Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Users who are viewing this thread

Zırhlı süvarilerle atlı okçuları karşılayıp savaşı ormanlık tepelik alanlara çekmek lazım. Ama baya çok ve kaliteli süvarinin olması lazım.

Bu konu altında oyun oynarken yaşadığınız oyun içi zorluklar ile alakalı tüm sorularınızı iletebilirsiniz. Bu konu hakkında yeni başlık açılmasına izin verilmeyecektir.

Örnek:
Ejderha Sancaği görevinde ben daha sancaği teslim etmeden Derthert öldü ve ben Vlandiyanin başina geçtim ancak şimdi de sancaği lordlarima teslim edemiyorum veya ben kendim teslim alamiyorum. Görev de kaldi hala duruyo sancak elimde kaldi ve Vlandiyadan ayrilmak istemiyorum Vlandiyada devam edeceğim böyle bir şey yaşayan var mi

Merhabalar,
Oyuna y eni başladım sayılır ve krallık kurma amacıyla ilerlemeye çalışıyorum. Verilen görevleri tamamladım ve klan seviyemi de yükselttim geriye sadece " bir yerleşkeye sahip olma" görevi kaldı fakat kalelere tıklıyorum kuşatma seçeneği çıkmıyor. ( Herhangi bir lorda bağlı değilim ve ya kimseyle savaş halinde değilim)

Nasıl yapmak gerekiyor ?

Teşekkürler

Last edited:
Merhabalar,
Oyuna y eni başladım sayılır ve krallık kurma amacıyla ilerlemeye çalışıyorum. Verilen görevleri tamamladım ve klan seviyemi de yükselttim geriye sadece " bir yerleşkeye sahip olma" görevi kaldı fakat kalelere tıklıyorum kuşatma seçeneği çıkmıyor. ( Herhangi bir lorda bağlı değilim ve ya kimseyle savaş halinde değilim)

Nasıl yapmak gerekiyor ?

Teşekkürler
Youtube'da yeni oyuncular için hazırlanan videolar var dostum.Savaş ilan etmen lazım sadece köy yağmala veya köylü partisine saldırabilirsin.

Bu konu altında oyun oynarken yaşadığınız oyun içi zorluklar ile alakalı tüm sorularınızı iletebilirsiniz. Bu konu hakkında yeni başlık açılmasına izin verilmeyecektir.

Örnek:
Savaşa piyadelerden en gelişmişleri kenarda tutup geliştirmek istediklerimi savaşa sürmek istiyorum ama yapamadım. Warband'da grup oluşturup yapabiliyorduk fakat bannerlordda piyadeler komple saldırıyor.

Konsolda (ps4) oynarken L3 ile kamera açısı değişimini kapatamamak kötü olmuş. Dönerken sürekli kamera değişiyor ve oyunu etkiliyor. Ayrıca savaş anında kamerayı tepeye alma , izleme olayını bulamadım. Varmı bilen varsa cevap atabilirmi?

Bu ne saçmalıktır anlamadım. Evlenecez yani %34 kazanma %14 kritik hata şansı var. Gidiyor sürekli %14 kritik hata veriyor bir kere bile %34 kazanamadım. Bildiğin %100 kaybetme yani. Bir bakın lütfen.

Oyunu erken erişimden bu yana 500+ saat oynamışımdır. Sizcede artık şu sosyal olaylara el atma zamanı gelmedi mi? Evliliği daha düzgün hale getirseniz diyorum. Git konuş ikna et yine git konuş ikna et saçmalığı yerine daha epic maceraler ekleseniz hani! Ekle be!

Oyunu erken erişimden bu yana 500+ saat oynamışımdır. Sizcede artık şu sosyal olaylara el atma zamanı gelmedi mi? Evliliği daha düzgün hale getirseniz diyorum. Git konuş ikna et yine git konuş ikna et saçmalığı yerine daha epic maceraler ekleseniz hani! Ekle be!
hiç ugraşma be abi,git babasına başlık parasını ödeyip al kimi istiyorsan :grin: çok sıkıntılı o dedigin yoksa...

Burada yazdıklarım çocukluğumdan beri oynadığım oyunun daha iyi hale gelmesini içtenlikle istememdendir. Oyunu gömmek gibi bir amacım kesinlikle olmamakla birlikte oyun geliştiricilerine nasıl ulaşabileceğimi bilmediğimden buraya yazıyorum.

