Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Users who are viewing this thread

Son beta sürümünde şoyle bir sorun var, kuzey imparatorluğunu bitirmem gerekiyor fakat sürekli barış için oylama açılıyor ve krallık barışı destekliyor. Bunda bir problem yok fakat bug oluştu, 2 dakikada bir onlar savaş açıyor bizim krallık barış yapıyor sürekli bunu tekrar tekrar yaşıyorum oyunda, oynanmaz hale geldi şuan oyun. Bir de tam kale, şehir kuşatma sırasında eğer kuşattığım krallık ile barış oylaması yapılırsa ve oy kullanırsam, barış imzalandığı takdirde yine bug oluşuyor ve kuşatma ekranında yazılar kaybolup öylece kalıyor, kuşatma ekranından çıkamıyorum.

İlerlemeyi engelleyen sorunları forumda ilgili başlıklara raporlarsan daha iyi olur. Buradaki mesajlara göre aksiyon almıyorlar. Erken erişimde olduğu için şu an oynanabilir hale gelmesini sağlamak adına bizim hataları raporlamamız gerekiyor. Henüz bilinmeyen bir sorun olabilir.

Merhaba, ben batı imparatorluğu adına yemin ettim ve yerleşkeler fethetmeye başladım her fetihten sonra oylama geliyo ve bu sayede ben poros şehrini klanıma aldım ancak bundan sonra aldığım şehir ve kalelerde gelen oylamalarda benim klanım çıkmıyor bu yüzden klanıma yeni şehir alamıyorum, yeni yerleşke nasıl alırım yardım eder misiniz?

Last edited:
Bunu deneyeceğim, teşekkürler :smile:

Bu sorunu çok uzun bir süre yaşadım. Çözümü şöyle; kaleye veya şehire ne kadar rezerv dinar bırakırsan o kadar gelişim gösterir. Örneğin; gıda için Sulama aktif, 5-10k dinar bıraktığında gıda artışı uçuyor. Bazı başlıklarda biraz beklemen gerektiği yazıyor fakat beklemeyle alakası yok. Dinar rezerv etmediğin sürece bir gelişme göremezsin hatta daha da kötüye gidiyor. Bu sadece gıda için geçerli değil, yeni bir kale aldığını farzedelim ve savaş halindesin dolayısıyla garnizona ihtiyacın var Milis yetiştirmeyi aktifleştirip bahsettiğim rakamlarda dinar rezerv edersen günlük +20 Milis artışı gibi bir gelişme göreceksin. Yalnız rezerv ettiğin dinardan günlük 500 dinar yiyecek ona göre planlaman gerekiyor. Bu sayede bütün gıda stoklarımı 400 ve milisleri 500+ rakamlarına ulaştırdım. Barış halindeyken gelişimi Milis yetiştirme dışında bir şeye yönlendirebilirsin, bu durumda ise Milis sayısı ne kadar çoksa düşme oranı o kadar yüksek oluyor, temel sebebi emeklilik. Bunlar kendi krallığımı kurduğum ilk anlarda gerçekleşti ve 3 imparatorluk savaş açmasına rağmen 3 kale 1 şehrimden herhangi birine kuşatma girişiminde bile bulunmadılar. :smile:

Savaş zamanında ikna edilen tüm lordlar elinde var olan tımarları da getiriyorlar ama hepsi ücretsiz gelmiyor. Ücretsiz gelmesi için ne gibi şartlar oluşmalı tam olarak bilemiyorum. Lordun size gelmeden önce içinde bulunduğu krallık kötü durumdaysa size gelmesi daha kolay olduğu gibi ücretsiz gelme ihtimali de yüksek oluyor. Kesin olarak bir şey söylemek zor tabi ama lordun sizinle ilişki durumu da bu gibi etkiler yaratabilir. Ancak ne olursa olsun kendi tarafına lord çekmek güç dengesinin değişmesi için çok kritik bir ilerleme hele bunu bir de savaş durumunda yapabilirseniz müthiş oluyor. İstedikleri para elinizde varsa ve lord ile beraber gelecek tımarlar düşman topraklarının çok içlerinde değilse yani kuşatmalara karşı rahat savunabileceğiniz durumdaysa verdiğiniz paraya değer. Tımarlar krallığınıza bu şekilde katıldığında kuşatılmadıkları için gıda, milis stokları ve refah durumu olumsuz etkilenmemiş oluyor. Aynı şekilde garnizonu da zarar görmediğinden tekrardan garnizonu güçlendirmek durumunda da kalmıyorsunuz. Çünkü savaşla aldığınız tımarları lordlarınıza verseniz de hemen kuşatmaya maruz kalmaması için garnizonuna asker bağışlamak gerekebiliyor. Bunca şey güzel tabi ama gelen lordu elinizde tutamazsanız yaptığınız hiçbir şeyin kıymeti kalmamış oluyor. O yüzden yanınıza çekeceğiniz lordu dikkatli seçin mümkünse klan seviyesi yüksek güçlü lordları seçin. Gelecek lord tımarları sürekli kuşatmaya maruz kalırsa krallığınızdan ayrılabilir. Gelen lord ile ilişkiniz kötü durumdaysa nüfuz harcayarak ilişkinizi yükseltebilirsiniz. En azından bu sebepten gitme ihtimalini azaltırsınız.

merhametli dürüst cesur özelliklerini nasil alabilirim
Oyunun en başında seçtiğin yetenekler o tür(marhametli ,cesur, vb.) özellikler kazandırıyo bi de oyun içerisinde yaptığın hareketlerden kazanıyosun da o kısmı tam bilmiyorum. orasını sen oyun içerisinde oynaya oynaya öğrenirsin işte :smile:

oyunda krallik savasmiyor batanyayla oynuyorum ve uzun suredir savas felan yok.Acaba son gelen guncellemeyle alakali mi?Ben eski kayitta oynuyorum.

kralliklar savasmiyormu?
ben de yeni kayıt açmıştım ve batı imparatorluğuna girdim ama bir süre savaş olmamıştı ama oyun günü olarak 150 gün felan olunca savaşlara başlamıştık.
o yüzden oyun en başlarında krallıklar biraz dostça takılıyor diye düşündüm ben de.
Ama eğer hiç beklemek istemiyosan git köylülere felan saldırabilirsin ama eğer köylülere saldırırsan sonucunda -250 nüfus kaybını göze alman lazım.

Back
Top Bottom