Oyun Tavsiye Konusu - (Tavsiye istemeden önce mutlaka bakınız)

Users who are viewing this thread

Sizce Star Wars Battlefront 2 (2017 de çıkanı) alınabilir mi? PC için alacağım ancak sunucuları dolu mudur, zevk alabilir miyim diye şüphe ediyorum.

Alınır. Belli bir yerden sonra çok topladı oyun. İşlek saatlerde girersen oyuncu bulabilirsin. Alacağın fiyat çok değilse değer. Hala daha güncelleme alıyor oyun, en son 9. film için içeriğin devamını ekleyeceklerdi ama geldi mi bilmiyorum.

Sizce Star Wars Battlefront 2 (2017 de çıkanı) alınabilir mi? PC için alacağım ancak sunucuları dolu mudur, zevk alabilir miyim diye şüphe ediyorum.
Ben oynuyorum. Heroes vs Villians falan dolu. Hero starfighter bile oynayan var. Diğer trooper olarak oynayacağın oyun modlarından şuan en popüleri en son çıkan Capital Supremacy. Ama bu oyun modu bazen çok uzun olabiliyor. 2.5 saatlik oyun olduğu da olmuştu. Fazla uzun sürmeyen bu tarz büyük çaplı savaş modu olarak Galactic assault var. Capital supremacy'e göre daha kısa sürüyor. Max 20 dk ya da 30 dk sürüyor. Bunlar dışında diğer modlar pek oynanmıyor. Event varsa oynanıyor. Mesela ewok hunt falan popüler değil. Ama işlek saatlerinde hemen hemen her oyun modunda rahat oyun buluyor.

Level farm için triple xp eventi falan geldiğinde coop oyna. Hızlı level kasarsın. Mesela 1 coop maçını 60k puanla bitirirsen triple ile 180k xp alacaksın. Bu da 7-8 level ediyor 10-15 dk içinde. Level ile de kart açıyorsun sana çeşitli buff veya özellik veriyor. Para kasacaksan günlük arcade tamamla 10 kere. 1k para oradan geliyor. Direkt arcade custom aç orada intihar et. Hızlı bitirirsin. Günlük görevleri yap. Bunun dışında oyunu oynayarak kasılıyor. Challangeları tamamlayacaksın. Bazı levellarda her level başına 1k alıyorsun. Mesela bir hero karakterin 36dan 37ye atlayınca 1k veriyor. Bu 40 levela kadar sürüyor (Sanırım 36da başlıyordu). Kasılması kolay hem para hem level olarak.

Alınır. Belli bir yerden sonra çok topladı oyun. İşlek saatlerde girersen oyuncu bulabilirsin. Alacağın fiyat çok değilse değer. Hala daha güncelleme alıyor oyun, en son 9. film için içeriğin devamını ekleyeceklerdi ama geldi mi bilmiyorum.

O eklendi. Daha sequel trilogy droidleri hero olacak eklencekti. Eklenemedi çünkü hiç dmg vuramama gibi bir bug varmış. Oyunu çok etkiliyo diye ertelediler.

[youtube]

Direkt listemi atayım :

Witcher 3+ (leleleley)
Metro oyun serisi+
CS:GO*
Garry's Mod
Hearts Of Iron 3
Mount And Blade 2: Bannerlord*
Minecraft+
Paper's Please
Detroit Become Human
Journey
Half Life serisi
Left 4 Dead serisi
LIMBO
Kenshi
Fallout serisi (new vegas ya da fallout 2 en iyisi diyebilirim)
Dying Light 2
INSIDE
The Stanley Parable
Portal serisi
Crusader Kings 3
Escape from Tarkov
Modern Warfare serisi
Welcome To The Game 2
Europa Universalis
Crusader Kings
Victoria
Hearts Of Iron 4
Deep Rock Galactic
Squad
Artılar çok hoşuma giden. yıldızlılar favori oyunlarım.

