Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Users who are viewing this thread

Kendi krallığımı kurdum ve 3-4 tane klanı ikna ederek kendi tarafıma çektim. Savaşlarda ele geçirdiğim kale ve şehirlerin oylamalarında kendi klanım çıkmıyor. Kral olarak aldığım şehri veya kaleyi kendime veremiyorum, kralım lan ben ne demek veremiyorum :grin: Şaka bir yana bir sebebi var mı bunun ? İlişki felan mı ilerletmek lazım. Çok şart değil zaten yeterince tımarım var ama önemli şehirleri kendime alabilsem daha iyi olur.

Kendi krallığımı kurdum ve 3-4 tane klanı ikna ederek kendi tarafıma çektim. Savaşlarda ele geçirdiğim kale ve şehirlerin oylamalarında kendi klanım çıkmıyor. Kral olarak aldığım şehri veya kaleyi kendime veremiyorum, kralım lan ben ne demek veremiyorum :grin: Şaka bir yana bir sebebi var mı bunun ? İlişki felan mı ilerletmek lazım. Çok şart değil zaten yeterince tımarım var ama önemli şehirleri kendime alabilsem daha iyi olur.
Bundan ben de müzdaribim. Alıyorum kaleyi ama kendime oy veremiyorum seçimde çünkü seçeneklerde ben yokum bu yüzden de kendi governor’ımı koyamıyorum kaleye

Merhaba ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere (link ) kadın karakterlere beyefendi diye hitap ediliyor. Bu gerçekten sinirbozucu , ayrıca Beyefendi kelimesi yerine Beyim , lordum vs gibi temaya ve oyunun geçtiği döneme uygun kelimeler seçilmeli. Bir oyuncu olarak bu basit ama can sıkıcı hataların düzeltilmesini talep ediyorum. Ayrıca kadın karakterlerle olan düzeltmeyi de Hanımefendi yerine Hanımım , Leydim gibi kelimeler ile (karakterlerin yaşına ve evli olup olmadıklarına bakarak !) yapılması gerekir diye düşünüyorum .

Oyunda karakterler ile ilişki kurmak çok zor hatta imkansız. Oyun içindeki diyaloglara , etkileşimlere ne zaman yer verilecek merak ediyorum. Warband bu yönüyle Bannerlord'un çok ama çok önünde.
1- Belirli bir nama ulaştıktan sonra karakterimizin onur , kahramanlık , hesapçılık vs.. gibi özelliklerine göre krallar tarafından huzura çağırılması , ve doğrudan bir lordu olmak yerine kralların kişiliklerine göre bir dizi görevler verilmesi ve bu görevlerin sonucunda bu krallıkta bir yer edilinip edinilmeyeceğine karar verilmesi gibi güzel özellikler konulabilir.

2- evlilik sistemi mal pazarlığı halinden acilen çıkartılmalı en azından Warband kadar da olsa flört vb.. unsurları içermeli...

Daha yazılacak tonlarca şey var. Kısacası oyuna bu oyunda içselleşmemizi sağlayacak özellikler eklenmeli...

Dostum bir çözüm bulabilirsen paylaşır mısın burada ?
Bugün şans eseri bir kale daha aldım ve kale müzayedesinde benim de seçeneğim çıktı. Her ne kadar %0 oy almış olsam da kraliyetin sahibi olduğum için kendime atadım kaleyi ve benim oldu. Diğer kale fetihlerimden farklı değildi nasıl oldu bilmiyorum ancak oldu

Klan üyelerini nasıl evlendiriyoruz ? Evlilik kurmak istediğim klan lideriyle görüştüm değerlendiriyoruz dedi bir sonuç çıkmadı. Başka yapılması gereken işlem var mı ?

Klan üyelerini nasıl evlendiriyoruz ? Evlilik kurmak istediğim klan lideriyle görüştüm değerlendiriyoruz dedi bir sonuç çıkmadı. Başka yapılması gereken işlem var mı ?
Bunu ben de tam olarak anlayamadım. Kardeşlerimi evermek istiyorum, konuşuyorum klan liderleriyle sana şunu öneriyorum bi konuş diyor o kişiye gidiyorum bununla alakalı bir seçenek çıkmıyor konuşma kısmında. Ayrıca bazen erkek kardeşime erkek öneriyor bazen ise kız kardeşime kız. Bazense birkaç ay önce yaşlılıktan ölmüş bireyleri öneriyor evlenmek için.

