Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

Users who are viewing this thread

tozinn02

Recruit
Merhaba benim oyunda evlilik ve çocuk yapmakla alakalı 2 sorum var.

Karakterim biriyle evlendi, 2 çocuk yaptı ve ikiside 18 yaşına bastı, çocuklarımdan birini evlendirdim.

Bu evlendirdiğim oğlumun nasıl çocuk yapmasını sağlayabilirim? İkisini de sahibi olduğum seanon şehrine koyuyorum fakat çocuk yapmıyorlar, doğru yolda mıyım? Beklemeli miyim? yoksa oğlumun bir birlik oluşturmasına izin mi vermeliyim? yada ikisini de partime alıp şehirde mi beklemeliyim?

Bir diğer sorum karakterimin eşinin vali olduğu şehirde beklerken çocuk yapma şansı var mı?

Evet vali olan şehirde kalınca hamile olma ihtimali varmış.

Last edited:
Tweakla yapmak istemiyorum, native halde, ve sanırım 100+ gündür aynı şehirde bekliyorlar hala çocuk yok.

bir kaç kriter daha var;
1 yaş kiriteri yaş belli bir yaşı geçtikten sonra çocuk yapamıyorsunuz. ( yanlış bilmiyorsam default halde 42 yada 47 yada o civar yaştan sonra çocuk olmuyor )
2 aranızdaki ilişkinin fazla olması lazım zira yoksa sorun oluyor.
3 birde inanmayacaksınız ama oyunda kısır bir kişi olma ihtimali var. yani aldığınız kişi kısır olabilir.

Last edited:
Hayda, ben benim oğlana 45lik vlandialı almıştım... Vekili yüksek vali yaparız savaşlarda telef olmasın diye, menopoz mu çıktı şimdi hatun :grin:

Yukarıda 4 tane kriter yazdım. Eğer ilk 3 tanesi değilse mağlesef sonuncusu gerçek. En azından ben öyle biliyorum.

Eğer hatam varsa forumdaki arkadaşlar düzeltir zaten.

Bana kısır kişi denk gelmişti. Oyun boyunca bir tane çocuk olmamıştı. Diğer oyunumda ise evlenir evlenmez şehirde 1-2 dün bekledim eşiniz hamile diye üstte yazı çıktı. Genelde şehirde beklediğim zaman çocuk oluyor eğer kısır değilse. :grin:

Benim deneyimim şu şekilde :

Öncelikle bir hanfendiyi seviyoruz, kendisiyle evleniyoruz, evlendikten sonra bize ait yerleşime gidiyor, biz hiç o yerleşime gitmediğimiz halde ve savaştan savaşa koşarken başkaları bizim yerimize hanfendimiz ile çocuk yapıyor, en son evlendikten sonra hiç görmediğim eşimden 3 kız 1 erkek evladım olmuştu mesela ?

Sonra ki sürümlerle bu düzeltilmiş mi hiç bilmiyorum ama ben böyle çocuk sahibi oldum ?

Öncelikle bir hanfendiyi seviyoruz, kendisiyle evleniyoruz, evlendikten sonra bize ait yerleşime gidiyor, biz hiç o yerleşime gitmediğimiz halde ve savaştan savaşa koşarken başkaları bizim yerimize hanfendimiz ile çocuk yapıyor, en son evlendikten sonra hiç görmediğim eşimden 3 kız 1 erkek evladım olmuştu mesela ?

Sonra ki sürümlerle bu düzeltilmiş mi hiç bilmiyorum ama ben böyle çocuk sahibi oldum ?
O hatunu boşa hemen :grin: benim sorunum kendi karımdan değil, çocuğum ile karısının çocuk yapması, aynı şehre koyuyorum fakat herhalde yaştan dolayı çocuk yapmıyorlar..

Benim ilk eşim Siaramus'tu. Adamdan 6 sene sonra 1 çocuk yapabildim. Sonra Culharn ile evlendim herif motor çıktı 3 çocuğum oldu 3 senede.

kaçak et kesmişler sanki :grin:

Benim ilk eşim Siaramus'tu. Adamdan 6 sene sonra 1 çocuk yapabildim. Sonra Culharn ile evlendim herif motor çıktı 3 çocuğum oldu 3 senede.
mevcut eşin öldü galiba sonrasında mı tekrar evlendin.

Hayda, ben benim oğlana 45lik vlandialı almıştım... Vekili yüksek vali yaparız savaşlarda telef olmasın diye, menopoz mu çıktı şimdi hatun
konuyu tekrardan gözden geçirirken fark ettim 45lik derken 45 yaşından birinden bahsediyorsunuz galiba? 45 yaş çok yaşlı. siz yaştan kaybetmişsiniz işte.
Bu ne ya thread izdivaça döndü
oyunda var bir kaç tane mekanik onları konuşuyoruz canım :grin:

Evet, ancak kalabalık bir aile istediğim için şu anda vlandialıyı öldürtmeye çalışıyorum :grin: bir diğer problem ise, diğer soyluların çocuklarına bakıyorum, 18 yaşına basmış bir npc gayet güzel skillere sahip, 120-150 steward falan başlıyorlar hatta 180 gördüm, bizim 18e basan çocuklar 0 dan başlıyor. Ben mi bir şey kaçırıyorum anlamadım...

Evet, ancak kalabalık bir aile istediğim için şu anda vlandialıyı öldürtmeye çalışıyorum :grin: bir diğer problem ise, diğer soyluların çocuklarına bakıyorum, 18 yaşına basmış bir npc gayet güzel skillere sahip, 120-150 steward falan başlıyorlar hatta 180 gördüm, bizim 18e basan çocuklar 0 dan başlıyor. Ben mi bir şey kaçırıyorum anlamadım...
çocuk yapmak için Neden yaşın bu kadar ilerlemesini beklediniz ki?

düzenlenmesi lazım :') konu dışı bir sorum daha olacak, oyunda en hızlı level atlama yöntemi nedir? karakterim 32. seviyeye geldi, trade skillini 300 yapmam için galiba 8 puan sosyallikte + 5 puan trade focus olması gerekli, benim 6 puan sosyallik ve 5 puan focusum var, acilen 8 seviye atlamam lazım ama aşırı yavaş, haydutları keserek yapmayı denersem 20 saat falan sadece haydut kesmem lazım, nasıl level atlayabilirim?

düzenlenmesi lazım :') konu dışı bir sorum daha olacak, oyunda en hızlı level atlama yöntemi nedir? karakterim 32. seviyeye geldi, trade skillini 300 yapmam için galiba 8 puan sosyallikte + 5 puan trade focus olması gerekli, benim 6 puan sosyallik ve 5 puan focusum var, acilen 8 seviye atlamam lazım ama aşırı yavaş, haydutları keserek yapmayı denersem 20 saat falan sadece haydut kesmem lazım, nasıl level atlayabilirim?
ya demircilik yapacaksın yada kuşatma saldırılarında ok alıp milleti kafasında vuracaksın ama sana söyleyeyim 32. levelden sonra level atlatmak cidden zor.

evet, hile yapmak zorunda kaldım, ancak yeni bir sorun daha ortaya çıktı, eski eşim yaşlılıktan öldü, yeni biri ile evlenmek istiyorum, kendi vassalım olan teganın kızına kur yaptım, bütün diyaloglar tamamlandı, barter kısmında 1 dinar dahi versem kızı vermeye tamam diyor ancak teklifi verdikten sonra, param eksiliyor fakat evlenemiyorum, hatta cazibe kısmında da xp kazanıyorum bug falan oldu galiba çözümü var mıdır?

Back
Top Bottom