Resolved Oyun sürekli çöküyor. Aplication Crash hatası veriyor.

Users who are viewing this thread

Merhaba, oyunu yaklaşık 14 saat oynadım ancak son 2-3 gündür oyuna giriyorum 5 dakika sonra Aplication Crash hatası alıyorum. hatadan sonra Crash Uploader çıkıyor oradan send yapıyorum ama herhangi bir düzelme olmadı. Dün steam üzerinden dosya doğrulama yaptım. Tüm dosyalar tamam. Bu sorunu nasıl çözeceğim? Gerçekten 2-3 gündür oyun zevkimin içine etti. En son epictroe'dan marunath'a gidiyordum. Marunath yolunda bu hatayı alıyorum. Daha önce de Epictroe'da karşı bela görevini almak istediğimde bu hatayla karşılaştım. Yardımcı olursanız sevinirim. Elimde ekran görüntüsü de var ancak nasıl atıldığını bulamadım. Aşağıda internetten bulduğum hatanın aynısı.
ggdp36ar7jq41.png

Oyununuz çöktüğümde Application Crash ekranından Yes'e basarak oyunun neden çöktüğünü daha iyi anlayabilmemiz için bizlere önemli dosyaları gönderebilirsiniz. Bu şekilde hatayı daha hızlı ve daha iyi bir şekilde görebilir ve çözebiliriz.

Oyunu oynarken herhangi bir mod kullanıyor musunuz?
Oyunu beta sürümünde oynarken, eski bir save dosyasını mı devam ettiriyorsunuz?
Sıfırdan oyuna başladığınızda yine oyun çöküyor mu?

Yes'e basıyorum rapor gönderme ekranı çıkıyor oradan send'e basıp gönderiyorum orada çıkanları mı yazmam gerekiyor size?
Oyunda herhangi bir mod kullanmıyorum. yani eski bir save dosyası derken oyunu aldığımda bir adet oyun açtım ona devam ediyorum. Oyunu alalı yaklaşık 1 ay oluyor. Sıfırdan başlamadığım için bilmiyorum. Ben size o rapor gönderme ekranında çıkanları atayım.

Öncelikle oyunu başlattığımda Safe Mode uyarısı çıkıyor. Game shut down unexpectedly on previous session. Would you like to enablesafe mode? yazısı çıkıyor. altta yes ve no var hangisine tıklarsam tıklayayım oyun esnasında application crash hatası veriyor. kendş oyun savemi yüklemek istediğim zaman modül uyuşmazlığı çıkıyor. Farklı modülleri olan kayıtlı oyunu yüklemek istediğine emin misin diye. Evet diyorum. Oyun esnasında özellikle birliğe girdiğimde
ERROR
Application crashed because a fatal error occurred while reading a file.
Common cause of this is a corrupted game file.
Re-validating game files may solve this issue.
-File : ../../Modules/Native/AssetPackages/looters_armor.tpac
-Error : Decompression failure
Tamam çıkıyor ve tıklıyorum.
Ardından
The application faced a problem. We need to collect necessary files to fix this problem. Would you like to upload these files now?
Evet ve Hayır çıkıyor. Evete tıklıyorum.
Always Ignore?
Would you like to always ignore this failure?
Tamam ve İptal var. Tamam diyorum.
TWCrashUploader

Report Files:
-crashes\2020-05-21_19.12.19\crash_tags.txt
-crashes\2020-05-21_19.12.19\dump.dmp
-crashes\2020-05-21_19.12.19\engine_config.txt
-crashes\2020-05-21_19.12.19\module_list.txt
-crashes\2020-05-21_19.12.19\rgl_log_16208.txt
-crashes\2020-05-21_19.12.19\rlg_log_errors_16208.txt
-crashes\2020-05-21_19.12.19\save_auto.sav
-crashes\2020-05-21_19.12.19\stack.txt
-crashes\2020-05-21_19.12.19\user_config.txt

Crash Description:
Please write what were you doing at the time of crash. Including the steps to reproduce this crash is much appreciated...