Merhabalar.. ?️ Şehir ekranında han kısmına gelince bazı yoldaş isimleri yeşil, kimisi kırmızı, kimisi de beyaz renkli. Bunun ne anlama geldiğini bilen varsa, bi açıklayabilir mi?

Yeşil senin seçtiğin kültür ile aynı kültüre sahip demek. Oyun başında khuzaitsen çekik gözlüler yeşil olacaktır. Eğer hiçbir ulusla savaşta değilsen hiç birisi kırmızı gözükmez. Savaşta olduğun kültürdeki yoldaşlar kırmızı gözükür. Beyazda seninle farklı kültürden olan nötr yoldaşlar.

@marda @Callum oyun içerisinde renk körü insanlar için bazı geliştirmeler yapılabilir mi? Örneğin ticaret ekranında satılacak ürünlerin avantajları ile ilgili renkler daha uzak tonlar olabilir mi? Ben renk körü olduğumdan yeşil turuncu kırmızı tonlu renkleri ayırmadan zorlanıyorum. Harita üzerinde veya savaş sahnelerinde zorlanmasam da yazıların renklendirmesinde ki yakın tonlar renk körleri için uygun değil. Detay isterseniz yardımcı olabilirim.

Yeşil senin seçtiğin kültür ile aynı kültüre sahip demek. Oyun başında khuzaitsen çekik gözlüler yeşil olacaktır. Eğer hiçbir ulusla savaşta değilsen hiç birisi kırmızı gözükmez. Savaşta olduğun kültürdeki yoldaşlar kırmızı gözükür. Beyazda seninle farklı kültürden olan nötr yoldaşlar.
Teşükkürler (y)

Bunu ben de tam olarak anlayamadım. Kardeşlerimi evermek istiyorum, konuşuyorum klan liderleriyle sana şunu öneriyorum bi konuş diyor o kişiye gidiyorum bununla alakalı bir seçenek çıkmıyor konuşma kısmında. Ayrıca bazen erkek kardeşime erkek öneriyor bazen ise kız kardeşime kız. Bazense birkaç ay önce yaşlılıktan ölmüş bireyleri öneriyor evlenmek için.
Henüz kendimiz dışındaki kişileri evlendirme özelliği tam olarak eklenmedi oyuna.
Bütün kale ve şehirleri kendinize alırsanız lordlarınız yeterince para kazanamayacağı için krallığınızdan ayrılacaklardır. Bu yüzden bir yerleşim yerine sahip olmayan lordlarınıza kale ve şehirleri vermenizi öneririm. Sizde çok yerleşim yeri olduğu için muhtemelen oyun diğer lordlara öncelik veriyor. Ama haklısınız, her türlü sizin de kendinizi oylamaya katabilmeniz gerekir.
Bunun dışında her kararı ben vereyim diyorsanız, lordlarınızın influence(nüfuz) puanları düşük seviyelerde olmalı. Bunun için de politikalarda, krala nüfuz veren, lordların nüfuzunu azaltan politikaları seçmelisiniz. Ancak muhtemelen bunun için çok geç olmuş olabilir sizin oyunda çünkü lordlarınız bunu istemeyecektir ve oylamayı muhtemelen geçiremeyeceksiniz. Bu yüzden krallık ilk kurulduğunda bu tip politikaları hemen geçirmek önemli ki krallıkta tek söz sahibi siz olun. Savaş zamanı ordu kurabilmeleri için krallık ekranından klanları nüfuz yönünden destekleyebilirsiniz. Bunu yaparak bu klanlarla ilişkinizi de artırırsınız. Ancak çok fazla vermeyin sonra kendilerine uymayan politikaları değiştirmek isteyeceklerdir. Biraz denge siyaseti yapmak lazım mutlak monarşi olsa bile.
@marda @Callum oyun içerisinde renk körü insanlar için bazı geliştirmeler yapılabilir mi? Örneğin ticaret ekranında satılacak ürünlerin avantajları ile ilgili renkler daha uzak tonlar olabilir mi? Ben renk körü olduğumdan yeşil turuncu kırmızı tonlu renkleri ayırmadan zorlanıyorum. Harita üzerinde veya savaş sahnelerinde zorlanmasam da yazıların renklendirmesinde ki yakın tonlar renk körleri için uygun değil. Detay isterseniz yardımcı olabilirim.
Callum Türk olmadığı için sorununa yardım edemez ve etiketlemek istediğin ama yanlış etiketlediğin nickin doğrusu bu: MArdA TaleWorlds. Oyunlarda renk körlüğü modu yaygınlaşmaya başlayan bir şey o yüzden umarım istediğiniz özellik tez zamanda eklenir.