Oyundaki bir çok eksiklikten çok rahatsızım. Warbandda, with fire and swordda ve malesefki bannerlordda da eksik olan "DİPLOMASİ" konusu. Bannerlordda özetle diplomasi savaş açıp barış yapmaktan ve ülke yönetim politikalarının belirlenmesinden (bu güzel bir yenilik olmuş ama yetersiz) ibaret. Peki ne olabilirdi? Ülkelerarası çeşitli süreli saldırmazlık anlaşmaları imzalanabilirdi, ülkelerin birbirlerine çeşitli imtiyazlar tanıdığı ülkelerin ihtiyaçlarına göre şekillenen ekonomik anlaşmalar imzalanabilirdi, ittifak anlaşmaları olabilirdi, (bir ülke ittifakı olduğu ülkeye yapılan saldırıyı kendi ülkesine yapılmış sayarak o ülkeye savaş açtığınız anda size savaş açabilirdi) ittifak olan bu ülkeler ittifak orduları kurabilir düşmanı oldukları ülkeyle bu şekilde daha büyük ordu kapasiteleriyle saldırabilirlerdi. 8 yıl geliştirilen bir oyun için yüzeysel bi diplomasi sistemi olduğu düşünen yalnızca ben miyim? Oyunun savaş sistemi yine muazzam olmuş. Hadi bam güm savaş yapalım diyen arkadaşlar muhtemelen oldukça keyif alıyorlardır ama 1 2 günün sonunda oyunun tekrar etmeye başladığını düşünüp keyif alamadım malesef. Savaş konusunda da eksiği söyleyeyim. Bir ordunun geçeceği güzergahı önceden tespit edip o orduya pusu atmak diye bir şey yok. Diyorum ya taktik yok hadi bam güm savaş yapalım diye hakikaten böyle. Bir diğer rahatsız olduğum konu şu. Yüzeysel ve kendini tekrar etmekten öteye gidemeyen diyaloglar. Adamın babasını kardeşlerini idam ediyorum. Tek kalan kardeşe gidiyorum bana diyor ki "evet invinsie ne var?". Böyle bi diyalog sizce olabilir mi? Bir ülkenin kralı oluyorum diğer ülkenin kralına veya lordlarına gidiyorum bana verebileceğiniz bir görev varmış diyorum görev veriyorlar. Evet lordlar krala veya kral krala görev veriyor. Görevde şu; yok benim için şuranın vergisini topla şu adamı öldür. O anlarda bruh oluyorsunuz ve tüm ciddiyet gidiyor. Lordlar arasında da gizli ittifaklar ve anlaşmalar malesef oyunda yine bulunmamakta. Oyunun bir diğer eksisi oyunda yan görev bulunmamakta. With fire and sworddaki gibi farklı ülkelerin farklı birbirinden efsane görevleri ve görev senaryoları yok. İmparatorluğu ya kurtarıyorsunuz ya yok ediyorsunuz. Bunun için 2 ihtimalde de haritada baya bi yeri fethetmeniz gerek. Aaa ama bu zaten oyunu bitirmek için yapmam gereken şey. Burada ekstra olan ne görev var ki diyorsanız. Cevap: "YOK". 1 2 sinematik görselle süsleme var ve bunun sizi doyurması bekleniyor. Taht varisleri olaylarıda çıkarılmış oyundan ve geriye pek görev barındıran bir şey kalmamış ne yazık ki. Arena turnuvalarında 1. olmanın gözle görülür elle tutulur bir faydası yok. Faydası olmadığı gibi diğer lordlar sizin bu unvanınızdan bahsetmiyorlar bile.