Journeyi daha oynamadım PC'ye gelince oynayacağım. Detroit become human pc versiyonu var. Squadı daha oynamadım ama çok güzel bir oyun a benziyor. Dying Light 2 çıkmadı ama çok umutluyum. The Stanley Parable zamanında çıkan beyin yakan oyunlardandı. Portal bir efsane zaten coop oyun olarak. Paradox oyunları hem tarihe sarmam da çok büyük faydası oldu. bir tek stellarisi adam akıllı oynamadım onunda türk communitysi yok neredeyse. Kenshi, Paper Please bunlarda çok güzel oyun. Crusader Kings 3 çıkmadı daha ama çıkınca çok iyi oyun olacağından şüphem yok. age of oynamadım dinazor değilim çok şükür. Welcome to the game 2 bitiremediğim nadir oyunlardan biri ama onu da yapacağız inş.

hazır yazmışken öneri enstrüman ve sporları da paylaşıyım :razz:

Gitar*
Ney+
Saz

Bas gitar çalan çok yok ama ben elektro gitar öneririm.

spor olarak fitness ve wing tsun öneririm. ama şehirde salonu yoka kesinlikle muay thai. kavga etmeden kaçmanız daha muhtemel olur. :grin:
boyunuz uzunsa kick box deneyin derim.

Last edited:
Listeye de baktım güzelmiş ama Metro benzeri bir oyun bulamıyorum ya. Wolfenstein ve Rage'yi aldım, dishonored serisinin her ne kadar seveni olsa da ve bir FPS-RPG oyunu olsa da bi türlü sevemedim o seriyi ısınamıyorum hiç kaç kez yeniden başladım olmadı bıraktım en sonunda. Witcher serisini skyrim falan onlar klasik zaten oynadım hep. Ama böyle ucuz yollu sistem dostu üstteki özelliklere sahip alternatif oyunlar bulamıyorum.

çok sıkılıyorum taleworlds, var mı bana bir oyun öneriniz? bundan 1 sene kadar önce her gün saatlerce wow classic oynardım ancak endgamede yapacak şey olmaması ve lootun çok nadir olması, bir itemin haftalarca düşmesini beklemek ve sonunda düştüğünde o itemin 10 kişiden sadece bir kişiye gitmesi beni acayip soğuttu, her hafta raid bekleyip hiçbir şey yapmaz olunca bıraktım. onu bırakıp escape from tarkova başladım, çok güzel fps oyunu ancak benim pcde ufaktan kasıyor ve oyunun son görevleri acayip kanserleşti, 600 saat kadar oynadıktan sonra onu da bıraktım ve playstationda persona5 oynamaya başladım. persona gayet güzel oyundu, bir playthrough yaklaşık zaten 150 saat sürüyor, ben bu oyunu 2 kere ard arda oynadım hatta uzata uzata oynadım bir 400 saatim vardır ama artık o da kabak tadı verdi. şimdi son 1 haftadır pcde öyle forza horizon falan oynuyorum ama hepsi 1-2 saat sonra uykumu getiren filler oyunlar, yani böyle sabah akşam oynadığım bütün zamanımı gömdüğüm bir oyunum yok, ve oyunum olmayınca beni sıkıntılar basıyor bir yerden sonra. hatta canımın sıkılması ile beraber sıkıntıdan yemek yemeye başlıyorum, en son tarkova başlamadan 98 kiloydum tarkov ile beraber 90'a düştüm şimdi, ama böyle giderse yine geri alacağım kiloları. oysa kafamı meşgul edebilecek güzel bir grind oyunum olsa hedef 80 kilo. var mı bana zaman geçirtecek oyun önerileri?

zamanında lol,csgo falan booool bol oynadım zaten, o yüzden artık oralar bana hiç çekici gelmiyor. zaten lolde kendimi bildim bileli hep kötü bir oyuncuydum, bir de ben lole başlayınca her 2 ayda bir klavye veya mouse yenilemem gerekiyor çok sinirleniyorum çünkü oynarken ve ekipmandan çıkartıyorum sebepsizce. acaba elder scrolls online falan mı denesem

tarkovda en çok sevdiğim olay ana gameplay'in dışında bir envanter sistemi olması, ve oyunda RPG elementlerin olmasıydı. mesela sniper kullandıkça sniper skillin gelişiyor, oyunda koştukça ciğerlerin gelişiyor vb.

envanter sistemi derken de kastettiğim bütün oyundaki npclerin birer bağlılık seviyeleri olması. sen o npcnin görevini yapıp verince bağlılık seviyen artıyor ve her seviyede o npcden daha güzel şeyler satın alabiliyorsun. bir de silahlar, silahların modları falan acayip iyi tarkovda. resmen gerçek hayatta olan minili ufaklı ne parça varsa oyuna da üşenmemiş eklemiş herifler, baktığın sight olsun elindeki silahın stocku barreli her şeyini çıkartıp değiştirebiliyorsun. silahlar hakkında bir bok bilmezdim, şu oyuna 700 saat kadar gömdükten sonra silahlar hakkında çok şey öğrenmiş oldum. bilgisayarım kasmasa hala severek oynardım herhalde.