@Marda @Callum oyun içerisinde renk körü insanlar için bazı geliştirmeler yapılabilir mi? Örneğin ticaret ekranında satılacak ürünlerin avantajları ile ilgili renkler daha uzak tonlar olabilir mi? Ben renk körü olduğumdan yeşil turuncu kırmızı tonlu renkleri ayırmadan zorlanıyorum. Harita üzerinde veya savaş sahnelerinde zorlanmasam da yazıların renklendirmesinde ki yakın tonlar renk körleri için uygun değil. Detay isterseniz yardımcı olabilirim.

1.5.2 beta branch'de fark ettim belki daha önceden de vardır, turnuvalarda yaya olarak çift elli balta veya çift elli polearm kullanırken normal block hiçbir işe yaramıyor, her seferinde crushed through yazıyor. Baltadan emin değilim ama çift elli polearm kullanırken istisnasız crush through oluyor. buna bir ayar yapılması lazım bence.
edit: yukarıdan vururken her seferinde crush through oluyor yandan vururken emin değilim.

Savaş esnasında askerlerim hala savaşan düşmanlar varken kaçan düşmanları kovalıyor. Bu yüzden gereksiz kayıplar veriyorum. Yapay zeka savaşan düşmanları birincil hedef yapmalı, sonrasında kaçan düşmanları takip etmeli

Oyun hakkında önerilerimi nereye yazabilirim?
İngilizce biliyorsan https://forums.taleworlds.com/index.php?forums/suggestions.731/ bu linkten singleplayer için mi multiplayer için mi yapacağına göre bakarak ikisinden birine tıklarsın. Önerin campaign ile mi arayüz ile mi mekanlar ile mi dövüş sistemi ile mi oyun modları ile mi yoksa başka birşey ile mi ilgili ona bakıp ona göre başlık açarsın. İngilizce foruma yapmanı tavsiye ederim buradakiler pek okunmuyor. Oradakiler de pek okunmuyordu şimdi sağolsunlar yeni bir Community Manager aldılar Dejan nickli. O yavaştan bakmaya başladı önerilere.

Türkçe yapacaksan da Tek oyunculu ise https://forums.taleworlds.com/index.php?forums/bannerlord-tek-oyunculu.435/ bu linkte, çok oyunculu ise https://forums.taleworlds.com/index.php?forums/bannerlord-Çok-oyunculu.650/ bu linkte başlık açabilirsin ama okunacağına pek ihtimal vermiyorum.

1.5.2 beta branch'de fark ettim belki daha önceden de vardır, turnuvalarda yaya olarak çift elli balta veya çift elli polearm kullanırken normal block hiçbir işe yaramıyor, her seferinde crushed through yazıyor. Baltadan emin değilim ama çift elli polearm kullanırken istisnasız crush through oluyor. buna bir ayar yapılması lazım bence.
edit: yukarıdan vururken her seferinde crush through oluyor yandan vururken emin değilim.
Bu yeni gelen bir özellik. Çift elli silahlar yukarıdan vuruşlarda bloğu geçebiliyor. İki elini de kullandığın için çok güçlü vurabilip rakibin defansını bozabiliyorsun gibi düşün, silahın ağırlığını da kullanıyorsun yukarıdan indirip. Biraz düzenleme yapacaklar bununla ilgili ilerleyen güncellemelerde ama tamamen kaldırmazlar muhtemelen. Hasar miktarını azaltırlar, bazen gerektiğinden fazla hasar vuruluyormuş onu çözerler.

Back
Top Bottom