Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Users who are viewing this thread

İngilizce biliyorsan https://forums.taleworlds.com/index.php?forums/suggestions.731/ bu linkten singleplayer için mi multiplayer için mi yapacağına göre bakarak ikisinden birine tıklarsın. Önerin campaign ile mi arayüz ile mi mekanlar ile mi dövüş sistemi ile mi oyun modları ile mi yoksa başka birşey ile mi ilgili ona bakıp ona göre başlık açarsın. İngilizce foruma yapmanı tavsiye ederim buradakiler pek okunmuyor. Oradakiler de pek okunmuyordu şimdi sağolsunlar yeni bir Community Manager aldılar Dejan nickli. O yavaştan bakmaya başladı önerilere.

Türkçe yapacaksan da Tek oyunculu ise https://forums.taleworlds.com/index.php?forums/bannerlord-tek-oyunculu.435/ bu linkte, çok oyunculu ise https://forums.taleworlds.com/index.php?forums/bannerlord-Çok-oyunculu.650/ bu linkte başlık açabilirsin ama okunacağına pek ihtimal vermiyorum.

Bu yeni gelen bir özellik. Çift elli silahlar yukarıdan vuruşlarda bloğu geçebiliyor. İki elini de kullandığın için çok güçlü vurabilip rakibin defansını bozabiliyorsun gibi düşün, silahın ağırlığını da kullanıyorsun yukarıdan indirip. Biraz düzenleme yapacaklar bununla ilgili ilerleyen güncellemelerde ama tamamen kaldırmazlar muhtemelen. Hasar miktarını azaltırlar, bazen gerektiğinden fazla hasar vuruluyormuş onu çözerler.
Teşekkür ediyorum bilgi için

Merhabalar, kardeşlerimi evlendiremiyorum evlendirmek istediğin kişinin babasına gidip ailelerimizi evlilikle birleştirelim diyorum seçiyorum kendini tanıt diyor ama daha sonra bir menü yok kardeşlerimi evlendirmem için, ayrıca eskiden savaş açıldığında veya barış olduğunda ordu kurulduğunda sağ altta bildirim geliyordu son güncellemeden sonra buda kalktı nasıl açabilirim?

Merhabalar, kardeşlerimi evlendiremiyorum evlendirmek istediğin kişinin babasına gidip ailelerimizi evlilikle birleştirelim diyorum seçiyorum kendini tanıt diyor ama daha sonra bir menü yok kardeşlerimi evlendirmem için
Bu özellik dahaca tamamlanmadı.
eskiden savaş açıldığında veya barış olduğunda ordu kurulduğunda sağ altta bildirim geliyordu son güncellemeden sonra buda kalktı nasıl açabilirim?
Oyundayken 'esc' tuşuna bas, oradan campaign options(sefer ayarları?)'a gir. Sağ tarafta çıkan yuvarlak bildirimleri oradan açıp kapatabilirsin.

Sefer ayarlarında hangisi oluyor bakmıştım ama görememiştim.
campaign-options.png

Arkadaşlar son gelen güncellemeler ile yeni oluşturduğum partiye yoldaş verebiliyorum diye bir şey aklımda kalmış, yaklaşık 3 aydır oynamıyordum. Bu henüz oyuna eklenmedi mi? Klan arayüzünden partilere girdiğim zaman kendi partimdeki yoldaşlar için atama yapabiliyorum ancak diğer partide yalnızca parti lideri olarak atadığım yoldaşı Quartermaster olarak atayabildim. Ben bu partiye İzci ve Cerrah da vermek istiyorum.

Kendi partim; https://drive.google.com/file/d/1q0UFtvwKxxaYHJGVoXp2RybqDUkDXYVx/view?usp=sharing

2. Partim; https://drive.google.com/file/d/1mElUlmuvwQNpJ-Sm5W3hAsOz6b2wi9bv/view?usp=sharing

Arkadaşlar son gelen güncellemeler ile yeni oluşturduğum partiye yoldaş verebiliyorum diye bir şey aklımda kalmış, yaklaşık 3 aydır oynamıyordum. Bu henüz oyuna eklenmedi mi? Klan arayüzünden partilere girdiğim zaman kendi partimdeki yoldaşlar için atama yapabiliyorum ancak diğer partide yalnızca parti lideri olarak atadığım yoldaşı Quartermaster olarak atayabildim. Ben bu partiye İzci ve Cerrah da vermek istiyorum.

Kendi partim; https://drive.google.com/file/d/1q0UFtvwKxxaYHJGVoXp2RybqDUkDXYVx/view?usp=sharing

2. Partim; https://drive.google.com/file/d/1mElUlmuvwQNpJ-Sm5W3hAsOz6b2wi9bv/view?usp=sharing
Oyunda henüz böyle bir özellik yok.

