Oyun Dünyası Genel Sohbet

Users who are viewing this thread

Eskimiş bf oyunu almayın hile yuvası oluyor. Adam indirimden bir yerden alıyor, hileye başlıyor. Serverler de iyice boşaldığı için serverlerde bunları banlayacak adamlar da olmuyor.

Finde said:
Eskimiş bf oyunu almayın hile yuvası oluyor. Adam indirimden bir yerden alıyor, hileye başlıyor. Serverler de iyice boşaldığı için serverlerde bunları banlayacak adamlar da olmuyor.

Az da olsa adminli ve pluginli sunucular mevcut. Rapor sistemi de işlevsel. Resmi olarak ban yemese de, pluginler çok fazla rapor yemiş ve hile yapmış oyuncuların sunucuya girişlerini engelliyor. Adminleri aktif olan sunucu bulmak gerekiyor sadece. Normal sunucuları bilmiyorum ama Hardcore sunucuların çoğunda adminler mevcut.

Battlefront 2 ölüp dirildi çok hoşuma gidiyor ama hakikaten acil çözüm bulmaları lazım bunlara. Oyunlarda entegre anti hile sistemi yok. Bu olmadığı gibi oyunculara da hiçbir imkan tanımıyor. Üçüncü parti özel sunucularda anca votekick voteban falan varsa herkes ortak çalışırsa hileciyi atabiliyorsun.

COD MW hakkında ne düşünüyorsunuz? RTX ekran kartı aldığım için bedava geldi, haliyle indireceğim. Paylaşılan görüntülerden aldığınız izlenimler neler?

Görüntüleri geç direkt Open Beta'sında oynadık. Son 5-6 yılın bütün Call of Duty oyunlarından daha zevkliydi multiplayer kısmı. Sp için bir şey diyemiyorum, YPJ'den esinlenilmiş başrol karakteri, Kurdistan'ı işgalcilerden kurtarması gibi olayları var bakalım ne çıkacak. Açık açık Kürtleri koymuşlar ama adına Urzik demişler, ülkenin adı da Urzikstan olmuş. Yabancılar uyuz olmuş Türkleri sinirlendirmemek için Kürtlere niye böyle isim taktınız diye.

Open Beta'da 32vs32 Ground War dahil bir kaç mod oynadım. 2vs2 çok zevkli bayağı sarıyor yani. Ama oyunun en zevkli kısmı burası. TDM-DOM gibi klasik Call of Duty modları da var. 32vs32 kişilik mod tam bir kaos, felaket, rezalet. Battlefield 4'ün fragmanını izleyip gördüklerinin rip-off'unu yapmışlar gibiydi. Çok düşük bir ihtimal çıkışta düzeltilmiş olabilir ama hiç sanmıyorum. Tam anlamıyla bir kaos.

Genel anlamda oynayış olarak TTK-TTD(time to kill-time to die) aşırı hızlı. Tepki veremeden ölüyorsun çoğu zaman. Ama önceki COD'lara kıyasla çok daha eğlenceli yapmış oyunu. Killstreakler oyunun hem eğlence merkezi hem de kanseri. Ground War'un berbat olma sebebi de herkesin tek başına takılıyor olması ve herkesin killstreaklere erişiminin olması. Sürekli UAV'ler, cruise missilelar uçuşuyor falan. Tank, APC falan olacak diyorlardı bunlar da şaşırtıcı şekilde arcade olmuş. Belli bir açıdan yukarı ya bakamıyorsun ya da araç içinden veya zoomlu kontrol edemiyorsun.

Beleş gelmiş olması iyi yoksa 300 küsür lira verilir mi bilmiyorum. Ara sıra girip oynanılır sanırım ama beklentileri yüksek tutmamak lazım. 2vs2 için oynardım belki ben. Yalnız oyun için 175 GB yer gerekiyormuş. Şimdiki hali o kadar büyük olmasa da gelecek güncellemeler, ekler falan için öyle demişler.

Tam bunu sormuşsun 15 dakika önce Levelcap video atmış bu soruyla ilgili:

Urzik de değişik isimmiş, bakalım burada tepkiler ne olacak.

Bahsettiğin kargaşalı ortamı merak ettim, anladığım kadarıyla biraz deathmatch havasında olacak gibi. Belki eğlenceli olabilir, belki olmaz. Muhtemelen spyi bitirir biraz multiplayer takılırım, aşırı sarmazsa da silerim. Başlangıçta 175GB olmasa bile muhtemelen epey yer kaplayacaktır, bir COD için o kadar yeri işgal etmek ne kadar mantıklı olur emin değilim.

COD'un campaigni az önce bitti. Genel olarak izlenimlerimi yazayım.

Hikayenin özeti, herhangi bir politik tartışma konusuna olabildiğince dokundurmamaya çalışıp günün sonunda kahraman gibi hissetirmeye çalışan bir hikaye olmuş. Oyun çıkmadan önce Urzikler ufak bir element olur diye düşündüm ancak bütün hikaye onların etrafında şekilleniyor. Urziklerin YPG esintisi olmuş olmaları da doğal olarak kendilerine sıcak bakmamı engellemiş oldu. Hikaye genel olarak vasat, öyle çok sıkılıp kapatılacak kadar kötü değil, ancak vaov dedirtecek kadar da güzel değil. Ortalama 6 saat süren bir oynanış süresi var. Captain Price oyunun çoğunluğunda gözüküyor, %60 onunlaysak kalan %40 da urzikli kadınla birlikte geçiyor.