Send var ona tıklıyorum.
Hatta gönderdikten sonra steamde oyun hala çalışır gözüküyor ancak oyun açık değil. Durdur'a tıklıyorum durdurmuyor. Steam'i kapatmak zorunda kalıyorum.

Oyun dosyalarınızı Steam üzerinden doğrulayıp tekrar oynamayı deneyebilir misiniz?
Yes'e basıyorum rapor gönderme ekranı çıkıyor oradan send'e basıp gönderiyorum orada çıkanları mı yazmam gerekiyor size?
Burada Yes'e basmanız yeterli olur. Açıklama bölümüne oyun ne yapınca çöküyorsa yazmanız doğru olur.

Öncelikle oyunu başlattığımda Safe Mode uyarısı çıkıyor.
Safe Mode uyarısında yes'e tıklayıp açarsanız oyun bütün ayarları sıfırlar ve güvenli modda oyunu açar.

aynı hatayı sürekli bende alıyorum, win güncel bütün driverler tamam oyunu nerdeyse 3 kere dosya doğruladım. Oyunu silmekten başka çarem kalmadı iki gündür pc de görünce morelim bozuluyor teşekkürler bannerlord.

ben de herhangi bir çözüm bulamadım her şey güncel driverlar vs oyun güncel, defalarca doğrulama yaptım ama sonuç aynı hep ben de sildim tekrar kuracağım yapacak başka bir şey yok sanırım.

aynı hatayı sürekli bende alıyorum, win güncel bütün driverler tamam oyunu nerdeyse 3 kere dosya doğruladım. Oyunu silmekten başka çarem kalmadı iki gündür pc de görünce morelim bozuluyor teşekkürler bannerlord.
Acaba bilgisayarınızın özellikleri nelerdir? HDD mi yoksa SSD'ye mi kurulu oyun? Bu hatayı araştırmaya devam ediyoruz ancak bulması pek kolay bir hata değil maalesef.

128 gb ssd 1 tb hdd steam ssd'ye kurulu oyun hdd'ye kurulu çünkü daha önce steam ve oyunu aynı yere hdd'ye veya ssd'ye kurduğumda oyun içi fps düşmesi yaptı. 8 gb ram, gtx 1050 ekran kartı i7 işletim sistemi win10 64 bit

oyunda kullandığınız modlar yüzünden olabilir mi? yeni updateler sonrası bazı modların güncellenmesi gerekiyor. bende bu hataları aldım. sonra modların hepsini kaldırıp normal girince oyuna sorun yaşamadan girip oynadım.

Eğer oyunlara mod yüklediyseniz bizim yapabileceğimiz pek bir şey kalmıyor. Eğer modları kaldırıp aynı hatayı tekrar oluşturabilirseniz biz ancak o zaman devreye girebiliriz.

Oyununuz çöktüğümde Application Crash ekranından Yes'e basarak oyunun neden çöktüğünü daha iyi anlayabilmemiz için bizlere önemli dosyaları gönderebilirsiniz. Bu şekilde hatayı daha hızlı ve daha iyi bir şekilde görebilir ve çözebiliriz.

Oyunu oynarken herhangi bir mod kullanıyor musunuz?
Oyunu beta sürümünde oynarken, eski bir save dosyasını mı devam ettiriyorsunuz?
Sıfırdan oyuna başladığınızda yine oyun çöküyor mu?
80 saat oynadıktan sonra kayıtlı seferlere tıkladığım gibi bende de aynı hatayı veriyor

Application Crash penceresinden Yes'e basarak bizlere dosyaları göndermek şimdilik önerebileceğim tek şey. O dosyaları ekip arkadaşlarım inceleyerek sorunun kaynağına inerek çözmeye çalışacaklar. Sorun yaşadığınız için üzgünüz!

son güncelleme ile bendeki hata kalktı çabanız için teşekkürler.Umarım diğer hata alan arkadaşlarında sorunu çözülmüştür.

Back
Top Bottom