Oyunun hikaye dizisiyle ilgili bir sorunum var. Karakterimizin ebeveynini öldüren haydutlardan biriyle haydut sığınağı baskınını yaptım, kardeşlerimi kurtardım ve beni sığınağa götüren hayduttan ise 'affedip serbest bırakma' seçeneği ile ayrıldım. Kurtardığım bir kardeş bana şehirde olacağını ve orada kendisiyle konuşmamı söyledi, ben de girip taht odasına girmek için rüşvet verip kardeşi direkt partime aldım. Şimdi şu ekran görüntüsünde görülen mavi "görev var" ünlemi ve kardeşin (Najun) görselinin üzerindeki sarı ünlem hiç kaybolmuyor, konuşmak isteyince de normal bir yoldaştan farksız bir dialog ekranı karşıma çıkıyor. Görevler sekmesinde ise "Aileni Kurtar" görevi tamamlanmış görevler kısmında yazılı ve aktif görevlerde buna dair bir ibare yok. Henüz oyuna bu hikaye dizisinin devamı eklenmedi mi? Bir şeyleri yanlış mı yaptım acaba yoksa bir bug mı mevcut, fikriniz var mı?

Düzenleme: Bağlantı adresinin görüntüsü nedense tuhaf bir şekilde reklam gibi duruyor. Bağlantı duruma ilişkin görsele ait.

Şimdi şu ekran görüntüsünde görülen mavi "görev var" ünlemi ve kardeşin (Najun) görselinin üzerindeki sarı ünlem hiç kaybolmuyor, konuşmak isteyince de normal bir yoldaştan farksız bir dialog ekranı karşıma çıkıyor.
Yanlış yaptığınız bir durum yok. Herkeste aynı durum mevcut. Ya bir bug, ya da ileride bir şeyler eklenecek bununla ilgili.

Kardeşlerimizi veya çocuklarımızı evlendirme seçeneği aktif mi? Bir derebeyle veya kralla konuştuğumuz zaman evlendir diyip seçme seçeneği geliyor ama daha sonrasında tanışın dedikten sonra derebeyde de evlendirmek istediğimiz kişilerde de bir seçenek çıkmıyor.

Kardeşlerimizi veya çocuklarımızı evlendirme seçeneği aktif mi? Bir derebeyle veya kralla konuştuğumuz zaman evlendir diyip seçme seçeneği geliyor ama daha sonrasında tanışın dedikten sonra derebeyde de evlendirmek istediğimiz kişilerde de bir seçenek çıkmıyor.
Aktif değil karakterin ölür ve çocuğun ile oynamaya başlarsan evlenebiliyor sadece.

Arkadaşlar, oyunda lordlar ölüyor klanların bazıları yok oluyor nesilleri devam etmediği için, bizim klanımız gibi çocuk falan doğup nesillerini devam ettiremiyorlar, bununla ilgili bir şey var mı aktif hale getirebileceğimiz?

Arkadaşlar, oyunda lordlar ölüyor klanların bazıları yok oluyor nesilleri devam etmediği için, bizim klanımız gibi çocuk falan doğup nesillerini devam ettiremiyorlar, bununla ilgili bir şey var mı aktif hale getirebileceğimiz?
Bilinen ve üzerinde çalışılan bir bug.

Oyunda bazı noktalar var değineceğim.
1. Neden hala haritaya Kuzey oku eklenmedi, yönümüzü şaşırmıyoruz ama haritaların olmazsa olmazıdır bu, örnek olarak hızlıca Warband'dakini denedim :grin:

2. Lord/Leydi ile konuşurken isimlerini yazmıyor sohbet ekranında, örneğin Lord Urik kendi adını söylemekten bile aciz mi bu topraklarda.

3. Klan sekmesinde yoldaşlarımın adı çifter çifter yazıyor sebebini çözemediğim şekilde.

4. Kale veya şehir kuşatmalarında birden fazla kuşatma yeri mevcut olması güzel fakat neden hala askerler bir merdiveni kullanıyor ve diğerinin altında üşüşüp bekliyor? Sırf bu yüzden üstün olduğumuz savaşta kaybettik :/
Şimdilik gözüme çarpan noktalar bunlar.

Oyunda bazı noktalar var değineceğim.
1. Neden hala haritaya Kuzey oku eklenmedi, yönümüzü şaşırmıyoruz ama haritaların olmazsa olmazıdır bu, örnek olarak hızlıca Warband'dakini denedim :grin:

2. Lord/Leydi ile konuşurken isimlerini yazmıyor sohbet ekranında, örneğin Lord Urik kendi adını söylemekten bile aciz mi bu topraklarda.

3. Klan sekmesinde yoldaşlarımın adı çifter çifter yazıyor sebebini çözemediğim şekilde.

4. Kale veya şehir kuşatmalarında birden fazla kuşatma yeri mevcut olması güzel fakat neden hala askerler bir merdiveni kullanıyor ve diğerinin altında üşüşüp bekliyor? Sırf bu yüzden üstün olduğumuz savaşta kaybettik :/
Şimdilik gözüme çarpan noktalar bunlar.
Bu sorunları Teknik Destek kısmına yazarsanız daha iyi yardımcı olacaklardır.

Back
Top Bottom