Vuruş hissi hoşuma gitti. PUBG'nin iğrenç silah mekaniklerinden sonra düzgün bir silah mekaniği kullanmak nefes aldırdı. Oyunun çok oyunculusunu 15 dakika kadar oynadım, saat çok geçti diye kapatıp yattım. İlk deneyimlerime göre bir iki mermi isabet ettiği an rakip ölüyor, dolayısıyla biz de ölüyoruz. Bu güzel çünkü bir adama şarjör boşaltıp ölmemesi düşüncesinden hiçbir zaman hoşlanmamıştım. Ancak bunun kötü bir tarafı var, oynadığım harita biraz geniş ve karmaşık olduğundan doğrudan ölünce bir daha rakibi aramak biraz sıkıcı oluyor. Sanki akışkanlığı bozuyor gibi. Harita daha dar, düşmanın geleceği yer de daha belli olsa ikisi bir arada daha iyi bir hissiyat verebilirdi.

Çok oyunculuyu bir süre daha oynar düşüncelerimi belirtirim. Oyunu almak isteyen varsa 300 lira etmeyeceğini söylemeliyim. 6 saatlik bir hikaye için oyun değmez, multiplayer da çok ahım şahım alıp yürüyecek BF gibi yer edinecek bir şey gibi gelmedi bana.

Üst üste birkaç post atmış olacağım ama bunu paylaşmazsam olmaz.
https://www.xbox.com/tr-TR/xbox-game-pass
Çok uygun bir ücrete sunulan oyunları indirip oynayabiliyorsunuz. Ücreti ilk defa alımda 6TL civarı bir şey, sonraki aylar 15TL oluyor ve istediğiniz zaman iptal edebiliyorsunuz. Şuan kütüphanede Forza Horizon, Outer Worlds, Metro Exodus gibi pek çok popüler ve pahalı oyun bulunmakta ve bunları ücretsiz indirebilirsiniz. Ben şuanda Sea of Thieves'i indiriyorum, henüz inmedi inince postu güncellerim.

Satın alırken XBOX Game Pass for PC'yi seçmeyi unutmayın, diğer pahalı olanlar +Konsol versiyonlarıdır. Xbox Game Pass Windows 10 kullanıcıları içindir.

Kullanan varsa yorumları alabilir miyiz? Ben çok yeni haberdar oldum, yani bu kütüphane istikrarını korursa Epic Games'in bundan yara alması gerekir çünkü uyduruk oyunlar yerine gerçekten oynanabilecek şeyleri veriyorlar.

https://kotaku.com/death-stranding-is-coming-to-pc-1839410088

Death Stranding PC'ye geliyor. Yuppi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Emrehan said:
Üst üste birkaç post atmış olacağım ama bunu paylaşmazsam olmaz.
https://www.xbox.com/tr-TR/xbox-game-pass
Çok uygun bir ücrete sunulan oyunları indirip oynayabiliyorsunuz. Ücreti ilk defa alımda 6TL civarı bir şey, sonraki aylar 15TL oluyor ve istediğiniz zaman iptal edebiliyorsunuz. Şuan kütüphanede Forza Horizon, Outer Worlds, Metro Exodus gibi pek çok popüler ve pahalı oyun bulunmakta ve bunları ücretsiz indirebilirsiniz. Ben şuanda Sea of Thieves'i indiriyorum, henüz inmedi inince postu güncellerim.

Satın alırken XBOX Game Pass for PC'yi seçmeyi unutmayın, diğer pahalı olanlar +Konsol versiyonlarıdır. Xbox Game Pass Windows 10 kullanıcıları içindir.

Kullanan varsa yorumları alabilir miyiz? Ben çok yeni haberdar oldum, yani bu kütüphane istikrarını korursa Epic Games'in bundan yara alması gerekir çünkü uyduruk oyunlar yerine gerçekten oynanabilecek şeyleri veriyorlar.
Exodus'da bi sıkıntı var. Bende var gamepass. Şuan için Outer Worlds oynuyorum. ReCore diye bir oyun var. Onu deneyecem bu bitince. Sea of thieves ekibi kurulabilir forumca. 4 kişi eğlenceli olabilir. Gearsları oynamayı unutmayın.  Store'u düzeltmeleri lazım. Biraz buglu. Çok buglu. Exodus indirememe bugu varsa onun çözümü de yazıyordu internette. Ama her gelen oyunu getirirlerse (Gözüm Halo Infinite'de) PC'deki en iyi storelardan birisi olur. Şuan bile çok iyi. Çoğu yeni çıkan oyun burada gamepasse geliyor. Aşırı avantajlı bir şey. Her yeni çıkan oyun (microsoft yapsın yapmasın) burada çıksa yıllık 72 liraya oyun kaçırmamış olursunuz. Microsoft gamepass konusunda en iyi şuanda..

https://bolumsonucanavari.com/Haberler-Yeni_Battlefield_Oyunu_2022_Mali_Yilinda_Cikacak-97081.htm

:party:

2021 Kasım ayında gelir yani yeni oyun. 2 sene yine az sayılır ama yetiştirirlerse gayet iyi süre. BF1 BFV geçişi gibi olmaz. Umarım.

2022 yılında Battlefront 3 geliyo demek. Sanırım 2023de Star Wars hakları bitiyo. Son bir vurgun için uğraşırlar. Bu demektir ki DICE Battlefield ağırlıklı olmak üzere şuan 2 oyun üzerinde çalışıyor. Jedi Fallen Order çıktığına göre Respawn Titanfall'a başlıyor demektir..

Muhteşem görünüyor:

EUyAO8.jpg

EUydUj.jpg

EUy7Vn.jpg

Ayrıca Overwatch 2 de geliyormuş ve Blizzard'ın başındaki abilerden biri Hong Kong muhabbetini yanlış yönettikleri için özür diledi. Blizzard şu an yıkılan imaj toplama çabasında seri şekilde.

Back
Top Bottom