Oyunun güzel hiç mi özelliği yok? Tabiki var. Hatta çok var. Demircilik sistemi mükemmel olmuş. Hatta gereksiz ücretlerle silah satılması da engellenince daha da gerçekçi ve güzel bir sistem olmuş. Ürettiğimiz silahlara isim verebilmemizse harika. Kuşatma silahları harika olmuş. daha taktiksel kale ve şehir kuşatmaları mümkün. Kuşattığınız yerleşkeye merdiveni önceki oyunlardan farklı olarak merdiveni kendiniz dikiyorsunuz ve diktiğiniz merdiven kale garnizonu tarafından düşürülebiliyor ki bu çok mantıklı dümdüz beklemelerindense. Klan ve aile sistemi mükemmel olmuş. Çocuk sahibi olabilmek ve onları istediğiniz yönde eğitebilmek ve büyütebilmek harika. Lordları ikna ederken ki panel çok güzel olmuş ihtimaller ve seçenekler güzel. Bir orduyu istediğiniz araziye çekip orada savaşabiliyorsunuz(örneğin bir dağ kenarı deniz kenarı yüksek yer alçak yer) siz nasıl tercih ederseniz veya nerede yakalanırsanız artık :smile: Asker çeşitliliği arttırılmış bu da çok güzel. Kaleler ve şehirlerdeki görseller ve yapılar inanılmaz geliştirilmiş. Her bir kale ve şehirle tek tek uğraşılmış. Emeğinize sağlık. Karakterimizi istediğimiz yönde geliştirebiliyoruz. İstediğimiz özellikleri arttırıp diğerlerinden taviz veriyoruz bu da güzel. Çünkü her şeyi kendin yapamamalısın zaten :smile: Şehir ve kale geliştirmelerinde çeşitlilik arttırılmış ve refah, sadakat, gıda gibi değişken özellikler getirilmiş. Arena savaşları eğlenceli ve farklı ülkelere göre farklı silahlar görmek güzel.

Arkadaşlar steamden orjinal oyun oynuyorum. Güncellemeleri otomatik yapmayı geçtim. Fakat giriş ekranımda hala 1.0.3 var. son yama olan 1.1.0 yok. Neden?

Arkadaşlar steamden orjinal oyun oynuyorum. Güncellemeleri otomatik yapmayı geçtim. Fakat giriş ekranımda hala 1.0.3 var. son yama olan 1.1.0 yok. Neden?
hala beta oldugu için otomatik güncellemez şuan ona,tam sürüm çıkınca otomatik günceller.tam sürüme gerek yok,beta olarak denemek istiyorum dersenizde betalardan kendiniz seçebilirsiniz.

CEvap için teşekkür ederim. Hala tam sürüm değil mi yani bu oyun? Bu arada baktım şimdi de, seçeneklerde 1.0.3 var bir de 1.1.0 beta var. Neden birinde beta yazıyor diğerinde yazmıyor

CEvap için teşekkür ederim. Hala tam sürüm değil mi yani bu oyun? Bu arada baktım şimdi de, seçeneklerde 1.0.3 var bir de 1.1.0 beta var. Neden birinde beta yazıyor diğerinde yazmıyor
Çünkü beta olan yeni yayımlandı ve hala tam sürüme geçmedi. İleride güncelleme ile beta olan tam sürüm olucak

tam sürüm olarak açıklandıgına bakmayın,aslında tam sürüm degil.yani kelime oyunu yapıyorlar sadece,tam sürüm olmadan önceki gibi herşey hala.oyunda bi sürü eksikler var,yavaş yavaş ekliyorlar.bisürü sorunlar var,yavaş yavaş düzeltiyorlar.eskiden oldugu gibi güncellemeler gelmeye devam ediyor yani,ama sorarsan adı tam sürüm :grin:

1.0.3 sürümü tam sürüm,1.1.0 ise beta sürümü oldugu için öyle yazıyor.1.1.0 tam olarak yayınlanır yakında,ama bu bitti demek degil tabiki.güncellemeler gelmeye devam edicek,onun ardından yeni beta gelicek tekrar...

Yıllar sonra tekrardan bilgisayarımı açtım ve bu oyunla karşılaştım, hiç vakit kaybetmeden alıp kurdum. Diğerine nazaran yönetim fonksiyonları çok hoşuma gitti lakin ufak bir tökezleme yaşadım. Karakterim öldüğünde oğluma geçtim fakat oğlumu haritada denize 0 bir yerde başlattı ve hareket edemiyorum. Bu vesileyle eski hesabımı bulup sizden yardım istemek amacıyla foruma iştirak ettim. Bu sıkıntıyı daha önce alan eden oldumu? Varsa gerek bu sorun, gerekse de diğer tavsiyelerinizi okumayı çok isterim.

Esenlikler dilerim.

Back
Top Bottom