Oyunda keşfettiğim hatalar

Users who are viewing this thread

Mount Blade 2 & Bannerlord 1.7.2 yamasını çok bekledim lakin betadan bir türlü çıkmadı.
Bende dayanamadım ve oyunda bulamayınca yeniden oyunu güncelleyip bir girdim. Lakin oyunda çok fazla hata mevcut.
Zaten ilk söyleyeceğim hata o kadar saçma bir hata ki korkunç derecede.

1.) Krallık kurmadan sınırsız şehir ve kale alabilirsiniz. hiç bir krallık size savaş ilan etmez.
Örnek : İsyan eden 1 şehre savaş ilan edip alın. sonra aynı yöntemle 7 tane daha şehir aldım. ve Krallık kurmadım. Toplam 5 yıl sürdü oyun lakin tek bir krallık bile bana savaş ilan etmedi. :grin: Bu yöntem sayesinde 10 yıllık bir oyunda tüm kıtada ki şehirlerin yarısını alabilirsiniz :grin:

2.) Usanc Kalesi üzerine geldiğinizde yuvarlak gözükmüyor. ve bilgi penceresi zor açılıyor.

3.) Krallık kurmadan, klan üyelerin ile görüşüp takas yapamıyorsun. Krallık kurmaz ve klan üyenizi bir birliğe atamış iseniz.
Klan üyenize gidip konuştuğunuzda (Konuşmak istediğim bir şey var -> İkimize de fayda sağlayabilecek bir teklifim var) seçeneği gözükmemekte, bu seçenek sadece krallık kurduğunuzda görünür hale geliyor. Burada bir saçmalık var çünkü zaten kendi klanında ki biriyle ne gibi bir fayda teklifi yapabilirsin ki, alt tarafı eşya verip alacaksın.
Veya niye krallık kurman gereksin.

4.) Krallık komplo görevinde, çok fazla görev veriyor. 3 farklı görev sürekli gelmekte ve bu görevleri çözdüğünüzde 2 hafta ile 1 gün arasında yeni görev geliyor.
En son oynadığım oyunda 1 görevi yapıyorum. 2 gün geçiyor hop 1 görev daha onu yapıyorum hop bir tane daha.
Ya 2 hafta veya 2 ay bırak sal beni de oyunu oynayayım.
Görevlerde bir barınağa baskın atıyorum, ya konvoyu yakalıyorum, yada 3+1 isyancı grubunu kesiyorum.
Zaten aynı görevler niye bu görevler peş peşe bu kadar çabuk geliyor.
Yeni kurmuşsun krallığını, Yan görev yapman imkansız hale geliyor. Üstüne bir krallıkla savaşta olsan hiç bir şey yapamıyorsun.
Bu görev oyunu aşırı bozuyor. Sürelerinin artırılması lazım. 2-3 günde bir görev vermemeli, 2 hafta ile 2 ay arası bekleme süresi olmalı bence.
Sırf bu yüzden oynadığım seriyi bırakıp Sandbox oynamaya karar verdim. Acayip bozuk bir görev.

5.) Krallık komplo görevlerinde, Krallık üyelerin veya klan üyelerin hiç bir şekilde Şehir etrafında gezen saldırganlara saldırmıyor ve bu saldırganlarda hiç kimseye saldırmıyor. Çok saçma niye böyle saçma bir görev var. Sadece biz keselim diye mi? veya bizi sinir etmek için mi? :grin:

6.) Krallığımda bir kale kuşatıldığında, kuşatanları yendikten sonra kale veya şehir hala kuşatma altında gözüküyor.(Kuşatma görselli yok olmuyor veya çok sonradan kayboluyor.)

7.) Kendi klanınız ile ordu kurduğunuzda bütünlük maliyeti 0 nüfus olduğu için ordu bütünlüğünü artmaz.

Başka mantık hataları bulmuştum ama not almadığımdan aklıma gelmiyor.
Başka hatalar bulursam, bu konuyu güncellerim.

Last edited:
3.) Krallık kurmadan, klan üyelerin ile görüşüp takas yapamıyorsun. Krallık kurmaz ve klan üyenizi bir birliğe atamış iseniz.
Oyunda daha geçenlere kadar demircilikle 100k+ itemi çok rahat üretebiliyorduk ama şehirlerde yeterli para olmadığı için satması zor oluyordu. Birlik kurup bu ürettiğin itemleri o birlik liderine verdiğinde o satabiliyordu ve günde 30-40k gelir getirdiği oluyordu. Sanırım bu olayı o yüzden uzun süre önce kaldırdılar.

Oyunda daha geçenlere kadar demircilikle 100k+ itemi çok rahat üretebiliyorduk ama şehirlerde yeterli para olmadığı için satması zor oluyordu. Birlik kurup bu ürettiğin itemleri o birlik liderine verdiğinde o satabiliyordu ve günde 30-40k gelir getirdiği oluyordu. Sanırım bu olayı o yüzden uzun süre önce kaldırdılar.
benim bildiğim baştan beri böyleydi zaten :grin:
neyse 6. hatayıda ekliyeyim.
6. hata teknik bir hata gibi :grin:

Orduya bütünlük basamıyorum. Bu sadece bende mi böyle?
Aa çok iyi hatırlattın. Kendi klanından ordu kurunca, Nüfus maliyeti 0 olduğundan bütünlük basmanıza izin vermiyor.
Böyle bir saçmalık da mevcut. Paralı askerler ve diğer Klanlar ile ordu kurarsanız. Bütünlük de Nüfus istemeye başlıyor. ve bütünlüğü artırabiliyorsunuz.
Büyük ihtimal Nüfus 0 istiyorsa bütünlük basılmasın diye kontrol eklemişler.
Ya anlamıyorum. Bu oyunun yazılımcısı acemi mi?
Nasıl böyle basit hatalar olabiliyor. Kafalarını kullanmıyorlar mı?

Back
Top Bottom