Oyuna Giriş 10 Dakika ve FPS Düşmesi/Droplar

Users who are viewing this thread

Kle

Recruit
Arkadaşlar sistemim;

intel i5 9400f 2.9-4.1 GHz işlemci
gtx 1050Ti 4GB ekran kartı
16 GB ddr4 ram

Evet sistemim süper über bir sistem değil ama çokta ortalama kalan bir sistem değil ki ben bu sistemle gta5 i high/ultra, ac oddsey ac originsi high/mid çok rahat fps düşüsü drop yemeden oynuyorum. Bannerlorda girmem dahi 10 dakika sürüyor önce beyaz ekran ardından loading ekranı 10 dakika oyuna girmek için bekliyorum. Normal şartlarda high/ultra oynayabileceğim oyunu en düşük ayarlarda açarak oynamak zorunda kalıyorum ki bu durumda bile düşük fps haritada savaş alanında drop yiyorum. Bu nasıl optimizasyon gerçekten 8 yıldır sabırsızlıkla beklediğimiz oyunun bu denli optimizasyondan uzak olacağını asla düşünmezdim. Bu optimizasyon sorunu ne zaman düzelicek optimizasyonla ilgili bir açıklama yapıldı mı veya yapılacak mı? Yada bu sorunları çözen biri var mı en azından oyuna 10 dakikada girmeyelim. Sistem ekran kartı tüm sürücülerin hepsi güncel.

Sorun sisteminde değil, oyunun optimizasyonunda maalesef. Çok sayıda insanda var bu sorun. Büyük olasılıkla RAM kullanımından kaynaklanıyor. Forumda bunla ilgili bir başlık da var https://forums.taleworlds.com/index...m-Önerileri-ceviri.398735/page-2#post-9285827

Bazı çözüm önerileri sunuyor ama herkeste işe yarayan şeyler değil ve geçici süreli çözümler. Forumdaki TaleWorld çalışanları geliştirici ekibe aktardıklarını söylüyorlar ancak maalesef herhangi bir çözüm gelmedi. İnşallah yakında bir yama gelecek.

Back
Top Bottom