Oyuna Yönelik Feedbackim

Users who are viewing this thread

Denkelyen

Regular
Oyunu öğlen 3'ten beri oynuyorum, parasını kesinlikle hak ediyor, zevk alınabilir bir erken erişim oyunu, şüphe yok. Lakin sanırım feedback vermemiz gerekiyor. Eminim ki değineceğim şeylerin pek çoğu geliştiriciler tarafından hali hazırda biliniyor, aklın bir köşesinde tutuluyordur. Lakin işbu liste ile belki bir ihtimal gözlerden kaçmış olabilecek game-play mekanikleri fikirleri sunmayı ve bazı problemleri işaret etmeyi amaçlıyorum:

1) Okçular ''atış serbest'' emrine uymuyor. Gerçekten, şaka gibi. Darbe gecesi sivillere ateş etmeyi reddeden askerler gibi. Menzille alakası yok bu arada. Düşmanla çarpışmaya 50 metreden az kalmış, on kez emri yinelememe rağmen atış yapmıyorlar. Atış serbest komutu tamamen rastgele çalışıyor, o kadar çok başıma geldi ki bu bir günlük oyun deneyimimde...

2) Kar üzerinde atla koşarken toz toprak kalkıyor ve hatta yeşil yeşil cıvıl cıvıl çimenler de fırlıyor kar kalkması gerekirken.

3) Kalemiz, köyümüz (ve muhtemelen şehrimiz) kuşatılır/yağmalanır iken herhangi bir bildirim gelmiyor Warband'deki gibi, kaleniz olduğunu düşünürken bir bakmışsınız kaleniz gitmiş, hayat gerçekten süprizlerle dolu. Ya da geliyor mu bildirim? Ben görmedim o kadar başıma geldi halbuki...

4) Savaş sahneleri ile ilgili bir problemim var benim. Oyunun grafikleri baya iyi bu arada, very high ayarlarda oynuyorum ve bazı sahneler, söz gelimi bazı köy tasarımları, gerçekten büyüleyici fakat random oluşturulan (coğrafyaya göre muhtemelen) savaş sahnelerinin/haritalarının bir çoğu (özellikle karlı olanlar) göze çok kötü gözüküyor. Warband'den ayırmak imkansız neredeyse, abartmıyorum.

5) Warband'deki hızlı zaman için ctrl+space basılı tutma mekaniğini aşırı fonksiyonel yapan şey, yüksek akış hızı esnasında bize hızlı reaksiyon tepkisi verme imkanı sağlaması idi. Bannerlord'da bu problematik, açıkçası. 3'e basıp zamanı hızlandırdığınızda, otomatik bir hızlanma olduğu için 200 kişilik bir düşman grubuna ''yanlışlıkla'' çok sık dalıyorsunuz. Evet bu Warband'de de oluyordu fakat bu kadar sık değil. Bununla, bu mekanik kaldırılsın demiyorum, ctrl+space de ikinci bir yöntem olarak getirilebilir, öyle değil mi? Neticede oturmuş ve çalışan bir mekaniği, sırf değişim olsun diye değiştirmek (ki eminim ki motivasyon yalnızca bu değildir) rasyonel değil.

Back
Top Bottom