gameplay olarak tarkov bence öyle çok da elzem değildi ama. yani karakterlerin cod warzone'daki gibi acayip mobil olması sağa sola slide atmamaları falan güzel, ama onun dışında çok da bir albenisi yok bana kalırsa. rainbow6siege bence oynanış olarak 1 tık daha zevklidir tarkovdan, çünkü karakterler daha çevik ve aksiyon daha fazla. tarkovda 30 dakika bir çimen içinde pustuğumu bilirirm, oyun ona itiyor çünkü seni. bir de tarkovu solo oynamak ayrı zor, karşına duo da gelebiliyor, 4 kişi de gelebiliyor. o konuda herhangi bir matchmaking yok, allah ne verirse. hiç adil bir oyun değil yani.

Armadır, Squaddır, Hell Let Loosedur, Post Scriptumdur önerirdim ama anladığım kadarıyla bunları sevmezsin zaten, çoğunda çatışma kısımları çok az tutuyor. Envanter kullanımı olarak Tarkov ayrı bir seviye ama Dayz falan bakabilirsin survival konusunda gelişmiş baya. Eski halinden farklı diyorlar özellikle yeni motora geçtikten sonra. Yüzlerce saat gömmelik oyun kişiye bağlı. Ben mesela Battlefield 4 falan gömmüştüm zamanında. Oyunda açılabilecek her şeyi açmak, işe yarayan tüm assignmentları tamamlamak, tüm silahlarla en az 500 kill almak(o silahın Master Dog Tag'ini veriyodu bu) falan her şeyi yapmıştım. Sonrasında sıkılmıştım hedefleyecek bir şey kalmayınca.

Genel çerçevenin ötesinde Squad benim en çok zevk aldığım oyun son dönemde. 60 dakikanın 50 dakikası koşarak, çalışarak, taktik yaparak geçiyor falan ama ayrı bir zevki var. Yani slow-paced sevmiyor olsan bile bir göz atabilirsin.

Ben son 2 haftadır Monster Hunter World oynuyorum. Tavsiye ederim. Iceborne da çok güzel bir DLC. Oyun baymıyor beni 2 haftada 63 saat yaptım. Daha fazla oynardım ama arkadaşlar EU4/R6 falan çağırıyorlar. Grind yapabileceğin güzel bir oyun. PVPsi yok ama cidden gerek de yok. Oynanışı çok güzel.

Arkadaşlar bana hikayesi güzel olan, mekanikleriyle fazla yormayan oyunlar önerirseniz sevinirim. The Witcher, Mass Effect, Skyrim gibi oyunları oynadım. Bioshock serisini oynamayı düşünüyorum yakın zamanda. Beni yormayacak ama hikayesi kuvvetli olan, tercihen devam oyunları da olan oyunlar varsa bir bakmak isterim.

The Wolf Among Us güzeldir. Hatta daha da az uğraştırsın istiyorsan What Remains of Edith Finch var. Life is Strange var yine hikaye odaklı, öveni de çok söveni de çok. Kendim oynamadım bunu o yüzden bir şey diyemiyorum. PS4 Exclusive olarak çıkan Horizon Zero Dawn var öneriliyor bayağı. 7 Ağustos'ta PC'ye çıkacak. Alan Wake ve Control öneririm bir de ama bunlar pek istediğin gibi "yormayacak" türden değiller. Özellikle Control bayağı sıradışı bir oyun. Deus Ex serisi var ama yeni oyunları bile ufaktan eski hissettiriyor. Deus Ex Human Revolution teknik olarak ilk Deus Ex oyunundan yıllar öncesini anlatıyor o yüzden yeni oyundan başlamanın zararı olmaz belki ama yine bu da yormayacak bir oyun değil pek. Oynamadıysan Dishonored serisi aşırı güzeldir. Gerçi beğenmedim diyen de gördüm ama zevkine uyup uymadığını denemeden bilemezsin artık. Saydığın "gibi oyunlar" içinde Dragon Age serisi vardır muhtemelen ama yoksa o da mutlaka oynanması gereken bir seri. Metro 2033 ile başlayan seriyi de oynamadıysan öneririm. Ona yakın türde SOMA var o da aşırı tavsiye edilir.

