü işleyiş biz kaybedince sadece değişir. Bu zorluk (kendim adına konuşuyorum) gram gram asker parası ödemeye çalışırken oyun içi intikamı bizde oluşturur. Bu da bence oyunun zevklerdeki doruk noktasıdır. Tabi bana göre belki destekleyenler de vardır, bilemiyorum.

Back
Top Bottom