Oyun içi savaş mekaniği önerileri

Users who are viewing this thread

kralsautin

Recruit
Arkadaşlar selamlar, oyunda özellikle savaşta kaynak yönetimi, askeri birlik idaresi ve muharebe içi mekanikler ile ilgili olabildiğince ayrıntılı değerlendirme ve çözüm önerileri sunarak bir tavsiyeler listesi hazırlamak istiyorum Bannerlord'un savaş mekaniklerdeki boşluk olduğunu düşündüğüm yerleri doldurmak adına. Ancak bunu yapabileceğim herhangi bir forum sayfası, başlığı bulamadım. Öncelikle taleworlds yetkilileri bu tarz önerileri dikkate alıyor mu? Alıyorlarsa bu tarz öneriler hangi forum sayfalarına yada mai adresine yazılıyor? Şuanda yazmakta olduğum sayfa bu konu için doğru forum sayfası mı? Beni aydınlatabilirseniz bu konuda sevinirim. Sevgiler

İyi oldu öğrendiğim. Olabildiğince derinlemesine düşünüp öneriler sunacaktım. Zamanımı boşa harcamamış oldum. Üzüldüm aynı zamanda. Ufak değişikliklerle (Bu değişikliklerin çoğu zaten oyun içerisindeki olan sistemler ile gerçekleştirilebilir olduğunu tahmin ediyorum) oyuna çok büyük derinlik katabileceğini düşünüyorum. Bir örnek vermek istiyorum. Mesela her ordu başına (nüfuz ile oluşturulandan bahsediyorum) bir ulak sağlanabilir. Bu ulaklar ile ordular arasında koordinasyon sağlanması için emirler iletilebilir(Kuşatma yap, şuraya saldır, şuraya desteğe git vb). Bu ulakları ele geçirerek (ulaklar çapulcu birimleri gibi böyle ufak hızlı gruplar olacak) rakip orduların konumları ve güçleri hakkında bilgi edinebilir. Bu, başlı başına büyük bir yenilik getirebileceği kanaatindeyim. Yada bir süre sonra kendine kaliteli birlik oluşturmak bildiğin MMORPG oyunlarındaki gibi "Grind" yapmaya dönüyor ki oldukça can sıkıcı. Elimdeki kaynaklar ile(mesela altın ile kiralanan pahalı bir eğitmen yapıp bu birlikleri bizim için eğitebilir bizim emrettiğimiz şekilde) kaliteli birlikler oluşturabilir olmalıyız. Birlik geliştirmenin tek yolu çapulcu avlamak yada eğitimsiz birlikler ile kanlı savaşlara girmek olmamalı. Asker eğitmek Warband daki gibi çok kolay olsun demiyorum, pahalı olsun yada biraz zaman alsın ama çeşitli imkanlar olsun. Yanlış hatırlamıyorsam warbandda böyle bir mod vardı. 300k altın sahibi oluyorum ama altın ile hiçbir şey yapamıyorsun vb. Biraz harp tarihi araştırması ile oyuna eklenebilecek güzel derinlikler var bence.

Forumda söylediğiniz gibi ne fikirler ne güzel öneriler vardı ama ben alınıp oyuna katılan birşey göremedim bir senedir.Emeğinize yazık olur sadece yoksa güzel fikirleri okuyup hayal etmek bile keyif veriyor bana beyim.Keşke tam tersi olsa durum ama böyle işte.

Forumda söylediğiniz gibi ne fikirler ne güzel öneriler vardı ama ben alınıp oyuna katılan birşey göremedim bir senedir.Emeğinize yazık olur sadece yoksa güzel fikirleri okuyup hayal etmek bile keyif veriyor bana beyim.Keşke tam tersi olsa durum ama böyle işte.
Yani oyunu ilk çıktığı gün sadece warbanda duyduğum sevgiden şüphe duymadan satın aldım. Çok fazla bir beklentim yoktu açıkçası. Oyun yapmak büyük zorluk ancak warband'ın üzerinden oyun derinliği anlamda neredeyse hiçbir şey yok. Bannerlord, Warband 2 gibi bir şey oldu. Warband'ın daha iyi animasyonlu hali. Oyun derinliği anlamında bile warbandın daha iyi olduğu konular var, özellikle modlar ile birlikte. Oyun hala erken erişiminde olduğu için hala ümitliyim ancak oyunu bu senenin 3. Çeyreğinin sonunda tam sürüm olarak sunacak olmaları biraz korkutmadı değil. Çok zaman yok ama yapılması gereken çok şey var. Eğer oyun bu doğrultuda giderse programlama konusunda çok iyi olmama rağmen ben de mod işine girmeyi düşünüyorum. Müthiş bir potansiyel var. Eğer oyun bu derinlik ile çıkarsa çok büyük hayal kırıklığı oluşturacak bende.

Last edited:
Durum aynen bu beyim.Dahada kötüsü şahsen 1 senede katedilen yol yol değil yani üzücü durumlar.Potansiyel o kadar güzelki aslında ne yapıyorlar ne ediyorlar anlamak mümkün değil umarım değişir ilerde.
Çüş, o kadarda değil yahu :grin:.

Öyle demeyin beyim :sad: Görmediniz mi turnuva bitince sevinme animasyonu eklendi

Ek olarak savaşın ortasında "o" tuşuna basıp sevine sevine dayak yemeyi izlemek çok sarıyor. Denemediyseniz tavsiye ederim :smile:

Arkadaşlar bahsettiğim tespitleri ve daha fazlasını Bannerlord çalışanlarına ulaştırabileceğini düşündüğüm bir forum sayfası buldum. Ancak forum sayfası globalde(yani ingilizce) ben yazacağım tespitleri ve önerileri de ingilizce yaparım ancak bu önerilerimin kala alınması için açtığım başlığın 30+ yorum ve 500+ görüntülenme yada 50+ oy verilmesi gerekiyor. Ben post'umu ingilizce yapsam ve tespitlerimin ve önerilerinin de yerinde olduğunu düşünürseniz destek olur musunuz? Forum sayfası link'i de burdadır: https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/sp-top-suggestions.409979/

Last edited:
Back
Top Bottom