Dragon Age oynamayı düşünüyorsan Origins ve dlc'si Awakening'i oyna sadece, gerisinden uzak dur.
RDR2 kesinlikle oynanması gereken bir oyun, tabi tam grafik oynatabilecek bilgisayar varsa (öyle oynanması gereken bir oyun bence). Kingdoms of Amalur: Reckoning de bayağı güzel bir oyundu ama kıymeti bilinmedi zamanında; buna da bakabilirsin; bu arada Eylül'de remastered versiyonu geliyor.

Teşekkürler öneriler için.
@Cioss Dragon Age Origins'e Mass Effect'ten hemen sonra başladığım için fazla ısınamamıştım, kesinlikle karakterler ve anlatım bakımından bir Bioware oyunu olduğunu hissettiriyordu ama bilgisayar başında ard arda ME oynayıp iyice evrenin içinde kaybolup başka oyuna geçince sanırım tatmin edememişti. Listenin alt taraflarına koyuyorum ama onu da mutlaka bir daha deneyeceğim, sonuçta büyük bir evreni var ve bildiğim kadarıyla devam oyunu için çalışıyorlar. Hiç Telltale oyunu oynamadım, ama yormayacak oyunlara benziyorlar ve hikaye odaklılar, o yüzden onları da listeye ekliyorum oynayacağım. Alan Wake oynamıştım yıllar önce, güzel bir oyundu. Daha önce o tarz bir hikayeye tanık olmadığımdan etkilemişti. Dishonored da çok önerildi artık üşenmeyi bırakıp ona da bakmam lazım.

Metro'yu ilk Exodus ile oynadım, yeni pc aldığımdan grafikleri iyi olan oyunları denemek istiyordum. O halde şimdi Game Pass'te de varken Metro 2033 redux ile başlıyorum oynamaya, ilk sırayı bu seriye vereyim. Hem Exodus'tan bir miktar tanıdık bir evreni var.

@argon45 RDR serisinin hayranıyım, ilk PS3 oyunumdur. Ah o sonu yok mu... PC'ye gelince RDR2'yi de oynamıştım, hem grafik olarak, hem hikaye anlatımı olarak gerçekten çok iyi bir oyundu. Rockstar kaliteli bir hikaye oyunu yapabileceğini GTA V gibi absürt bir oyundan sonra tekrar ortaya koydu benim için (GTAV'yi de severim yanlış anlaşılmasın) Kingdom of Amalur'u o zaman Remaster çıkması için bekleyeyim, zaten listedeki oyunları bitirmek derken Eylül ayı gelir çatar.

Dragon Age için yalnızca Origins ve DLC'sini önermenin sebebi nedir? İkinci oyun için iyi değil denildiğini duydum birkaç yerde ama üçüncü oyun da aynı şekilde çok mu zayıf kalıyor?

Assassin's Creed'in durumu gibi düşün. Başında Dragon Age ismi var 2. ve 3. oyunun ama Dragon Age ile pek bir alakası yok. Bağımsız olarak düşünürsen oynatır kendini ama DA gibi hikayesi ile ön plana çıkan bir oyun için hikayesi ve bazı mekanikleri çöp 2. ve 3. oyunun. Yine de Inquisition yılın oyunu seçilmişti çıktığı yıl orası ayrı.

Zevk meselesi argonunki. Gayet güzel oyunlar endişelenme hiç. DA2'de aynı dungeonu kopyala yapıştır yapma durumu var o tarz eksiklikler her oyunda oluyor zaten önemli değil. Inquisition cillop gibi bir oyun. Mutlaka Dlcleri ile oynanması lazım ama çünkü oyunun asıl finali ve yapımda olan DA4'le bağlantısı DLC içine konmuş ki tam bir Electronic Arts hareketi. Daha sonra kendin oynayıp görürsün ne sunuyor oyunlar. Ama DAO bayağı eskidi artık, DA2 de onun peşinden geliyor. Çok ertelersen bir süre sonra eskilikleri oyundan zevk almanın önüne geçebilir. Dragon Age ve Mass Effect Sister seriler zaten.

Inquistion koca bir çöp (hikaye açısından çöp, oynanış açısındansa Single Player MMO'ya dönmüş) DA 2 ondan da çöp Origins'le kıyaslayınca. DA:O eski olmasına rağmen 2sine de taş çıkarır bu oyunların. DA4'de aynı yolun yolcusu Inquistion'la.

Anladım teşekkürler. DAO'dan sonrasını yine denerim, artık beğenirsem devam ederim etmezsem salarım zaten zorlamam. Oyunları çok da bekletmeyi düşünmüyorum zaten, Cyberpunk çıkana kadar listeyi tamamlarım aradaki boşluğu da doldurmuş olurum.

Back
Top Bottom